Листопад 18, 2019 2 1841 Переглядів

Церква у селі Панталія, що більш як півстоліття живе і діє на Рівненщині,  нарешті отримала власний Дім молитви

 17 жовтня 2019 року в церкві с. Панталія Дубенського району відбулося освячення Дому молитви, а також свято Подяки Богові за врожай. На святі були присутні єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, заступник ст. пресвітера Рівненського обласного об’єднання Степан Євтушенко, служителі району, а також представники влади.

 Служитель місцевої церкви Микола Лошашак перед початком зібрання звернувся до присутніх із словами 95-го Псалму: «Ходіть, заспіваймо Господеві, покликуймо радісно скелі спасіння нашого, хвалою обличчя Його випереджуймо, співаймо для Нього пісні, бо Господь Бог великий…» (Пс.95:1-3).

 Господь справді великий! – про це свідчить, зокрема, історія помісної церкви, яка була зачитана ст. пресвітером Дубенського р-ну  Вадимом Савченком.

«Історія церкви с. Панталія тісно пов’язана з Дубенською церквою. Ще з кінця 1950-х рр. деякий час в цьому селі, в старенькій хаті одного подружжя, збиралися п’ятидесятники з м. Дубна. Проте вже вкінці 1960-х рр. віруючі знову проводили свої служіння в місті, в будинках своїх братів і сестер. В 1975 р. в с. Панталія на постійне місце проживання з сіл Повча та Мильча приїхали подружжя Олександра та Галини Бондарчуків, а також Василя та Ірини Сіранчуків. Покаявшись в 1968 р., вони ще деякий час продовжували жити в своїй рідній місцевості. Оскільки там не було віруючих, доводилося відвідувати служіння в інших досить віддалених церквах.

Відразу після покаяння 13 січня 1969 р., на один із народних празників, з метою євангелізації місцевого населення, в Мильчі було проведено перше зібрання, але після конфлікту з владою віруючі і далі змушені були відвідувати зібрання в м. Дубно. Саме там в 1973 р. ці дві сім’ї прийняли водне хрещення (приймали вдосвіта, таємно від органів влади, хрещення звершував Антонюк В.Д.).

За Божим повелінням в 1975 р. вони переїхали проживати в Панталію. Олександр Бондарчук пригадує:

«Добиратися на служіння в місто було досить важко, автобуси ходили не завжди. Бувало, що приїхавши на зібрання, не було чим дістатися назад додому. Пам’ятаю, якось ми зібралися сім’ями і міркували про те, що добре було б десь жити поближче до віруючих (про цю розмову більше ніхто не знав). Коли пішли на молитву, то Господь промовив: «Оскільки ви погодилися мати спілкування з народом Моїм, то місце проживання Я зміню, а вас благословлю». Після цих слів ми стали шукати де можна було б придбати будинок в околицях міста, і знайшли прийнятний варіант в Панталії».

На перших порах доводилося відвідувати служіння в м. Дубно. Але в період перебудови, на початку 90-х не було чим їздити, старшим людям було досить важко щотижня долати значні відстані. Тому запропонували збиратися окремо в Панталії. Зібрання проходили в будинках Сіранчуків та Бондарчуків. В подальшому в неділю продовжували відвідувати ранкове зібрання в м. Дубно, де й були членами, а по буднях проводили молитви по хатах в своєму селі. Після тривалих непростих дискусій все ж таки вирішили утворити окрему церкву. Це було в 1993 р., а в 1994 церкву зареєстрували. Пресвітером обрали Віктора Баркова.

Впродовж багатьох років церква характеризувалась великою кількістю молоді. 2 лютого 2017 р., після здачі служіння Віктора Баркова, виконуючим обов’язки пресвітера обирають Вадима Савченка.

