Листопад 5, 2018 0 3227 Переглядів

Ростислав Мурах: «Якщо ми зможемо зберегти дітей у церкві після недільної школи, то тільки за їх рахунок наші зібрання щороку зростатимуть на 10%»

3 листопада у церкві ХВЄ «Світанкова Зоря» м. Рівне відбулась регіональна конференція для працівників дитячого служіння. Головним спікером конференції був Ростислав Мурах, який викладав семінар на тему: «Як отримати бачення від Бога». Девізом зустрічі були слова із Писання: «Що ти бачиш…?» (Єр.1:11).

Пресвітер місцевої церкви Володимир Прит звершив молитву благословіння. Опісля з вітальним словом до присутніх звернувся керівник відділу освіти УЦХВЄ в Рівненській обл. Петро Музичук.

Ростислав Мурах розпочав з того, що кожен християнин, який щиро любить Господа, бажає служити Йому і мати бачення свого служіння.  Але що ж таке бачення? Чи пов’язане воно з конкретною волею Божою, Його планом для життя людини? Чи приходить бачення служіння від самої людини, її бажань, талантів? Це питання, зокрема,  стоїть і перед дитячим служителем, який несе Слово Боже тим, кому належить Його Царство. Служитель повинен мати бачення, отримане не у пориві власних емоцій, а те, яке вимолене і дається Господом для певного часу, певної категорії дітей.

Говорячи про бачення від Бога, варто розрізняти такі поняття як видіння (дар Святого Духа), ведення (Божа дія, коли Бог веде людину крок за кроком) та бачення (відкриття Божої волі в загальних рисах і розуміння того, як її досягти).

«Наше бачення має полягати у тому, щоб зберегти усіх дітей в Церкві та зробити їх служителями Божими», – наголосив Ростислав Миколайович. На його думку, для того, аби втілити це бачення необхідно дотримуватись трьох умов: співпрацювати зі служителями церкви, з батьками, а також безпосередньо з дітьми.

Прозвучала цікава статистика: 60% членів помісних церков становлять діти, які колись навчались у недільній школі і прийняли в дитячому віці Ісуса як свого Спасителя. Але лише 3% рукопокладених служителів задіяні в дитячому служінні. А нерідко його доручають непідготовленим людям.

Є й інша дивовижна цифра: якщо ми зможемо зберегти у церкві дітей після недільної школи, то тільки внаслідок цього наші помісні громади щорічно будуть зростати приблизно на 10%.

«Чому так важливо мати бачення? – риторично запитує Ростислав Мурах. – Бачення майбутнього пов’язане з усвідомленням ситуації сьогодення: коли ми маємо бачення, укріплюється наш моральний стан (1Кор.1:10), знижується відчуття невдачі та розчарування під час випробувань (Як.1:8, Іс.49:4). Бачення від Бога дозволяє нам зосередитися на тому, що є дійсно важливим (Фил.3:13-14), воно заохочує та привертає до співпраці інших (Езд.10:4, Фил.1:4-5).  Зрештою бачення допомагає нам оцінити, як ідуть справи (2 Кор. 13:5) та відмовлятись від доброго на користь кращого».

Як же отримати бачення? За словами єпископа Бог дає його нам через Своє Слово (Мт.28:18-20), духовні дари (Дії 13:1-4), сон (Дії 16:9), думки, які довго не залишають нас (Рим.1:9-11). Дає через відповідь на потребу людей (Дії 16:9), закладені Богом мистецькі таланти і дари (Рим.12:6-9). Доручення старшого служителя (2Тим.4:12-13)  і «святий неспокій» на серці (Фил.2:13) – це теж  частина Божого бачення для нас.

Щоб втілити бачення в своєму служінні Ростислав Мурах радив запасатись оливою (Ів.6:2), не боятись труднощів, адже бути Божою посудиною не легко, це відповідально (Ів.6:5, Лк.9:13),  завжди радіти, бути вдячними, дивитись на все поглядом Божим (Ів.6:7, 2Цар.6:17). Робити те, що можемо, а Бог зробить те, що не можемо (природна основа для надприродних дій).

Після обіду була звершена молитва подяки, своїм досвідом з працівниками недільних шкіл ділилась Ганна Твердохліб. Далі учасникам конференції були запропоновані різноманітні секції: це – «Інтерактив на уроках недільної школи», «Як навчити дітей євангелізувати»,  «Як навчити дітей молитися», «Метод досвіду».  Завідувачка Відділу служіння дітям і підліткам УЦХВЄ Лариса Мурах викладала тему «Бачення і планування».  Також  були секції, на яких розглядались  теми «Предметні уроки» і «Дисципліна на уроці».

На завершення конференції, яку відвідало близько 400 учасників з Рівненської, Волинської та Житомирської областей, була звершена заключна молитва.

Олександр Геніш, фото Галини Полєвої

Попередня Записи конференцій та святкових зібрань
Наступна Стала відомою дата проведення наступного Національного дня молитви – 8 червня у 2019 року

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

У селищі Павлиш на Кіровоградщині відсвяткували День подяки

28 серпня церква християн віри євангельської  смт Павлиш, що в Олександрійському

Новини братерства

Турбота про здоров’я: баланс віри та зусиль — тема журналу “Благовісник”

За два тижні до закінчення непростого та тривожного 2020 року

Новини братерства

Вийшла друком книга Богдана Галюка «Скарб»

   У вівторок, 28 квітня 2015 року, в Івано-Франківську в приміщенні колишнього костелу Святого Йосифа (а тепер дому молитви Церкви християн віри євангельської України) відбулася презентація другої книги християнського проповідника та журналіста Богдана Галюка «Скарб».