Січень 31, 2014 0 396 Переглядів

Михайло Паночко про зустріч з Президентом: «Коли бюджетники б’ють народ, який їх годує, це те саме, якби діти напали на маму»

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко розповів подробиці зустрічі глав Церков з Президентом України, що відбулася 24 січня 2014 року в Адміністрації Президента України.

     Церква не може залишатися осторонь, від подій, які потрясли і продовжують потрясати Україну. Тому, це 22 січня за ініціативою ЦХВЄУ було скликане екстрене засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), під час якого глави церков постановили терміново зустрітися із Президентом України Віктором Януковичем і закликати його до негайного припинення кровопролиття. Зустріч в АП відбулася через день, 24 січня.

     – Розмова з президентом тривала протягом двох з половиною годин. Більшість з глав церков використали можливість висловити йому свою думку та дати поради. Я послався на місце з Писання: «Смерть та життя у владі язика» (Притч. 18: 21), – розповідає Михайло Паночко. – Насамперед, акцентував увагу на тому, що подальше розгортання подій залежать від його слів: вони будуть чи на добро, чи на руїну і за них треба буде нести відповідальність. Адже на мою думку, у владі Президента було погасити іскру, що виникла в кінця листопада, коли «Беркутівці» жорстоко побили молодь на Майдані Незалежності. Ще тоді треба було зробити дві речі: покарати винних, і Президент мав би публічно вибачитися перед народом, так би мовити, взяти удар на себе. Але замість того, щоб погасити іскру, влада підлила масла у вогонь і прийняла16 січня закони, які справедливо назвали диктаторськими. Це полум’я сьогодні досягає до Банкової (я мав на увазі обстановку – все навколо АП оточено спецслужбами, стоять вантажівки, різні загороди, блокпости… відчувається неспокійна атмосфера).

     Я закликав президента терміново вжити якихось дій, щоб погасити цю пожежу. Просив його проявивши батьківське ставлення до своєї нації. Бо неможна бити тих людей, які утримують і годують державу. Сьогодні така ситуація, що силовики-бюджетники, які не виробляють ніякої продукції, а живуть за рахунок податків, б’ють народ. Це те саме, якби діти напали на маму, яка їх кормить.

     Ці слова старшого єпископа викликали певне незадоволення у Президента, який тим не менше, визнав: «Ви правильно сказали». Віктор Янукович зауважив, що представники церков мають враховувати й те, що міліція і спецслужби теж страждають, коли в них кидають пляшки із запалювальною сумішшю. А також зазначив, що певні висновки вже зроблено: відсторонено від роботи голову міськдержадміністрації Олександра Попова, заступника секретаря РНБОУ Володимира Сівковича, деяких інших чиновників (на той час прем’єр Микола Азаров ще займав своє крісло). Керівники церков у свою чергу зауважили, що відсторонення від роботи чиновників ще не є покаранням за злочини.

     За словами Михайла Степановича, президент пообіцяв представникам церков, що у вівторок 28 січня, відбудеться позачергове засідання ВР, на якій буде переформатовано уряд, та відмінено прийняті нашвидкуруч закони. Він також пообіцяв, що буде шукати виходу з політичної кризи, що склалася.

– Я закликаю усіх вірних Церкви не знемагати у постах та молитві до Господа, та бути ходатаями за нашу українську землю у цей складний для народу час, – заявляє Старший єпископ ЦХВЄУ.

Попередня Вручення сертифікатів в Зарічному
Наступна Віктора Боришкевича переобрано головою обласного об’єднання Рівненщини

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Молитва – це покривало любові» Репортаж з обласної сестринської конференції на Дніпроперовщині

   28 червня в Дніпропетровську в церкві ХВЄ «Віфанія» відбулася жіноча конференція. На зустріч з’їхалися сестри з майже усіх церков Дніпропетровської області. Понад 200 учасниць мали нагоду почути багато важливої інформації, сильні та вражаючи свідчення про силу молитви.

Новини братерства

В Москві відбулося засідання комітету МАХВЄ

З 6 по 8 листопада в Москві проходило засідання комітету Міжнародної Асамблеї християн віри євангельської (МАХВЄ). Російська Церква ХВЄ приймала глав пятидесятнических слов’янських церков СНД і Балтії, Європи і Америки. Церкву християн віри євангельської України на засіданні представляли старший єпископ Михайло Паночко і єпископ Микола Синюк.

Новини братерства

Понад сорок пасторських сімейних пар Київщини зустрілися, розпочинаючи Рік Сім’ї

12 січня  пастори Київського обласного, Київського міського та Української місіонерської церкви зібралися  разом на пасторську сімейну зустріч. Ініціював її…