Серпень 27, 2020 0 735 Переглядів

«Нова церква в Семиполках – це свіжий подих для мене, гарний приклад місіонерської праці» – пастор Іван Коханевич

У селі Семиполки Броварського району, що на Київщині, 23 серпня уперше урочисто провели свято водного хрещення. Відзначали разом із материнською церквою «Дім Євангелія» із сусіднього села Тарасівки (шестеро з восьми охрещуваних були саме звідти).

На березі ставка, просто неба розташувалася імпровізована сцена та зал. Місцеві гурти вели прославлення, а «винуватці свята»  – серед них були як літні, так і зовсім ще юні люди – всі в білому, займали свої місця у затінку акацій.

Привітати охрещуваних прийшли представники місцевої інтелігенції, друзі та члени обох церков. Приїхав також старший пресвітер Київського обласного об’єднання церков ХВЄ Олександр Озеруга, який поділився щедрим словом наставлення. Уважно, з особливим трепетом у серці, слухали вони також своїх безпосередніх наставників – старшого пастора церкви «Дім Євангелія», завідувача відділу євангелізації в області Івана Коханевича та Станіслава Мініча, служителя цієї ж церкви, відповідального за працю в Семиполках.

«На першу євангелізацію прийшло двоє людей»

Як розповів потім пастор Іван Коханевич, служіння у Семиполках започаткували близько трьох років тому.

«Перший раз ми з дияконом Володимиром Мірком приїхали в це село вдвох, поспілкувалися з людьми і почали проводити тут домашню групу», – розповідає Іван Степанович. Вісім місяців він особисто, з командою молоді, їздив сюди з Тарасівки.

«Пам’ятаю, як ретельно планували першу євангелізацію, на яку із села прийшли аж… двоє людей – завклубу та її донька. Наші служителі тоді засумнівалися: чи варто взагалі проводити програму? Та вирішили – проводимо! Завклубу (вона ж завідувачка відділу культури в Семиполках), уважно вислухала і через кілька днів зателефонувала: «У вас класна програма, давайте співпрацювати!» Тож на Свято матері і дитини у нас уже був повний клуб людей. Наступний захід – День захисту дитини, зібрав понад 120 дітей, яким ми привезли подарунки та хорошу євангелізаційну програму. Зараз і далі продовжуємо співпрацювати з відділом культури».

Коли бачиш результати, це надихає

На сьогодні зібрання п’ятидесятників у новій церкві в Семиполках стабільно відвідує до двох десятків людей, половина з яких місцеві жителі. А хрещення першого, хто покаявся в зібранні, відбулося минулого року (тоді свято проводили у Тарасівці). Інші члени церкви – це переважно ті, хто раніше відвідував інші громади, та коли утворилася церква в рідному селі, перейшли сюди. Є й ті, хто ще тільки планує стати членом Божої родини, а зараз ще придивляються, бажають більше пізнати Слово Боже.

За словами Станіслава Мініча, Бог благословив молоду церкву приміщенням в Семиполках за адресою вул. Єсеніна, 3Б. Там щонеділі о 15:00 проходять зібрання, а щосуботи працює Недільна школа.

«Гарні плоди дає соціальне служіння. Також наша молодь нерідко збирається на стадіоні: в волейбол граємо, пісні співаємо та спілкуємось з місцевою молоддю, – розповідає Станіслав. – Бог дає натхнення служити, особливо, коли бачиш результати праці: люди каються, змінюються, Дух Святий оздоровлює і зцілює духовно».

Зараз при церкві живуть і працюють двоє випускників Школи міжнародного місіонерства «Глобальне партнерство» (з с. Скригалівка, Фастівського р-ну) Роман та Олександр. Хлопці справжня знахідка для молодої церкви. До речі, навідати своїх випускників та привітати охрещуваних цього дня до села приїхав і засновник та директор цієї Школи Joel Colon з дружиною.

Наступний крок – місто Бровари

«Для мене церква в Семиполках – це свіжий подих, гарний приклад місіонерської праці, – каже пастор Іван Коханевич. – Дякую Богу за неї.

По такому ж принципу ми почали працювати у місті Бровари. Там орендуємо приміщення, де щосуботи проводимо заняття дитячого гуртка, який регулярно відвідує 16 дітей, а в неділю проводимо зібрання».

Разом з місіонерами Ромою і Сашею там працює команда молоді з Тарасівки під керівництвом Павла Мініча.

Про улов та вудки

Чому одні церкви, як Тарасівська, ростуть кількісно та якісно, а інші розвиваються повільно, або й взагалі втрачають – про це зайшла мова після урочистості зі старшим пресвітером Олександром Озеругою.

«Справді, в останні роки окремі громади схильні впадати в «режим виживання» і втрачають, а інші, попри виклики сьогодення, цілеспрямовано займаються спасінням людей. Про це говорив і старший єпископ Михайло Паночко: немало церков у братерстві за минулий рік не охрестили жодної душі… Утім, ми не запитуємо пасторів: «Чому люди не хрестяться?» Ми їх просимо: «Покажіть ваші вудочки!» Тобто, які ви плануєте дії, щоб євангелізувати населення?

Сьогодні Бог багатьох спасає через дитяче служіння, через молодіжні проекти, соціальну роботу. Тому ми настоюємо на тому, щоб у «Плані на рік» кожної місцевої церкви були заходи, які є інструментом для досягнення людей, також спонукаємо знаходити і ставити на служіння здібних, обдарованих членів церкви. Образно кажучи, там, де служителі використовують «вудочки», рано чи пізно з’являється і риба», – пояснює Олександр Володимирович.

***

Цей недільний день виявився доволі спекотним, тож святкову програму трішки скоротили, і всі перейшли ближче до води, де на піщаному березі встановили білу арку, а на плесі ставка віддзеркалювався білий напис – «Вірую і обіцяю!».

«Вірую!», «Обіцяю!» – відповідали на питання пасторів охрещувані.

  • «Того образ, хрищення не тілесної нечистости позбуття, але обітниця Богові доброго сумління…» (1 Пт.3:21)

Тихий плескіт води, сонячні посмішки, обійми рідних людей і …квіти, багато квітів для нових членів сім’ї Божої! Є церкви, де водне хрещення приймають одночасно десятки, а то й сотні людей. І так, можливо, з часом буде і в Семиполках, але перше урочисте водне хрещення уже залишило свій слід в історії, яка фіксується не тільки на землі, а й на Небі.

Попередня Святкування Дня Незалежності України розпочалося з молитви
Наступна На Тернопільщині християнська молодь «заряджалася в Бозі» після суворого карантину

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Відкрито набір до Міжнародної місіонерської школи

   З 2 червня по 22 серпня 2014 на базі Київського Біблійного інституту місія «Світло для народів» (Швеція) проведе Місіонерську школу. Це вже втретє молоді служителі Церкви християн віри євангельської України та…

Новини братерства

Молитовне віче: «Жертви небесної сотні не будуть марними, якщо народ прийме жертву Христа»

   30 березня на Майдані Незалежності відзначали жалобу по небесній сотні – цими днями минуло 40 днів від трагічних подій 18–20 лютого, під час яких загинули люди. Під час Молитовного віче, християни ходотайствували за родини загиблих та традиційно благали Бога про мир.

Новини братерства