Вересень 10, 2014 0 1677 Переглядів

Церква на Квітовій,19 у Тернополі відзначила 90-річчя

      «До цього місця допоміг нам Господь» (1 Самуїла 7:12)

            Дорога тривалістю у 90 років, багато це, чи мало? Це запитання залишиться відкритим.  У кожного із нас своя, довша чи коротша, дорога слідування за Господом, однак святкування 90-річчя церкви є знаковим для усіх, оскільки у цьому поєднуємося усі ми, це наш спільний шлях, на якому труднощі і радощі, сміх і сльози переплелись з вірою, молитвами та надією завершити свою земну мандрівку в небі з Господом.

           «Святкування 90-річчя церкви, необхідне для того, щоб ми пригадали всю ту дорогу, якою вів нас Господь. Був час духовного пробудження, росту церкви, був час лихоліть,  війни, це також історія нашої церкви, був час войовничого атеїзму і ми пройшли тією дорогою за що Слава Господу», – сказав пастор  В.Г. Яцюк.

           Тернопільська громада започаткована у 1924 році, першими працівниками у ній були Микола Смолінський, Марія Недошитко та Дмитро Ординас. Перше водне хрещення відбулося серпневого вечора 1924 року на річці Серет біля  села Великий Глибочок, дванадцять душ охрестив Йосип Черський. Через рік відбулося друге хрещення, у 1926 році – третє. У різний час провідниками церкви були також Максим Нагорний, Ганна Букчинська, Григорій Федишин (за час його керівництва громадою в 1937 році був побудований Молитовний будинок), Йосип Федишин, Ігнатій Данилюк, Федір Вербіцький (за час його керівництва було збудовано новий Дім молитви у 1991 році), Володимир Терещенко, Петро Кравчук.  У 2012 році на пресвітерське служіння були рукопокладені Микола Коцюбайло, Віталій Черній, Василь Яцюк, Петро Волянюк, цього ж дня був рукопокладений на служіння єпископа Володимир Терещенко. 

           На згадку про спільно пройдений шлях 9-го серпня 2014 року відбулось перше святкове богослужіння з нагоди 90-ї річниці з Дня заснування церкви християн віри Євангельської у місті Тернополі.  Щиро та з повною радістю ділились своїми переживаннями та дорогоцінними спогадами про роки проведені у церкві, що по вул. Квітова, 19, старожили церкви та служителі, які є вихідцями з церкви.

           Святкування продовжилось  у неділю, 10-го серпня. На святковому зібранні про історію заснування, становлення та розвитку церкви християн віри Євангельської у місті Тернополі розповів брат І.Б. Репета. Зі словами привітань до громади звернулись чисельні гості церкви. У тому числі слово від Господа до Тернопільської церкви мали брати – в минулому старший пресвітер Тернопільщини, єпископ В.М. Бровка,  старійшина нашого братства, служитель з Волині С.В. Веремчук та старший єпископ ХВЄ України Михайло Паночко. 

           Свято відвідали також представники влади, а саме Вадим Боярський – директор департаменту відділу соціального забезпечення ОДА та Олександр Смик – начальник Управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради.

           Приємно та радісно бути народу Божому в єднанні, та як би нам не хотілось зупинити час, все під небом колись минає, ось так і завершились урочистості з нагоди заснування церкви Християн віри Євангельської у місті Тернополі. У ці дні лунало багато пісень, віршів та проповідей, фіміам молитов підіймався до престолу нашого Бога. 

           На згадку про цей особливий час хочеться залишити слова зі Святого Писання: «Навчи нас лічити отак наші дні, щоб ми набули серце мудре!» (Псалом 90:12).

          Сайт церкви «Квітова,19»

Попередня Християни допомагають армії молитвою, продуктами і засобами захисту
Наступна Брати з Мотовилівки доставили допомогу на Донбас

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Про капеланів, владу і власні вуста молилися члени церков м. Києва під час з’їздного зібрання у Бучі

   24 березня 2016 р. у церкві «Асамблея Божа», що розташована в м. Буча по вул. І. Руденка, 37 (яка входить до Київського міського об’єднання нашого братерства) відбулося чергове зїздне зібрання та молитва за Україну.

Новини братерства

Виїзне засідання комітету ЦХВЄУ присвятили темі відкриття нових церков

З 13 по 15 вересня у м. Яремче (Івано-Франківська обл.) відбулося виїзне засідання комітету Церкви ХВЄ України. На відміну від попередніх одноденних засідань, що відбуваються зазвичай у Києві…

Новини братерства

«Що обіцяли, Боже, Тобі біля води в серці своїм дай зберегти на всі роки»

У першу суботу серпня, на Кресівському водосховищі, що неподалік від дамби (м. Кривий Ріг) відбулося урочисте зібрання – святе водне хрещення. У ньому взяли участь майже всі п’ятидесятницькі церкви міста – більше 1000 віруючих прийшли привітати охрещених.