Січень 29, 2020 1 396 Переглядів

Анатолій Козачок: «На Сумщині розпочали роботу два нових відділи обласного об’єднання церков – соціальний та сімейного служіння»

У суботу 25 січня у м. Сумах відбулася звітна конференція обласного об’єднання церков. На захід приїхали також служителі із сусідньої Чернігівщини. Загалом братерську спільність розділили  понад 50 служителів.

Під час зібрання присутні не лише слухали звіти про служіння в області за 2019 рік, але й отримали підбадьорення, настанови та збудування у спільній молитві. Старший пресвітер Сумського обласного об’єднання Віктор Клець, привітавши присутніх, повідомив, що в області діє 21 церква та 17 незареєстрованих громад, разом церкви налічують 642 члени.

Завідувач відділу освіти обласного об’єднання В’ячеслав Губеня розповів, що протягом 2019 року в області відбулося три сесії Сумської філії Львівської Богословської Семінарії. Учителі Біблії Сумського об’єднання відвідували з семінарами різні церкви області. Відділ запрошував відповідальних із Департаменту освіти УЦХВЄ для навчання служителів.

Звіт про роботу жіночого служіння представила Галина Устимчук.  Сестри протягом року плідно служили своєю працею на ниві Божій: відвідували хворих, допомагали стареньким, працювали з дітками, служили на кухні. Але не забули й про навчання: торік в області провели два семінари для духовного збудування жінок.

Служіння дітям та підліткам Сумщини торік охопило євангелізаційними проектами 5774 дитини. Недільні школи постійно відвідують — 539 дітей. Окрім того, дитячі служителі регулярно працюють з дітками у інтернатах, реабілітаційних центрах, онкологічній лікарні, з сім’ями, які потрапили у складні життєві обставини.

У минулому році на Сумщині розпочав свою роботу новостворений відділ соціального служіння, завідувачем якого обрали Миколу Могилевського.  Звітуючи про роботу відділу, він наголосив на тому, що нужденним сім’ям потрібне не просто піклування, а професійна допомога, яку християни у міру сил і здібностей намагаються надавати.

Молодіжний керівник Ярослав Ярошенко повідомив, що в церквах області налічується 155 молодих братів і сестер, більша частина з яких  вже отримала водне хрещення. У минулому році відбулося дві обласних конференції для молоді.

«За минулий рік ми зросли духовно, і я щасливий, що у Господа і на Сумщині є, хоч невелика, та Армія Христова. Звертаючись до служителів, хочу побажати: нехай Бог примножить вашу духовну та фізичну силу!», — наголосив Віктор Клець.

У навчальній частині конференції перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок виклав семінар на тему «Душеопікунство». Він наголосив на тому, як важливо створювати правильну атмосферу у церкві та як будувати стосунки між людьми. Адже головне завдання служителів — це берегти насліддя Боже і не втратити його.

 «Я дякую Богові, що за минулий рік Сумське об’єднання зросло кількісно. Гарно працюють в об’єднанні наявні відділи, а також розпочали роботу нові — відділ соціального та сімейного служіння. Хороша атмосфера викликає у братів-служителів бажання йти вперед і  віддано працювати на ниві Божій», — зауважив Анатолій Козачок.

Віримо, що це тільки початок великої Божої праці у спасінні людей Сумщини!

Софія Ярошенко

 

Попередня У Коростені відбулася звітна конференція Житомирського обласного об’єднання – кількість вірян в області повільно, але зростає
Наступна «Трудова міграція – одна з причин відтоку людей з церков у Запорізькій області» - Андрій Лисенко

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Найдорожче – це увага

    3 грудня, в Міжнародний день інвалідів у місті Пирятин Полтавської області віруючі церкви ХВЄ разом з працівниками Територіального центру соціального обслуговування одиноких малозабезпечених пенсіонерів та інвалідів відвідали немічних жителів свого міста.

Новини регіонів

Освітяни ділилися досвідом віри

«Випробування вашої віри» — саме такою була тема семінару в

Новини братерства

Греко-католики надіслали звернення до ЦХВЄУ, у якому високо оцінили співпрацю церков на ниві Божій

   Священний синод Української греко-католицької церкви (УГКЦ) надіслав листа на ім’я  старшого єпископа Церкви християн віри євангельської України  Михайла Паночка, у якому висловив подяку за приклад віри і молитви у цей непростий для країни час.