Серпень 2, 2013 0 549 Переглядів

Найстаріше село на Гуцульщині святкувало річницю хрещення

          28 липня у центрі села Уторопи, Івано-Франківської області зібралося понад дві сотні місцевих жителів. Християнське свято, що проходило під відкритим небом, було організоване сільською громадою ХВЄ (пастор Василь Филищук) за сприяння місцевої сільради.

          На святкування, яке приурочили до 1025-річчя хрещення Київської Русі, приїхали хорові колективи з інших церков, виступила сільська молодь. Голова сільської ради Омелян Ніжевський підтримав ідею святкування річниці хрещення в Уторопах (до речі, найстарішому селі на Гуцульщині).

       Із спеціально влаштованої сцени звучали не тільки пісенні витупи, але і достатньо інформації для роздумів: заступник старшого пресвітера Івано-Франківщини Олег Карпюк навів історичну довідку про значення самої події хрещення. Адже насправді не багато хто знає, що прихід християнства перевернув весь слов’янський світ, відкривши ворота для розвитку нової потужної цивілізації.

     Дорога до Христа і по сьогодні – це запорука оновлення, якісного нового життя для людини на землі. Однак справжнє преображення можливе за однієї умови: якщо ти йдеш до Господа свідомо. Саме про це проповідував старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Він зробив наголос на місці писання:«Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Матв. 28:19). Ісус спонукав учнів спочатку навчити людей, а потім уже христити. Князь Володимир свого часу припустився помилки, хрестивши Київську Русь примусово. Тому-то  християнство  у нашому народі недостатньо глибокого вкоренилося і є переважною мірою поверхневим. Пізнати Господа, як належить, і отримати від нього дари і силу жити по-новому – це вже питання прагнень кожної людини зокрема.

Попередня ЛУЦЬК. Потоп в місії «Голос надії»
Наступна Молодь Львівщини провела форум єдності та миру

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Найбільша сільська церква ХВЄ Волині відсвяткувала своє 85-річчя

Як багато Карпилівок, розкиданих по різних куточках і глибинках, має наша мальовнича Україна. Але сьогодні ми поговоримо лише про одну з них, про ту, яка причаїлася серед розфарбованих осінню ківецівських лісів, про ту, яка має перспективу і майбутнє, бо повниться дітьми, які виростають у здорових християнських сім’ях, про ту, жителі якої недільними ранками й тихими вечорами поспішають до церкви подякувати й помолитися Богові.

Новини братерства

Всеукраїнська робоча нарада регіональних оргкомітетів з відзначення 500-річчя Реформації пройшла у Києві (ВІДЕО)

   Майже тисячу делегатів із усіх областей України зібралися 21 жовтня на Всеукраїнську робочу нараду регіональних оргкомітетів з відзначення ювілею Реформації.

Новини братерства