Березень 7, 2013 0 572 Переглядів

Глави українських церков у Брюсселі

У штаб-кватритирі Європаламенту в столиці Бельгії 6 березня 2013 року приймали делегацію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Як передає Інститут релігійної свободи, метою поїздки стало налагодження дружніх стосунків України з європейським співтовариством, а також презентація позитивного досвіду України у сфері міжконфесійного порозуміння та співробітництва. Високопосадовці ЄС обговорили із українським духовенством коло проблем із якими стикається сьогодні церква в Україні та розглянули  шляхи утвердження в суспільстві свободи віросповідання.
     Зокрема, під час  зустрічі із Європейським Комісаром з питань розширення і політики добросусідства Штефаном Фюле глави українських конфесій наголошували на важливості утвердження моральних цінностей у суспільстві заради наступних поколінь і заявили про усвідомлення своєї відповідальності щодо цього перед Богом.  Таке усвідомлення обумовлює відповідну публічну позицію церков у діалозі з владою та громадянами в Україні.  
     Зі свого боку пан Штефан Фюле висловив свою повагу представникам делегації та зазначив, що український досвід міжрелігійного порозуміння є по-своєму унікальним. Це приклад не тільки для об’єднаної Європи, але й для усього глобалізованого світу. Однією з тем обговорення стала демографічна криза в Європі.
     До складу делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій увійшли архієпископ Вірменської Апостольської Церкви Григоріс Буніатян (головуючий у ВРЦіРО); предстоятель УПЦ КП, Патріарх Філарет (Денисенко); глава УГКЦ, Архієпископ Святослав (Шевчук); головний рабин України Яків Дов Блайх: голова ВС об’єднань ЕХБ В’ячеслав Нестерук; старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко; старший єпископ УХЄЦ Леонід Падун; старший пресвітер Союзу вільних церков ХЄВУ Василь Райчинець; архієпископ Римо-Католицької Церкви в Україні Петро Мальчук; заступник єпископа Німецької євангелічно-лютеранської церкви України Андрій Гамбург; протодиякон УПЦ Ростислав Воробій; голова Духовного управління мусульман України; Шейх Ахмед Тамім; перший заступник Генерального секретаря Українського Біблійного Товариства Анатолій Райчинець; архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря); радник Головного рабина м. Києва Геннадій Білорицький; пастор Церкви ХВЕУ Анатолій Козачок; митр.протоієрей УГКЦ Олекса Петрів;голова правління Інституту релігійної свободи (м. Київ) Олександр Заєць.
     У зустрічах глав і повноважних представників конфесій з посадовцями європейських структур також взяв участь представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, інші працівники Представництва.
     За матеріалами www.irs.in.ua

Попередня Не втомлюйтеся робити добро!
Наступна ОСТОРОЖНО - ЖАДНОСТЬ!

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Відбулася конференція Південно-західного регіону Церкви ХВЄ України

     З 2 по 4 грудня 2013 року в м. Яремче Івано-Франківської області відбулася конференція служителів південно-західного регіону ЦХВЄУ.

Новини братерства

На Львівщині у рамках Міжнародного фестивалю надії пройшли служіння, присвячені Андріївському руху

   Тематичні богослужіння, присвячені так званому Андріївському руху, що є підготовчим етапом до Міжнародного фестивалю надії пройшли  14 грудня 2014 року в євангельських церквах…

Новини братерства

“Бо так годиться нам виповнити усю правду” – у Києві хрестили близько 60 новонавернених

19 січня, в Хрещення Господнє, київські церкви християн віри євангельською хрестили близько 60 новонавернених…