Червень 18, 2013 0 516 Переглядів

Християни Польщі проведуть на Волині служіння примирення

     Ідея організувати масштабне міжконфесійне свято примирення на Волинській землі прозвучала під час пасторської конференції церков ХВЄ Польщі, що відбулася 6-8 червня у мальовничій місцевості Замость неподалік від Варшави. Спеціальним гостем конференції був старший єпископ ЦХВЄУ Михайло  Паночко.     

Польське братство висунуло таку пропозицію у зв’язку з тим, що деякі політики країни нагнітають ситуацію навколо трагічних подій, які розгорнулися у роки Великої вітчизняної в прикордонних з Україною селах. То були чорні дні, коли певні сили (дослідники вважають, що це були радянські спецслужби) провокували ворожнечу між українським і польським населенням. Знищувались цілі села з обох боків. Спекулюючи на цій тематиці, деякі сучасні політики говорять про «геноцид поляків з боку українського народу». Богослужіння примирення і прощення спрямоване на те, щоб загасити недобрий вогонь неприязні, вважають християни віри євангельської Польщі.

      – Ми дали добро на цю пропозицію. Ймовірно, служіння примирення відбудеться у Луцьку, місце і дату його проведення ще треба узгодити, – розповідає Михайло Паночко. – На служіння буде запрошено не тільки євангельських християн з обох країн (вони, власне, не брали участі в погромах), але й віруючих інших християнських деномінацій – православних, католиків. Події, про які йдеться, – це вже історія, і нашим народам треба закрити цю сторінку через  покаяння з обох сторін та прощення, щоб ця рана загоїлась.

      Під час пасторської конференції у Замості (було близько 40 пасторів служителів із дружинами) Михайло Степанович поінформував про діяльність Церкви ХВЄ в Україні та провів чотири семінари. Зокрема, наголос було зроблено на здорове євангельське вчення. На жаль, Західна Європа сьогодні потерпає від впливу нових ліберальних течій, які розмивають чіткі позиції Євангелія. Інший акцент було зроблено на Слово – єдиний світильник для християнської дороги, щоб не схилятися в бік Закону чи якихось переказів, а щоб люди зростали в вірі, праведності і здоровій науці.

      Після семінарів Михайло Паночко отримав чимало приватних  запрошень від пасторів з різних міст Польщі, щоб відвідати та послужити в їхніх церквах. Це вже вдруге старший єпископ ЦХВЄУ здійснив робочу поїздку до Польщі: сім років тому він перебував там на запрошення п’ятидесяницького братства «зеленосвятковців».    

Попередня ЛЕБЕДИНА ПІСНЯ
Наступна В Генічеську відбулася зустріч євангелістів

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа: квітень 2015

   Квітень – місяць Пасхальних святкувань  та діалогу із міжнародними делегаціями. Михайло Паночко провів робочі наради із представниками посольства США, поспілкувався з членами групи фінських християн, які приїхали до України у молитовний тур. Також мав зустріч у канцелярії братерства з головою Федерації Християн віри євангельської Німеччини Йоганом Юстусом та головою П’ятидесятницької церкви Польщі Мареком Камінським, делегацєю національного п’ятидесятницького об’єднання Асамблей Божих Франції в особі пасторів Клода Хуота та Жіля Хьозе. Сам же єпископ відвідав Великобританію в рамках Лондонської консультації щодо гуманітарної кризи на Донбасі. Отож щоденник.

Історія цервки

Павло Цвор: «Якщо хочете, щоб Бог благословив у чомусь, почніть щось робити у цьому напрямку»

Восени місто Миргород на Полтавщині відвідав єпископ Павло Цвор. Уродженець

Новини братерства

Новий дім молитви у Красноармійську посвятили на день народження церкви

65-літній ювілей церкви ХВЄ «Благодать» в місті Красноармійську, що на Донеччині, відзначили по-особливому – відкриттям нового приміщення молитовного дому.