Серпень 2, 2013 0 615 Переглядів

Найстаріше село на Гуцульщині святкувало річницю хрещення

          28 липня у центрі села Уторопи, Івано-Франківської області зібралося понад дві сотні місцевих жителів. Християнське свято, що проходило під відкритим небом, було організоване сільською громадою ХВЄ (пастор Василь Филищук) за сприяння місцевої сільради.

          На святкування, яке приурочили до 1025-річчя хрещення Київської Русі, приїхали хорові колективи з інших церков, виступила сільська молодь. Голова сільської ради Омелян Ніжевський підтримав ідею святкування річниці хрещення в Уторопах (до речі, найстарішому селі на Гуцульщині).

       Із спеціально влаштованої сцени звучали не тільки пісенні витупи, але і достатньо інформації для роздумів: заступник старшого пресвітера Івано-Франківщини Олег Карпюк навів історичну довідку про значення самої події хрещення. Адже насправді не багато хто знає, що прихід християнства перевернув весь слов’янський світ, відкривши ворота для розвитку нової потужної цивілізації.

     Дорога до Христа і по сьогодні – це запорука оновлення, якісного нового життя для людини на землі. Однак справжнє преображення можливе за однієї умови: якщо ти йдеш до Господа свідомо. Саме про це проповідував старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Він зробив наголос на місці писання:«Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Матв. 28:19). Ісус спонукав учнів спочатку навчити людей, а потім уже христити. Князь Володимир свого часу припустився помилки, хрестивши Київську Русь примусово. Тому-то  християнство  у нашому народі недостатньо глибокого вкоренилося і є переважною мірою поверхневим. Пізнати Господа, як належить, і отримати від нього дари і силу жити по-новому – це вже питання прагнень кожної людини зокрема.

Попередня ЛУЦЬК. Потоп в місії «Голос надії»
Наступна Молодь Львівщини провела форум єдності та миру

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Якби мене запитали: чи хочу я замість усього, що досягла з Богом, мати руки, я б сказала, що ні» – Лєна-Марія Клінгвалл

     На невеликому майданчику розташувалася імпровізована сцена.  4 серпня тут, у Головному військовому госпіталі…

Історія цервки

У Луцьку святкують 90-ліття об’єднавчого з’їзду та заснування Союзу ХВЄ (відео)

У травні виповнюється 90 років від об’єднавчого з’їзду хрещених Святим

Новини братерства

Підсумки роботи ХIV з’їзду молоді ЦХВЄУ

ХIV з’їзд молоді Церкви християн віри євангельської України відбувся 6-13 липня 2011 року поблизу м. Малин Житомирської області. Захід зібрав понад 4 000 молодих християн із всіх регіонів України, а також делегації з Білорусі, Литви, Німеччини, США та інших країн.