Травень 19, 2015 0 397 Переглядів

«Рятуй узятих на смерть» – міжконфесійна навчальна сесія об’єднала понад 80 капеланів

     «Там де ми служимо, на передовій (де, здавалося б, немає віруючих), коли говориш солдатові, що треба молитися, він відповідає: «Я знаю молитву». Бо вони там, під обстрілами, моляться нерідко по вісім-десять годин підряд. І я дякую Богу, що наш народ знає, до кого треба звертатися у такі хвилини» – сказав, відкриваючи навчання капеланів, завідувач відділу соціального служіння ЦХВЄУ, старший пастор церкви «Скинія» Рустам Фатуллаєв.

     Нинішня навчальна сесія, яка розпочалася 11 травня, стала особливою для студентів соціального факультету (заснований на базі Асоціації християнських центрів реабілітації). Поділитися своїм досвідом приїхали капелани з Америки: офіцер ВМФ США Луїс Роса, офіцер американських сухопутних військ, майор-десантник Рональд Бойд, а також служитель однієї  з найбільших у США п’ятидесятницьких спільнот «Асамблея Божа» Скотт Темпл.

     У своєму виступі Скотт Темпл схвально оцінив те, що українська влада, зіткнувшись з проблемою психологічної реабілітації воїнів, звернулася за допомогою саме до церков. Він зазначив: «Ми бачимо багато солдат, які переживши бойові дії, шукають утіху в алкоголі або наркотиках, але також ми бачимо і тих, хто почув звернення до них проповідників, навернулися до церкви і у їхнє життя прийшли позитивні зміни».

     Капелани служитимуть за контрактом

     У перший день навчань, привітати капеланів, які зібралися з усіх куточків України, прийшли і представники влади. Зокрема, керівник відділу психологічної підготовки Збройних сил України Володимир Пєтухов, розповів, що мав нагоду на передовій спостерігати за капеланами: «Коли була загроза життю, в хвилини найбільшого напруження, ці люди приходили і піднімали дух бійців» – сказав він.

     Голова підкомітету ВР у сфері свободи совісті та релігійних організацій Віктор Єленський у свою чергу  повідомив, що не так давно Міноборони нарешті погодило та зареєструвало Положення про службу військового духовенства (капеланську службу). Це означає, що вже невдовзі Міноборони звернеться до церков України, аби рекомендували своїх представників, які пройшли необхідний духовний вишкіл, на контрактну службу у якості військових капеланів. «Нині здійснюється відповідне доповнення до класифікатора професій, з’явиться нова спеціальність «військовий священик», – повідомив Віктор Єланський. – Бо це не нормально, коли військовий капелан їде на фронт на свій страх і ризик, і у разі поранення навіть не може сподіватися на якусь підтримку від держави. Ми робимо все, щоб ситуація змінилася».

{hwdvs-player}id=95|width=560|height=340{/hwdvs-player}

     «Час ухилятися від обіймів»

     Поблагословив процес навчання старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Він зазначив, що ситуація, яка склалася в Україні, змінює усіх. Тривоги, болі, воєнні дії – мають послужити зціленням духовного стану України. «Комуністична імперія впала, Україна взяла курс на власний  євроінтеграційний розвиток, і платить  за це велику ціну, – сказав старший єпископ. – Премудрий Соломон казав, що є час миру і час війни, «час обіймати і час ухилятись обіймів».  Ми так не хотіли, щоби Україна стікала кров’ю, але вона стікає. І Церква християн віри євангельської не стоїть осторонь, а чим може допомагає людям».

     За словами Михайла Степановича віруючі активно  включилися у волонтерський рух, доставивши за час проведення АТО на схід України понад 3000 тон продуктів, одягу та медикаментів. Понад сто християн-будівельників взяли участь у відбудові пошкодженого від обстрілів житла. «Ми навіть не знали, що в нас такий потужний потенціал, такі щирі, жертовні люди. Щоб так реагувати на сьогодення, треба мати дуже близькі стосунки з Богом», – зазначив старший єпископ. Він щиро подякував спікерам, гостям і капеланам за служіння та наголосив, що має велике бажання, щоб Церква Христова в Україні показувала приклад цінності людської душі:  «Ми виросли в системі, яка не цінила людей – мільйонами розстрілювали, гнобили. Це є проти серця Божого, бо для нього кожна людська душа є дуже цінна, несіть це людям, дорогі капелани», – наголосив Михайло Паночко.

 {hwdvs-player}id=94|width=560|height=340{/hwdvs-player}

    Досвід Рона та Луїса

     Офіцер ВМФ Луїс Роса та майор-десантник Рональд Бойд – капелани-практики, фронтовики, які не раз служили у найрізноманітніших «гарячих точках» планети, ділилися з нашими служителями своїм досвідом. Серед тем: поводження у екстремальних ситуаціях, керування стресовими ситуаціями, тощо. Спікери намагалися якомога всебічніше підготувати українських колег до страшних несподіванок війни. Особливу увагу приділяли запобіганню суїцидальних випадків, які у воюючому війську трапляються досить часто.

         Рональд Бойд наголошує: з солдатами треба жити одним життям, інакше справжні відверті стосунки душпастиря і воїна навряд чи можливі: «У нас в Америці капелани роблять те ж саме, що й солдати. Вони стрибають з парашутом – і я з ними. Але це принципово – я ніколи не беру до рук зброю. Я – капелан. Солдати дуже хочуть, щоб я сів саме в їхній літак (посміхається). Вони вірять – якщо я з ними – літак у безпеці».

     Луїс Роса  доктор богослов’я, військовий капелан із 24-річним досвідом, ділиться: «Ми маємо не тільки перемагати суїцид серед фронтовиків, але й завчасно запобігати йому. Маємо розпізнати депресію здалеку. А для цього треба бути уважними до поведінки солдата. Наприклад, почала людина роздавати друзям особисті речі – це поганий знак. Треба переглядати пости бійців у соцмережах – про свої самогубні наміри найчастіше вони пишуть саме там».

     Перед тренінгом американські брати разом зі своїми українськими колегами відвідали ірпінський військовий шпиталь, привезли пораненим українським солдатам дарунки, служили їм Словом, молилися за них…

     13 травня у церкві «Скинія», де проходило навчання, відбулося вручення капеланам дипломів про закінчення тренінгу. Наостанок наставники підбадьорили та поблагословили українських капеланів на служіння військовим.


Попередня Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать
Наступна «Віддай Ісусу свій обід» - молодіжна конференція церков Львівщини

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Тижнева Школа капеланів пройшла  у жовтні на Дніпропетровщині

На базі помісної церкви «Суламіта» у м. Кам’янському Дніпропетровської області

Відділ соціального служіння

Київські капелани доставили допомогу до Авдіївки

   У зв’язку із загостренням ситуації в районі міста Авдіївка Донецької області військові капелани та брати-підприємці, члени київської церкви «Скинія»…

Відділ соціального служіння