Жовтень 4, 2014 0 1333 Переглядів

Анатолій Козачок: «В Україні потрібен рамковий закон про благодійність, час державі поділитися важелями впливу з церквами»

     Про це старший пресвітер церков ХВЄ Києва заявив під час зустрічі представників Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій з головою Верховної Ради Олександром Турчиновим та Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, що відбулася 3 жовтня 2014 р.

     Зокрема Анатолій Козачок повідомив про ініціативу створити Благодійний альянс євангельських церков «Спасемо Україну» та про ту значну благодійну роботу, яку щодня проводять євангельські церкви в Україні. Зусиллями віруючих із Донецької та Луганської областей вивезено більше ніж 40 тис. вимушених переселенців. На сьогодні існує близько 60 місць компактного проживання переселенців, де мешкає понад 19 тисяч людей про яких продовжують турбуватися церкви, забезпечуючи продуктами та всім необхідним. У зоні АТО працює кілька десятків капеланів. Добрі справи церков можна перелічувати ще довго. Та на цій дорозі добра не обходиться і без «каменів спотикання».

     «До прикладу, ми запровадили низку міжнародних благодійних програм з нашими  іноземними партнерами, які постачають в Україну допомогу під цільові проекти, однак маємо проблеми з розмитненням гуманітарних вантажів, – поінформував Анатолій Миколайович. – Чи не пора Рішенням Кабміну зробити спрощені процедури для релігійних організацій?»

     Крім того старший пресвітер Києва підтримав спікерів від ВРЦіРО, які перед ним говорили про законодавче врегулювання обліку благодійної допомоги. «Адже якщо сумістити кількість допомоги, яку ми роздаємо в АТО із довідкою про доходи, то виходить щось нереальне». Зауважте, тільки внутрішня благодійна допомога надана церквами ЦХВЄУ становить більше тисячі тон гуманітарного вантажу.

     «У той же час, якщо проаналізувати українське законодавство, то виглядає так, ніби у нас держава – це монополіст добра. Хоча реально вона не може бути такою доброю, як би хотіли громадяни. Тому державі час поділитися важелями впливу у сфері благодійності із церквами. Сьогодні є робочі групи при Мінкультури та інших держустановах, які відають питаннями благодійності, але немає рамкового закону про благодійність, який потрібен суспільству».

     Від імені євангельських церков Анатолій Козачок подякував керівникам Парламенту і Уряду за те, що прийняли на себе керівництво державою у такий складний час. А також висловив побажання, щоб кожен державний чиновник бачив себе також і в форматі громадського діяча.  Щоб у час надзвичайних ситуацій (як, наприклад, з переселенцями), він міг вийти до громадськості і чесно заявити: «Держава не в змозі достатньо швидко реагувати, треба піднімати волонтерських рух». Тоді буде порядок і в координації дій. Адже в даному випадку люди об’єдналися і намагаються координувати між собою, а з державою немає належної координації.

     «Дякуємо вам за можливість бути тут і висловити свої пропозиції. Ми завжди готові до співпраці у сфері благодійності», – заявив Анатолій Козачок.

Попередня Голова ВР Турчинов та Прем’єр Яценюк зустрілися з Всеукраїнською Радою Церков
Наступна Новий виклик: психологічна та соціальна реабілітація військових, які повертаються із зони бойових дій, став предметом обговорення пасторів Києва

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко відвідав музичний фестиваль у Коростах

Відбувся Другий християнський фестиваль “Джерело”. Не зважаючи на негоду, послухати християнські пісні зійшлося декілька сотень слухачів.

Новини братерства

Відбулася VI Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії»

Національний університет «Острозька академія» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Українського Біблійного товариства провів VI Всеукраїнську олімпіаду «Юні знавці Біблії».

Новини братерства

Звернення християнських Церков України з нагоди Дня Бога Творця

Щороку 14 вересня християни різних конфесій в усьому світі відзначають День молитви за збереження природного довкілля та всього створеного Богом світу. В цей день пригадуємо своє величне покликання «порати і доглядати» (Бут. 2:15) Землю, молитовно єднаємось і прославляємо єдиного у Пресвятій Трійці Бога – Творця і Спасителя