Листопад 23, 2013 0 1221 Переглядів

Святкові Богослужіння на Волині

      У неділю, 17 листопада, старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко відвідав богослужіння у селі  Липа, Горохівського району та смт. Локачі, що на Волині.

     У Церкві села Липа, пастором якої  служить Михайло Макарусь, святкували 20 років з дня відкриття Дому молитви. Утім історія громади значно довша, і сягає ще польських часів. Апостолом віри, який у той час проходив цими місцями був Лукаш Столярчук, його потім убили у Мочульських лісах. Першими увірували троє сестер у с. Мочулки, там відбувалися зібрання. Пізніше, на початку 90-х, група християн із села Липа, які в радянські часи ходили на зібрання до Мочулок, забажала мати свій Дім молитви і місцева влада погодилась виділи під нього земельну ділянку. Нову споруду посвятили 14 листопада 1993 року. Нині це зібрання налічує все 79 членів, є більше ста дітей, служить хор. У свій час вже і Липська церва стала «матір’ю» двох дочірніх церков – у селах Озеряни і Осьмимовичі.

     Того ж дня кілька пасторів із Волині разом зі старшим єпископом завітали до селища міського типу Локачі, де місцева церква святкувала день подяки. Свято влаштували у міському Будинку  культури, який був наповнений людьми. Служив духовий оркестр із Горохова, колективи та пастори із навколишніх населених пунктів. Привітати зібрання прийшов голова районної ради, представники райдержадміністрації. Звучали вірші, псалми, люди дякували Богові за врожай, який вродила Волинська земля.

     До речі, на Волині нині уже відкрито 202 церкви. Це – другий показник після Рівненщини, там кількість церков ХВЄ добігає 270-ти. Звичайно, хочеться б мати більше, але якщо порівнювати ці показники із країнами колишнього СРСР, то такою кількістю церков ХВЄ не може похвалитися жодна область в жодній державі. Слово посіяне на Волині піонерами віри на початку 20 століття сьогодні дало свої благословенні плоди.

Попередня Відбулася конференція у Дніпродзержинську
Наступна ІІ Всеукраїнський форум сім’ї: Резолюція представила стратегію захисту родинних цінностей

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На зустрічі з Президентом глави конфесій закликали ветувати зміни до Закону про свободу совісті

Відповідний лист був переданий особисто Віктору Януковичу під час його зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), що відбулась 17 жовтня 2012 року у приміщенні Адміністрації Президента України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Новини братерства

Полковник збройних сил вручив єпископу Ростиславу Мураху відзнаку міністра оборони «Медаль за сприяння Збройним силам України»

   До Головного офісу ЦХВЄУ полковник Василь Світак прийшов без попередження. Тож єпископа Ростислава Мураха відкликали із лекції КБІ…

Новини братерства

Рада євангельських церков упорядкує капеланське служіння у війську

     Багатоманіття волонтерських ініціатив і капеланів-добровольців із протестантських церков обумовлюють необхідність систематизації та упорядкування цієї діяльності в Збройних Силах України.