Березень 21, 2012 2 2133 Переглядів

У Хмельницькому з’явилася «Благодать Христа»

18 березня на Поділлі офіційно з’явилося ще одне місце для молитви. У Хмельницькому відбулося урочисте відкриття церкви ХВЄ «Благодать Христа». Близько двох сотень осіб прийшли розділити радість із подолянами.

Пастор новоствореної церкви, старший пастор Хмельницького обласного об’єднання Ростислав Мурах, доручивши перерізати символічну червону стрічку старшому єпископу Церкви ХВЄ Михайлу Паночко, запросив усіх до молитовного будинку. Ведучі, музиканти та священнослужителі в святковому українському вбранні зайняли місце на сцені, а гості – у просторій центральній залі, на балконі, а кому не вистачило місця – спостерігали за дійством у додаткових залах зі встановлених моніторів.

«Небо небес не обіймають Тебе, що ж тоді храм оцей, що ми збудували?… Щоб очі Твої були відкриті на храм цей удень і вночі, на те місце, про яке Ти сказав, що покладеш Ім’я Своє там…». Такими словами розпочав служіння пастор Мурах. Молитовний настрій піснею «Помолюся тихо, серцем не лукавим» підтримали музиканти, а святкового – додали запрошені гості словами вітання.

«Шість років тому було сказане слово, яке нині стало результатом, – нагадав заступник старшого пастора Хмельницької області Василь Собко. – Тоді один із пасторів зазначив, що центральний будинок молитви з офісом обласного об’єднання, збудує майбутній старший пастор. Так і сталося. Завдяки Божому провидінню, важкій праці, численним вкладенням, Хмельницький має ще одне місце для молитви».

Такої ж думки пастор помісної об’єднаної церкви ХВЄ Павло Сівець, який зазначив, що великому торгівельному місті є чимало місць де можна нагрішити. Тому, щоразу, коли відкривається місце де можна помолитися, радіє серце усіх не байдужих хмельничан. Однак зазначив, щоб місце для поклоніння не стало об’єктом поклоніння.

Президент всеукраїнської громадської організації «Я обираю життя», завідуючий молодіжним відділом церков ХВЄ Богдан Левицький переконував присутніх у тому, що Бог по-особливому любить Поділля, адже цей край збагачується святими місцями. «Ні вчора, ні раніше це місце не було святим, – зазначив Богдан Петрович. – Воно стане святим сьогодні, коли ми, усі разом, запросимо сюди Ісуса Христа, а Він там де є навіть двоє чи троє людей, що зібрані в Його Ім’я». Він також зазначив, що свого часу навіть Тарас Шевченко молився у бур’яні і напевно мріяв про визначене місце для молитви, яке нині мають хмельничани.

За словами завідуючої сектором у справах релігій і національностей Управління з питань внутрішньої політики Хмельницької Облдержадміністрації Наталі Лопатовської, Церква Християн Віри Євангельської п’ятидесятників є другою в області серед релігійних протестантських організації. «Церква є досить активною в будівництві нових молитовних будинків проведенні благодійних доброчинних і заходів, – зазначила Наталя Володимирівна. – Особливо відзначається роботою з молоддю, організацією допомоги мало імущим та нужденним. Сподіваюся наша співпраця й надалі буде такою плідною».

Заступник єпископа євангельських християн-баптистів Віталій Ясніцький зазначив, що добре, коли представники влади активно беруть участь в урочистостях церкви, але вже настав час, щоб вони (представники влади – авт.) були братами і сестрами. «Люди, які займаються божою справою – ведуть статистику і діяльність церков, не можуть не бути членами церкви», – зауважив Віталій Іванович.

Гість свята, член духовної ради при Кам’янець-Подільській міській раді, священик римо-католицької церкви Павло Гончарук, побажав єдності з Господом і зазначив, що «якщо перед служінням на проекторі висвітлюють напис «Вимкніть мобільні телефони», то значить зв’язок є. Тож нехай у цьому храмі завжди буде зв’язок серця кожного віруючого із Господом».

«Нині знакова подія в Україні, бо відкривається не в’язниця, розважальний заклад чи торгівельний, але відкривається один із понад тисячі молитовних будинків, що відкрилися за період Незалежності України», – сказав старший єпископ Михайло Паночко. Наостанок Михайло Степанович відділив будинок церкви «Благодать Христа» від інших будівель у Хмельницькому і призначив його для благородної цілі – будинку молитви для усіх людей. «Нехай у цьому будинку втомлені знайдуть спокій, – промовив слова благословення старший єпископ. – Нехай у цьому будинку народжуються нові душі для Божої слави, лунає проповідь Євангелія, люди зростають у вірі, надії та любові». А весь народ сказав: «Амінь!».

Алла СОБКО.

Фото автора та Євгена МАРЬЯСОВА.


Попередня У м. Тбілісі відбулась зустріч представників п’ятидесятницьких церковних об’єднань та місій
Наступна Церква має ставати позитивно відомою: висновки конференції Київського міського об’єднання ЦХВЄУ

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Малинфест-2017 – «штрихи до портрету» і слово про оновлений розум

    Біля центрального намету Малинфесту завжди людно. Тут, навпроти інформаційного намету, розміщена  фотозона, намети і стенди богословських навчальних закладів та місій…

Новини братерства

«Світлому радіо» потрібна ваша допомога

   Радіо «Еммануїл» збирає кошти на придбання FM-передавача для початку трансляції у Харківській області. ЦХВЄУ вже долучилася до цієї кампанії і профінансувала 30% від вартості установки.

Новини братерства

Життя без проклять та уроки Ковчегу

На річній пасторській конференції Київського міського об’єднання церков ХВЄ підсумовували результати роботи та слухали вагоме слово наставляння. Одна із тем – руйнування родових проклять. Як розповів сайту chve.org.ua старший пресвітер Києва…