Березень 3, 2015 0 733 Переглядів

Сестри-тернополянки розмірковували над темою: «Думка, слово, життя»

     Обласна сестринська конференції церков ХВЄ Тернопільської області, відбулася 14 лютого в церкві, що в Тернополі на вулиці Довженка, 4.

     Відкриваючи конференцію єпископ Володимир Терещенко зачитав історію про самарянку (Ів. 4) «Ми читаємо на сторінках Біблії про багатьох мужів віри. Але немало написано і про жінок. Мудрих, розумних відважних, – зауважив Володимир Григорович. – Нині люди розбиті, розчаровані, але в серцях багатьох жевріє надія. Тому важливо, щоб ми продовжували богошукання. А якщо хтось іде нині важкою долина втрат і розчарувань – не забувайте: Бог поруч і знає все. А наше завдання, більше того, наш привілей – довіритися Йому. Зрозуміти, що Бог усім керує, усі народи – в Його руках».

     У своєму вітальному слові відповідальна за сестринське служіння в Тернопільській області Галина Терещенко сказала: «Коли я побачила всіх тут, у залі, то зрозуміла, яка в мене велика родина і підтримка, як багато в мене сестер. Я дякую братам з обласної пресвітерської ради за те, що вони благословляють наш сестринський відділ на працю. І хочу, щоб ми постійно дякували за своїх чоловіків, служителів. Тема нашої конференції дуже актуальна для жінок. Бо іноді жінки спочатку говорять і лише потім думають. Хочу, щоб відтепер було навпаки – спочатку думка, потім слово, а потім життя».

1044_8     Далі сестра нагадала про псалом, який вважається основою для служіння: «Блажен муж, що за радою несправедливих не ходить, і не стоїть на дорозі грішних, і не сидить на сидінні злоріків, та в Законі Господнім його насолода, і про Закон Його вдень та вночі він роздумує! І він буде, як дерево, над водним потоком посаджене, що родить свій плід своєчасно, і що листя не в’яне його, і все, що він чинить, щаститься йому!» (Пс. 1:1-3).

     Про цінність Слова Божого і про необхідність молитися завжди, навіть подумки, нагадала у своєму свідченні Ганна Скакун: «Я дуже щаслива, що можу бути сьогодні з вами. Дякую за це Богові. З Біблії ми знаємо, що Господь завжди чує нас, коли ми кличемо до Нього. Дорогі сестри, ви маєте або ж будете мати дітей.  Подумайте, як ви прислухаєтеся до них. Щоби мама не робила, але як заплаче дитина, то вона вже біля неї. Мама і тато дуже чуйні до своїх дітей. Так і Бог, як найкращий Батько, завжди прислухається до нас, Своїх дітей».

1044_9     Сестра Ганна розповіла, як колись, за часів Радянського Союзу, разом із чоловіком вони їздили в Польщу, щоб привезти в Україну кілька Біблій і Євангелій. «Коли нині згадую всі ті благословення, то думаю, який великий наш Бог. Слава Йому!».

     На конференцію завітали також гості з Івано-Франківської області. Ведуча телепрограми «Вірую» Людмила Бендус говорила про те, чому так важливі наші думки. «Вчені порахували, що за добу в середньостатистичної людини в голові виникає приблизно десять тисяч думок. Щосекунди з підсвідомості на рівень свідомості викидається п’ять-сім. Але якщо всі думки людини контролює Бог – через своє Слово то навіть вночі, коли вона спить, у неї не буде неправильних думок», – зазначила сестра Людмила.

     «Негативне ставлення до життя вчені вважають однією із проблем мислення людини. Багато нещасть у житті можуть бути наслідками того, що ми не пильнували  думки. У Матвія 15:19 про це написано так: «Бо з серця виходять лихі думки, душогубства, перелюби, розпуста, крадіж, неправдиві засвідчення, богозневаги». А як розрізнити – тілесна моя думка чи духовна? Тілесна думка – це думка, в основі якої лежать світські закони й звичаї, а не Слово Боже. Людмила Бендус навела кілька прикладів неправильних думок і наголосила, що необхідно постійно керуватися Словом Божим. «Ми не можемо за день чи ніч змінити своє життя, – підсумувала сестра. – Але за один день чи за одну ніч ми можемо змінити свої думки, а вони змінять наше життя».

1044_10     Старший пресвітер обласного об’єднання церков ХВЄ Тернопільської області Віталій Яцюк у заключній проповіді наголосив: «Біблія пояснює, що думки можуть бути глибокі, а можуть бути поверхневі. Від людини не почуєш глибокої думки, коли вона не сповнена Божої благодаті. У таких людей лише матеріальні, приземлені думки. Тому нам, Божим дітям, треба повністю  посвятитися Богові. Час для Бога – це час для нашої душі. Написано: «Які то величні діла Твої, Господи, дуже глибокі думки Твої, нерозумна людина не знає, а недоумок не зрозуміє того!» (Пс. 91:6-8)».

     Учасниці конференції не тільки слухали слово, але й співали разом з гуртом із Чорткова, а ще молилися за благословення сестринського відділу в області і за благословення нашої України.

     Наталя Бліхар,

     м. Тернопіль


Попередня Члени ВРЦіРО передали листа-звернення до Президента України
Наступна Сестри-тернополянки розмірковували над темою: «Думка, слово, життя»

Вам також може сподобатися

Відділ сестринського служіння

Служіння милосердя – надія на виживання суспільства

У кожній церкві ХВЄ в Україні, де працює жіночий відділ, особливо активно ведеться соціальна робота. Церква «Віра, надія і любов» з м. Коростеня Житомирської області – не виняток.

Відділ сестринського служіння

Сестри волинянки – про сімейні теми

   22 листопада в м. Ковелі, що на Волині, відбулася обласна жіноча конференція та тему «Сім’я у світлі Слова Божого» .

Відділ сестринського служіння