Квітень 28, 2018 0 3170 Переглядів

Василь Войтович: «Програма «Доктор практичного богослов’я» у ЄТС – перша докторська програма серед вузів ХВЄ України»

     Євангельська теологічна семінарія (ЄТС) відзначила випуск першої групи докторів  практичного богослов’я. Також тут відбулася церемонія присвоєння звань «Почесний доктор практичного богослов’я» старшим служителям церков і об’єднань ХВЄ. На випуск, що відбувся 19 квітня 2018 року, приїхали відомі богослови з України і закордону. Детальніше розповісти про цю унікальну подію ми попросили президента ЄТС Василя Войтовича.

     – До 2015 року докторантура за спеціальністю «Богослов’я» такого рівня була лише в православних та католицьких духовних навчальних закладах, – розповідає Василь Миколайович. – Тобто перша докторська програма серед євангельських навчальних закладів «Доктор практичного богослов’я» розпочалась саме у нашій семінарії, у 2015-му. Мова йде про рівень освіти, що відповідає українським та міжнародним стандартам. Програма включає обов’язкове написання та захист докторської дисертації.

     – Скільки докторантів отримали дипломи? Це були служителі з різних країн?

     –  Науковий ступінь «Доктор практичного богослов’я» присвоєно 22 випускникам. Серед них як наші співвітчизники, так і служителі з Німеччини, Білорусі, Литви та США. Звання «Почесний доктор практичного богослов’я» (відзнака за особливі плоди у служінні) присвоєно восьми служителям. У тому числі старшому єпископу УЦХВЄ Михайлу Паночку, суперінтенданту Національного Слов’янського Дистрикту Асамблей Божих США Віктору Прохору та іншим єпископам як з України, так і зі Сполучених Штатів, Литви, Латвії, Білорусі і Молдови.

     Для нас честь, що серед випускників ЄТС сьогодні є лідери п’ятидесятницьких об’єднань, так само як і місіонери, викладачі богословських навчальних закладів.

     – Щоб навчати докторів, викладачі вузу, ясна річ, теж мають бути на рівні…

     – Справді так. Предмети за програмою викладають богослови із вузів Асамблей Божих США та вітчизняні викладачі із вченими ступенями доктора.

     – Які дисципліни вивчали докторанти?

     –  Серед предметів, які входять до цієї програми – Біблійне богослов’я у служінні, у відкритті та розбудові церков (викладав Ричард Перхай), Управління конфліктами (Бен Кабитак), Православне богослов’я з євангельської точки зору (Томас Веспетал),  П’ятидесятництво 21-го століття (Даглас Скотт). Також серед дисциплін була практична християнська етика (Сергій Головін), Написання дисертації (Ігор Семенюк), Лідерство з позиції слуги (Ховард Янг), Духовне формування (Едмунд Шлак) та інші богословські предмети.

     – Що означає термін «Доктор практичного богослов’я»? Чому саме практичного?

     – Особливістю програми є практичне спрямування дисциплін. По-перше, теми дисертацій обирались, залежно із сфери діяльності докторанта. А по-друге, обов’язковою складовою дисертації було формування концепції, програми чи методичного посібника з практичного втілення матеріалу дисертації у служінні.

     – Про які сфери діяльності йдеться?

     – Це – місіонерство, заснування нових церков в Україні і світі, освіта і виховання у церкві та сім’ї, богословська освіта. Також формування світогляду та впливу на суспільні процеси, лідерство у церкві, богословські методи дослідження та інші.

     – Чи визнає держава науковий ступінь доктора, отриманий у ЄТС?

     – Наш диплом визнається у християнському середовищі як в Україні, так і в світі, оскільки підтверджений підписами президента Міжнародної асамблеї християн віри євангельської (МАХВЄ) та регіонального директора Асамблей Божих США.

     Також ми плануємо подавати дипломи випускників докторантури 2018 року на нострифікацію (процедуру визнання документів про духовну освіту) до Міністерства освіти і науки України. Після визнання дипломів державою з’являться додаткові можливості реалізувати авторські християнські програми у школах, світських навчальних закладах та державних установах. Випускники зможуть офіційно виступати експертами з релігійних питань, християнської етики, бути рецензентами підручників для освітніх закладів тощо.

     – Ви також отримали науковий ступінь доктора? Що особисто для вас означає цей випуск?

     – Важко передати, що я відчуваю. Це і радість, і відповідальність… Бути в складі першого випуску докторантів ЄТС – честь для мене. Під час церемонії випуску звучали різні наставлення старших служителів церкви, одне з них: важливо, щоб наші знання та звання послужили на славу Божу, для розширення меж Царства Божого. Я цілком поділяю цю думку.

     – Яка тема вашої дисертації?

     – «Богословський аспект молитви в сфері медичної практики США як приклад для України». Це дуже актуальна тема, бо, попри прогрес у науці й медицині, великий обіг медикаментів, людство як ніколи хворіє. А сфера здоров’я перетворилася в дуже прибутковий бізнес, компанії заробляють мільйони доларів на лікарських препаратах, які не завжди допомагають, більш того, мають багато побічних ефектів.

     Розуміючи, що молитва може зробити незрівнянно більше для духовного й фізичного зцілення людини ніж будь-які ліки, плануємо працювати у цьому напрямку. Наприклад, щоб у лікарнях обов’язково були молитовні кімнати, здійснювалась молитовна підтримка хворих та їх рідних. Щоб у навчальну програму медичних закладів був введений предмет щодо духовних практик в медичній сфері, як це є, наприклад, у США.

     – Перший випуск відбувся. Що далі?

     – Докторська програма продовжує працювати. Зараз у нас є другий набір докторантів, які розпочали навчання. Випускники ж отримали рекомендації продовжувати працювати над заявленою тематикою, писати книги, публікувати статті. У них є чим поділитись і ми будемо допомагати їм у цьому. Також ЄТС буде займатися нострифікацією докторських дипломів.

Попередня «Україна потребує потужної молитви» - Михайло Паночко запрошує на Національний День молитви за Україну (ВІДЕО)
Наступна Долучайтеся до Всеукраїнської Ходи на захист прав дітей і сімей!

Вам також може сподобатися

Новини братерства

В КБС «Благодать і істина» вперше вручили дипломи фельдшерам-місіонерам

 В стінах Київської богословської семінарії  «Благодать і істина» 12 червня святкували випуск. 47 студентів магістрів та бакалаврів служіння, бакалаврів богослов’я і  християнської освіти, а також фельдшерів-місіонерів отримали дипломи.

Новини братерства

Вийшов друком посібник для молоді «Юність в об’єктиві»

   В четвер, 9 липня 2015 року, керівник Відділу освіти ЦХВЄУ Віктор Вознюк офіційно презентував книгу на молодіжному фестивалі в Малині.

Відділ освіти

ПБС оголошує набір студентів на 2012-2013 навчальний рік

В Полтавській Богословській Семінарії життя, служіння та робота йдуть своєю чергою. У першій половині квітня тут успішно пройшли чергові сесії Богословського і Музичного факультетів….