Листопад 5, 2018 0 1665 Переглядів

Ростислав Мурах: «Якщо ми зможемо зберегти дітей у церкві після недільної школи, то тільки за їх рахунок наші зібрання щороку зростатимуть на 10%»

3 листопада у церкві ХВЄ «Світанкова Зоря» м. Рівне відбулась регіональна конференція для працівників дитячого служіння. Головним спікером конференції був Ростислав Мурах, який викладав семінар на тему: «Як отримати бачення від Бога». Девізом зустрічі були слова із Писання: «Що ти бачиш…?» (Єр.1:11).

Пресвітер місцевої церкви Володимир Прит звершив молитву благословіння. Опісля з вітальним словом до присутніх звернувся керівник відділу освіти УЦХВЄ в Рівненській обл. Петро Музичук.

Ростислав Мурах розпочав з того, що кожен християнин, який щиро любить Господа, бажає служити Йому і мати бачення свого служіння.  Але що ж таке бачення? Чи пов’язане воно з конкретною волею Божою, Його планом для життя людини? Чи приходить бачення служіння від самої людини, її бажань, талантів? Це питання, зокрема,  стоїть і перед дитячим служителем, який несе Слово Боже тим, кому належить Його Царство. Служитель повинен мати бачення, отримане не у пориві власних емоцій, а те, яке вимолене і дається Господом для певного часу, певної категорії дітей.

Говорячи про бачення від Бога, варто розрізняти такі поняття як видіння (дар Святого Духа), ведення (Божа дія, коли Бог веде людину крок за кроком) та бачення (відкриття Божої волі в загальних рисах і розуміння того, як її досягти).

«Наше бачення має полягати у тому, щоб зберегти усіх дітей в Церкві та зробити їх служителями Божими», – наголосив Ростислав Миколайович. На його думку, для того, аби втілити це бачення необхідно дотримуватись трьох умов: співпрацювати зі служителями церкви, з батьками, а також безпосередньо з дітьми.

Прозвучала цікава статистика: 60% членів помісних церков становлять діти, які колись навчались у недільній школі і прийняли в дитячому віці Ісуса як свого Спасителя. Але лише 3% рукопокладених служителів задіяні в дитячому служінні. А нерідко його доручають непідготовленим людям.

Є й інша дивовижна цифра: якщо ми зможемо зберегти у церкві дітей після недільної школи, то тільки внаслідок цього наші помісні громади щорічно будуть зростати приблизно на 10%.

«Чому так важливо мати бачення? – риторично запитує Ростислав Мурах. – Бачення майбутнього пов’язане з усвідомленням ситуації сьогодення: коли ми маємо бачення, укріплюється наш моральний стан (1Кор.1:10), знижується відчуття невдачі та розчарування під час випробувань (Як.1:8, Іс.49:4). Бачення від Бога дозволяє нам зосередитися на тому, що є дійсно важливим (Фил.3:13-14), воно заохочує та привертає до співпраці інших (Езд.10:4, Фил.1:4-5).  Зрештою бачення допомагає нам оцінити, як ідуть справи (2 Кор. 13:5) та відмовлятись від доброго на користь кращого».

Як же отримати бачення? За словами єпископа Бог дає його нам через Своє Слово (Мт.28:18-20), духовні дари (Дії 13:1-4), сон (Дії 16:9), думки, які довго не залишають нас (Рим.1:9-11). Дає через відповідь на потребу людей (Дії 16:9), закладені Богом мистецькі таланти і дари (Рим.12:6-9). Доручення старшого служителя (2Тим.4:12-13)  і «святий неспокій» на серці (Фил.2:13) – це теж  частина Божого бачення для нас.

Щоб втілити бачення в своєму служінні Ростислав Мурах радив запасатись оливою (Ів.6:2), не боятись труднощів, адже бути Божою посудиною не легко, це відповідально (Ів.6:5, Лк.9:13),  завжди радіти, бути вдячними, дивитись на все поглядом Божим (Ів.6:7, 2Цар.6:17). Робити те, що можемо, а Бог зробить те, що не можемо (природна основа для надприродних дій).

Після обіду була звершена молитва подяки, своїм досвідом з працівниками недільних шкіл ділилась Ганна Твердохліб. Далі учасникам конференції були запропоновані різноманітні секції: це – «Інтерактив на уроках недільної школи», «Як навчити дітей євангелізувати»,  «Як навчити дітей молитися», «Метод досвіду».  Завідувачка Відділу служіння дітям і підліткам УЦХВЄ Лариса Мурах викладала тему «Бачення і планування».  Також  були секції, на яких розглядались  теми «Предметні уроки» і «Дисципліна на уроці».

На завершення конференції, яку відвідало близько 400 учасників з Рівненської, Волинської та Житомирської областей, була звершена заключна молитва.

Олександр Геніш, фото Галини Полєвої

Попередня Записи конференцій та святкових зібрань
Наступна Стала відомою дата проведення наступного Національного дня молитви – 8 червня у 2019 року

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Брати з Мотовилівки доставили допомогу на Донбас

Старший пастор Київського обласного об’єднання ЦХВЄУ Олександр Озеруга і ще троє братів церкви ХВЄ с. Червона Мотовилівка 3 вересня 2014 р. доставили на Донеччину допомогу. Зокрема близько 7 тон гуманітарного вантажу було розвантажено у місті Красноармійськ, де місцеві церкви проводять велику роботу з переселенцями із…

Новини братерства

Дисковий електродерматом придбано і передано військовому госпіталю

   Від початку бойових дій, що тривають на сході України у рамках АТО, в Головному військовому клінічному госпіталі побільшало роботи для лікарів. Сюди, у Київ, як і у Дніпропетровськ, Харків та інші міста везуть поранених, обгорілих, покалічених людей.

Відділ дитячого служіння

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА для недільних шкіл

З метою пізнання дітьми Бога та формування духовно зрілих християн пропонуємо навчальну програму для роботи усіх недільних шкіл помісних церков християн віри євангельської.

Скачати программу (doc)