Січень 11, 2017 2 867 Переглядів

Щоденник старшого єпископа: грудень-2016

     У році, що минув, українські євангельські церкви  уперше святкували Різдво Христове разом із більшістю християн Європи та світу – 25 грудня.  Грудень – це місяць підведення підсумків роботи за рік. А для старшого єпископа ЦХВЄУ Михайла Паночка цей місяць став ще й першим у якості Головуючого у Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій (ВРЦіРО).

     До вашої уваги інформація про деякі грудневі заходи у календарі старшого єпископа.

     7 грудня Михайло Паночко виступив зі зверненням до народних депутатів та української громадськості з трибуни Верховної Ради, де відбулися парламентські слухання на тему: «Актуальні питання зовнішньої політики України».

 IMG_9174    8 грудня під головуванням  Михайла  Паночка відбулося підсумкове засідання Комітету ЦХВЄУ. Єпископи та старші пресвітери з усіх регіонів України прийняли звіт про роботу відділів братерства та обговорили гострі питання сьогодення, у т.ч. стосовно стану церков на окупованих територіях. Служителі відзвітували про хід реалізації програм, що були започатковані та наразі впроваджуються  братерством –  «400 церков за п’ять років» та святкування 500-річчя Реформації. Подякували Господу за рік, що минув та помолилися про благословення на рік грядущий.

     9 грудня християнські ЗМІ оприлюднили звернення Михайла Паночка на підтримку акції  «#Не_мовчіть!». У ньому старший єпископ ЦХВЄУ закликав усіх християн приєднатися до молитви і інформаційної підтримки християнської церкви «Голос надії» м. Бахчисарай (Крим)

     20 грудня старший єпископ взяв участь у прес-конференції в УНІАН з нагоди старту в Україні проекту R500, що відбувся 25 грудня у Києві на Європейській площі. 

IMG_0191     22 грудня Михайло Паночко мав особисту зустріч із секретарем РНБО Олександром Турчиновим під час якої обговорювались окремі проблеми церковно-державних відносин. А також надав  інформацію про незаконні дії силових структур у відношенні до християн-підприємців та передав відповідні документи.

IMG_0193     24 грудня відбулася звітна конференція обласного об’єднання  Волинської  області, яка пройшла у смт. Торчин Луцького району. На конференцію, яка проходила під гаслом «Тільки живіть згідно з Євангелієм», з’їхалися  більш як 200 пасторів. Про роботу  об’єднання звітував старший пресвітер області Михайло Близнюк.  Він зазначив, що за рік Волинське обласне об’єднання зросло на чотири нових церкви, водне хрещення у 2016 році прийняли 756 душ, відкрито три молитовні будинки (с. Лежниця, с. Цміни і смт. Цумань) . Усього на сьогодні в області діє 210 громад ХВЄ, які відвідують 19890 членів церков.

     Словом поділилися гості – старший пресвітер  Рівненської області Віктор Боришкевич,  заступник старшого пресвітера Львівщини Павло Кожа та Володимир Бурда. Наприкінці конференції  старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко провів семінар на тему «Серце служителя». Після чого була звершена молитва за новообраних служителів. Михайло Степанович також подякував пасторам, які здали служіння і вручив їм пам’ятні подарунки – настільні Біблії.

     25 грудня Михайло Паночко взяв участь у святкуванні Різдва Христового на Європейській площі у Києві.  Саме це свято стало початком проекту R500, присвяченого святкуванню п’ятсотріччя Реформації в Україні та світі, реалізація якого триватиме весь наступний рік.

     Цього ж Різдвяного дня старший єпископ побував  у церкві «Ковчег»,  де відбувся випуск місіонерської школи «Ковчег спасіння». 38 випускників поїдуть на духовну працю малими групами по Україні та місіонерами до Європи, зокрема в Іспанію. {hwdvs-player}id=120|width=560|height=340{/hwdvs-player}

IMG_9824     27 грудня у Головний офіс ЦХВЄУ відвідав голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім.  Він ознайомив старшого єпископа із загрозами релігійного екстремізму, що набирає обертів в Україні.

     «Шейх розповів мені  про небезпеку руху ваххабітів, продемонстрував літературу , яку вони розповсюджують. Там  містяться заклики до джихаду так званої священна війни» – говорить Михайло Паночко.  Шейх Тамім за національністю ліванець, належить до поміркованого крила в ісламі сунітів. Він вже не вперше заявляє про загрози мусульманського екстремізму в Україні. «Екстремізм –  це не тільки внутрішня проблема мусульман, як дехто вважає. Саме про це шейх попереджує чиновників під час зустрічей членів ВРЦіРО у Верховній Раді України, в Адміністрації Президента тощо. Нажаль влада не завжди уважна до цих попереджень», – констатує Михайло Паночко.

Попередня Служителі нової церкви «Соборна» розповіли про те, як їм вдається організовувати служіння
Наступна Конференція молоді церков ХВЄ Запорізької області

Вам також може сподобатися

Новини братерства

У Дубровиці відсвяткували 20-ліття церкви на День Подяки

Молитовний дім християн віри євангельської у райцентрі Дубровиця, Рівненської області, знають чимало мешканців. Розташований він майже в центрі населеного пункту. Тай про самих християн тут відгукуються досить позитивно.

Новини братерства

ІІ Всеукраїнський форум сім’ї: Резолюція представила стратегію захисту родинних цінностей

   15 листопада у Києві відбувся ІІ Всеукраїнський форум сім’ї. У міському будинку вчителя зібралися представники українських церков, науковці, громадські та політичні діячі, щоб обговорити стратегію порятунку традиційної родини.

Новини братерства

Душпастирська рада Державної пенітенціарній служби України готує положення про капеланство в тюрмах

   Релігійні діячі та посадовці обговорили проект Положення про здійснення душпастирської опіки в установах Державної пенітенціарній служби України (ДПтС). Для його доопрацювання створена окрема робоча група.