Серпень 2, 2013 0 714 Переглядів

Найстаріше село на Гуцульщині святкувало річницю хрещення

          28 липня у центрі села Уторопи, Івано-Франківської області зібралося понад дві сотні місцевих жителів. Християнське свято, що проходило під відкритим небом, було організоване сільською громадою ХВЄ (пастор Василь Филищук) за сприяння місцевої сільради.

          На святкування, яке приурочили до 1025-річчя хрещення Київської Русі, приїхали хорові колективи з інших церков, виступила сільська молодь. Голова сільської ради Омелян Ніжевський підтримав ідею святкування річниці хрещення в Уторопах (до речі, найстарішому селі на Гуцульщині).

       Із спеціально влаштованої сцени звучали не тільки пісенні витупи, але і достатньо інформації для роздумів: заступник старшого пресвітера Івано-Франківщини Олег Карпюк навів історичну довідку про значення самої події хрещення. Адже насправді не багато хто знає, що прихід християнства перевернув весь слов’янський світ, відкривши ворота для розвитку нової потужної цивілізації.

     Дорога до Христа і по сьогодні – це запорука оновлення, якісного нового життя для людини на землі. Однак справжнє преображення можливе за однієї умови: якщо ти йдеш до Господа свідомо. Саме про це проповідував старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Він зробив наголос на місці писання:«Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Матв. 28:19). Ісус спонукав учнів спочатку навчити людей, а потім уже христити. Князь Володимир свого часу припустився помилки, хрестивши Київську Русь примусово. Тому-то  християнство  у нашому народі недостатньо глибокого вкоренилося і є переважною мірою поверхневим. Пізнати Господа, як належить, і отримати від нього дари і силу жити по-новому – це вже питання прагнень кожної людини зокрема.

Попередня ЛУЦЬК. Потоп в місії «Голос надії»
Наступна Молодь Львівщини провела форум єдності та миру

Вам також може сподобатися

Новини братерства

У першу неділю листопада в церквах молилися за переслідуваних християн

3 листопада в багатьох церквах здійснювали служіння хліболамання. А також звершили молитву про гнану Церкву у різних куточках світу.

Новини братерства

Сім днів у Іспанії

Михайло Паночко проповідував на семінарах та під час вуличної євангелізації у сквері Мадрида, де збираються українські заробітчани. Цього року поїздка до Королівства Іспанія тривала з 10 по 17 квітня.

Новини братерства

Микола Кулеба: «Віруючі люди мають стати в основі втілення християнських цінностей у державній політиці щодо прав дитини і сім’ї»

   Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба відвідав XVIII Всеукраїнський з’їзд молоді ЦХВЄУ, де звернувся до молодих християн зі словом підбадьорення та…