 25 червня 2018 року розпочалося будівництво молитовного будинку. Буквально за півтора року дім був побудований. Такого швидкого ефекту в завершенні будівництва вдалося досягти через активних та жертвенних людей, які постійно звершували різні роботи. Так, наприклад, одному брату Господь дав повеління, щоб він, маючи достатні фінансові можливості, будував молитовні будинки по Україні. Є немало й інших незвичних історій, яким чином Бог дбає про Свою справу».

Зі словом привітання до громади звернулися представники органів влади: в.о. голови Дубенської районної державної адміністрації Володимир Іщук, екс-голова Юрій Парфенюк та голова Привільненської ОТГ Юрій Момотюк. Від себе, в якості подарунку, вони вручили громаді картину. Було звершено молитву благословіння за владу та Україну. Опісля служителі кожному з них подарували книгу з історії п’ятидесятницького руху, що має назву «В стовпі вогню та хмарі диму: з історії п’ятидесятницької Церкви».

 Хор церкви ХВЄ м. Дубна служив співом. Прозвучав відомий християнський гімн, символ віри «Вірую».

Михайло Паночко проголосив настановчу проповідь, за основу якої взяв текст із 1Кор.1:22-31. «Дім молитви побудований для того, щоб тут лунала проповідь – Христос розп’ятий. Саме тут ми вчимося вірити, терпіти, прощати. Бо повіривши в Ісуса, ми вступили у перший клас. А далі – шлях навчання, шлях зростання. Дім Божий названий Домом молитви для всіх народів. Отож, нехай двері цього будинку завжди будуть відкриті для всіх», – побажав Михайло Степанович.

 За участю усіх служителів було звершено молитву освячення Дому молитви.  Степан Євтушенко у своїй промові повів присутніх до молитви подяки, адже цього дня церква відзначала також День подяки.

 Декілька днів тому Михайло Степанович відзначив своє 68-ліття. Отож, місцеві брати вирішили привітати брата з цією подією. Як виявилось, в цей день 68-років виповнилось ще одному служителю, пресвітеру церкви ХВЄ с. Верба Сергію Антонюку. За нього було звершено молитву благословіння.

 Подарували квіти подружжям Сіранчуків та Бондарчуків, які одними із перших увірували в даній місцевості. В останніх церква, через відсутність Дому молитви, збиралася в хаті близько 25 років.

Для гостей було приготовлено святковий обід, під час якого відбувалося дружнє спілкування, спів християнських псалмів. Михайло Паночко ділився яскравими свідченнями із свого життя та служіння, мотивуючи та надихаючи церкву на подальшу активну працю.

 На вечір старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко разом з старшим пресвітером Рівненського обласного об’єднання Олександром Котком відвідали церкву ХВЄ м. Дубна.

Олександр Геніш,

редактор газети «За віру Євангельську»

Попередня «Раніше українські місіонери їхали на Схід, зараз настав час їхати і Захід» - переконують учасники консультації П’ятидесятницьких Європейських Місій, що пройшла в Києві
Наступна Тему духовного зростання вивчала християнська молодь Полтавщини на обласній конференції

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

У Дніпропетровську відкрито курси для вчителів недільної школи

     12 жовтня на базі Біблійного коледжу «Світло Євангелія» відбулось відкриття курсів для вчителів Недільної школи.

Новини регіонів

Гості із Південної Кореї відвідали містечко на Заході України

16 грудня 2017 року церкву Святої Трійці у місті Нововолинську на Волині відвідали гості з Південної Кореї. На зустріч було запрошено сестер різної вікової категорії та статусів.

Новини регіонів

«Американцу Ричарду Бог указал на место нашего собрания с борта самолета»

Так сложилось, что в Киевской области два Объединения Церквей ХВЕ – областное и Объединение церквей г. Киева.
Служители-ветераны, действующие пастыря, история и современное служение – знакомьтесь с жизнью церквей и служителей Киева и Киевской области

Александр Озеруга: «Американцу Ричарду Бог указал на место нашего собрания с борта самолета»