Листопад 16, 2020 0 682 Переглядів

Секрети успішного служіння у кризовий час розглядали пастори церков Тернопільщини

Служителі п’ятидесятницьких церков Тернопільщини мали добру нагоду для братерської спільноти під час обласної навчальної конференції, яка відбулася 7 листопада в Домі молитви по вул. Квітова, 19 в обласному центрі.

Розпочинаючи конференцію, служитель Сергій Швед, закликав усіх присутніх до щирої подячної молитви. Після чого з привітанням до учасників конференції звернувся пастор місцевої церкви Володимир Терещенко, який закликав забути все недобре, що було з нами в минулому, але пам’ятати про милості Господні. Він побажав присутнім дивитися на те, що чекає попереду: «Багато речей з минулого ніколи не повернуться до нас, але те, що попереду, в тому є сенс, щоб до нього іти. Бог сьогодні хоче об’єднати нас і наблизити до Себе».

Старший пресвітер Тернопільщини Віталій Яцюк представив присутнім основного спікера конференції Ростислава Мураха, старшого  єпископа Хмельницького обласного об’єднання церков ХВЄ. Семінар на тему «Служіння у кризовий час» був поділений на дві частини – теоретичну і практичну. В теоретичній частині Ростислав Миколайович окреслив проблеми та виклики, з якими стикалися першоапостольська церква та сучасні церкви: «У церкви завжди є труднощі. Вона випробовується успіхом, можливостями, достатком. Часто хороші речі, які мають бути благословенням, стають спокусою. Те, чого не змогли добитися тюрми, змогла добитися свобода. Дияволу все одно, як відвернути людину від Бога. В християн складається враження, що труднощі – це гоніння, але насправді це зовсім не так», – розпочав свій виклад Ростислав Мурах.

Далі служитель окреслив такі проблеми першоапостольської церкви як  відсутність достатньої організації (Тита 1:5), відсутність писаного чи друкованого слова в широкому доступі (1Тим. 5:20, 2 Сол. 3:6), схильність до відхилень від вчення (2 Петра 2:21) та відхід деяких працівників у світ або в єресі (2 Тим. 4:10, 1 Тим. 4:15).

Виклики сучасної Церкви спікер поділив на зовнішні й внутрішні. Серед зовнішніх він назвав гоніння та утиски у певних країнах та вплив світських цінностей, зокрема постулатів постмодернізму (у кожного своя істина, пониження планки моралі, зміна акцентів у вченні та проповіді: з христоцентричності на людиноцентричність та ін.) Турбота про потреби переросла в потяг до збагачення, бажання жити розкішно. Також свій відбиток наклала урбанізація – переселення з сіл в міста.

Стосовно внутрішніх викликів спікер виділив: незнання християнами Божого Слова, те що в церквах мало місця для дії Духа Святого, спостерігається низька активність членів церкви та служителів. Також матеріалізм стає вище духовності, помічається неналежна підготовка до служінь.

У другій частині семінару Ростислав Миколайович намагався дати служителям  практичні поради, як працювати в умовах кризи: «Перша порада – дбаймо про середовище, де плануєте досягати людських сердець. А друга – готуймо святих на діло служіння! Тому що служитель – це відповідь на багато сучасних викликів для Церкви. Сам Ісус Христос називає себе Пастирем Добрим (Івана 10:11, 14). Пастир – це дар Христів для Церкви (Ефесян 4:7-12). Стан отари визначається станом пастора (Євр. 13:17). Без пастора отара в занедбанні (Єз. 34:6)».

Окресливши соціальну статистику з життя пасторів УЦХВЄ, Ростислав Миколайович дав наступні поради:

 – популяризувати пасторське служіння;
– говорити про цінність пасторського служіння, як дару Христового для церкви;
– зробити пріоритетним питання підготовки служителів;
– захистити пастора від безпідставних нападів;
– подбати про подальше служіння пастора після того, як він здав пасторство;
– проявляти посильну матеріальну турботу про пастора;
– важливо, здаючи пасторське служіння, мати двох-трьох підготовлених на заміну людей.

«Готуймо своїх Тимофіїв, Єлисеїв і підтримуймо їх своєю присутністю», – закликав спікер.

Хвилюючим моментом конференції було свідчення Олега Сагана, пастора церкви міста Чорткова. Він влітку потрапив у жахливу автокатастрофу і після двох з половиною місяців, проведених в лікарні, служитель засвідчив перед усіма присутніми про велику милість Божу в його житті. Після його свідоцтва всі щиро подякували Богові за таку Його велику милість в житті цього служителя.

Окрім молитов, проповідей, служителі ще прославляли Бога щирим співом разом зі співочим гуртом братів із міста Бережан.

На завершення конференції служителі мали добрий час для спілкування під час смачного обіду.

З вдячністю у серцях та з усмішкою на устах вірні служителі Господні роз’їжджалися по своїх домівках, несучи в серцях радість від пережитої братерської спільності та бажання ще з більшою наснагою служити Богу та людям.

Оксана Гудзь.

Попередня Уряд посилив карантин, але церкви залишаться відкритими
Наступна ДОЛУЧАЙМОСЯ ДО МОЛИТВИ ПРО БІЛОРУСЬ!

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

10 порад для жіночого щастя

Більше 200 жінок змогли побувати на Обласній сестринській конференції, яка відбулася 10 грудня у Рівному у приміщенні церкви «Святої Трійці». Щоб збагатитися духовною їжею, отримати бачення та мудрість від Бога на подальше життя, сюди приїздили не лише сімейні люди, але й молоді неодружені дівчата.

Новини братерства

Міжконфесійний молитовний марафон у Донецьку відзначив сто днів «у проломі»

   12 червня, на сотий день, молитва (зважаючи на обставини, у якій вона проходила), зібрала рекордну кількість учасників – близько 80 осіб. За час, доки у центрі Донецька триває щоденна молитва за Мир і Єдність в Україні, організатори і учасники побачили і пережили чимало. Як погрози і агресію…

Новини братерства

«Усі ми – це і є Україна, єдина і неподільна» Репортаж зі Всеукраїнської жіночої конференції ЦХВЄУ

Молитва за Україну стала центральною темою конференції, яка проходила 18-20 червня 2014 р. на Рівненщині. Звідусіль, у тому числі з Луганської, Донецької областей, з Криму…