Березень 7, 2013 0 791 Переглядів

Глави українських церков у Брюсселі

У штаб-кватритирі Європаламенту в столиці Бельгії 6 березня 2013 року приймали делегацію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Як передає Інститут релігійної свободи, метою поїздки стало налагодження дружніх стосунків України з європейським співтовариством, а також презентація позитивного досвіду України у сфері міжконфесійного порозуміння та співробітництва. Високопосадовці ЄС обговорили із українським духовенством коло проблем із якими стикається сьогодні церква в Україні та розглянули  шляхи утвердження в суспільстві свободи віросповідання.
     Зокрема, під час  зустрічі із Європейським Комісаром з питань розширення і політики добросусідства Штефаном Фюле глави українських конфесій наголошували на важливості утвердження моральних цінностей у суспільстві заради наступних поколінь і заявили про усвідомлення своєї відповідальності щодо цього перед Богом.  Таке усвідомлення обумовлює відповідну публічну позицію церков у діалозі з владою та громадянами в Україні.  
     Зі свого боку пан Штефан Фюле висловив свою повагу представникам делегації та зазначив, що український досвід міжрелігійного порозуміння є по-своєму унікальним. Це приклад не тільки для об’єднаної Європи, але й для усього глобалізованого світу. Однією з тем обговорення стала демографічна криза в Європі.
     До складу делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій увійшли архієпископ Вірменської Апостольської Церкви Григоріс Буніатян (головуючий у ВРЦіРО); предстоятель УПЦ КП, Патріарх Філарет (Денисенко); глава УГКЦ, Архієпископ Святослав (Шевчук); головний рабин України Яків Дов Блайх: голова ВС об’єднань ЕХБ В’ячеслав Нестерук; старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко; старший єпископ УХЄЦ Леонід Падун; старший пресвітер Союзу вільних церков ХЄВУ Василь Райчинець; архієпископ Римо-Католицької Церкви в Україні Петро Мальчук; заступник єпископа Німецької євангелічно-лютеранської церкви України Андрій Гамбург; протодиякон УПЦ Ростислав Воробій; голова Духовного управління мусульман України; Шейх Ахмед Тамім; перший заступник Генерального секретаря Українського Біблійного Товариства Анатолій Райчинець; архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря); радник Головного рабина м. Києва Геннадій Білорицький; пастор Церкви ХВЕУ Анатолій Козачок; митр.протоієрей УГКЦ Олекса Петрів;голова правління Інституту релігійної свободи (м. Київ) Олександр Заєць.
     У зустрічах глав і повноважних представників конфесій з посадовцями європейських структур також взяв участь представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, інші працівники Представництва.
     За матеріалами www.irs.in.ua

Попередня Не втомлюйтеся робити добро!
Наступна ОСТОРОЖНО - ЖАДНОСТЬ!

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Рада Церков закликає парламентарів скоригувати Податковий кодекс

   Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає парламент підтримати законопроект № 5050, який усуває низку неточностей у Податковому кодексі щодо неприбуткового статусу релігійних організацій.

Новини братерства

Голова ВР Турчинов та Прем’єр Яценюк зустрілися з Всеукраїнською Радою Церков

У п’ятницю, 3 жовтня, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов та Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрілися з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Новини братерства

Найстаріше село на Гуцульщині святкувало річницю хрещення

28 липня у центрі села Уторопи, Івано-Франківської області зібралося понад дві сотні місцевих жителів. Християнське свято, що проходило під відкритим небом, було організоване сільською громадою ХВЄ (пастор Василь Филищук) за сприяння місцевої сільради.