Серпень 16, 2018 7 2377 Переглядів

«СХОДЖЕННЯ» – ДИТЯЧИЙ НАМЕТОВИЙ ТАБІР ЦЕРКВИ ХВЄ СМТ ШИШАКИ

Упродовж тижня, з 8 по 15 серпня 2018 р., на березі мальовничої річки Псьол (в районі Шишацької ГЕС) відбувся вже традиційний щорічний християнський табір для дітей, який провели члени церкви Християн Віри  Євангельскої міста Шишак та села Яреськи, де пастором служить Євген Полтавець.

Програму табору під назвою «Сходження» підготувала та провела сестра Ольга Видря із помічниками. Діти цілодобово були на природі: ночували в наметах, займалися фізкультурою і купання в річці.  Але головне: зранку й до пізнього вечора, крок за кроком, звершували сходження… Під час біблійних уроків, які викладали служителі церкви, діти вивчали біблійні вірші та пісні, у т.ч. англійською мовою, щоденно відгадували загадки на кшталт: «Спів якого птаха спонукав плакати камінь?» (Петро заплакав після того, як заспівав півень).
Були уроки рукоділля, орігамі, малювання. Увечері всі діти з дорослими збиралися біля багаття, співали пісні під акомпанемент гітари й підбивали підсумки дня, отримували заохочувальні призи.

Учасників табору розподілили на два загони,  їм нараховували бали за активність, наприкінці їх підсумували і оголосили… нічию. Перемогла дружба. Старші сестри готували смачні обіди, вечері й сніданки. Приємна деталь: кожного вечора батьки деяких дітей і родичі членів табору приїжджали в гості з новими благословеннями і разом з усіма вели дружнє спілкування за кавою чи чаєм. Підлітки-добровольці заготовляли дрова, носили воду. Церква придбала надувний човен з веслами, на якому охоче каталися по річці всі члени табору. Ловили рибу… А надувний матрац був прекрасним трампліном для дітей і дорослих.

Діти підготували сценку за євангельським сценарієм, яку в один вечір продемонстрували перед дорослими. В передостанній день табору діти встали удосвіта і здійснили сходження на гору, з якої, як на долоні, видно місто Шишаки. Зробили фото на пам’ять. Емоції лилися через край.

Звичайно, успіх таких заходів залежить від серця організаторів. Дякувати Богу, такі серця в церкві Шишак є. Я уперше був у такому таборі і, повернувшись додому у Миргород, відчув, що знову хочу назад. І не тільки на природу – де мальовничий берег річки з прозорою водою, сосновий ліс і чудова погода – а перш за все в неймовірну сімейну атмосферу табору. Тут не було жодної фальші, лицемірства, неприязні, образ, підозр, намов, приниження, напускної релігійності тощо. А натомість – тільки щирі й відкриті стосунки, жертовність, взаємодопомога, виявлені таланти організаторів і учасників. Усе це створило неперевершену атмосферу Христової любові. В такій атмосфері хочеться ставати кращим і хочеться не брати, а віддавати, служити.

Р. S. Християнські табори в Церкві ХВЄ для дітей і підлітків стали досить популярними в останні роки. Зокрема для дітей проводяться літні наметові служіння вдень. Тобто діти відвідують такий табір лише вдень і ночують вдома. Інший варіант: діти цілодобово в такому таборі (ночують в наметах). На Всеукраїнському рівні для підлітків такий табір Церква ХВЄ проводить щороку поблизу Малина. Також подібні табори проводяться на обласному рівні – для підлітків. Варто проводити ще й дитячі табори для дітей кожної окремої церкви. Хтось скаже: а чи це не забагато? Ні. Якщо усі служителі церкви будуть залучені й члени церкви вкладуть свою «лепту» в дітей. Це мало чи багато? Варто вкладати в дітей! На початку молодіжні табори планувалося робити для невіруючої молоді. Потім досвід показав, що варто робити для молоді з віруючих сімей і віруючої молоді. І відповідно запрошувати охочих невіруючих, які щиро шукають Бога. Такий варіант прийнятний і для таборів для дітей (я маю на увазі цілодобовий табір), число дітей невіруючих не повинно складати більше 10 відсотків, щоб атмосферу табору диктували віруючі. Звичайно, такі заходи дещо різняться, бо зібрати 5 тисяч підлітків і 50 діток – різниця є. Але я хочу звернути на особливу важливість проведення щорічних таборів в наметах (цілодобово) для дітей віруючих батьків і дітей недільної школи за участю служителів церкви і вчителів недільної школи. Повірте, що це не буде суто відпочинком: це ретельна праця дорослих для наближення дітей до пізнання Істини (звичайно за умови активних членів церкви в організації і проведенні цього табору). Чи варто шкодувати кошти на такі заходи? Не варто. Саме в такі заходи варто вкладати якнайбільше. В дітей і молодь! Бо це складова Церкви.

Геннадій АНДРОСОВ

Попередня Молодіжний фестиваль відбувся на Львівщині
Наступна ЄТС запрошує на навчання за програмою «Відкриття церков»

Вам також може сподобатися

Жива надія

ОБРАЗА – ГРІХ, ЯКИЙ ВЕДЕ ДО СМЕРТІ!

Якщо член церкви починає грішити, то йому виносять зауваження, якщо не кається – відлучають. Та є гріхи, за які ніколи не ставлять навіть на замітку. Більше того, таку людину за цей гріх жаліють…

Жива надія

Про автора рубрики

Геннадій Андросов – редактор євангелізаційної газети «Жива надія». Народився 28