Грудень 2, 2020 0 248 Переглядів

Рада Церков заявила про необхідність протидії домашньому насильству в Україні

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій долучилася до міжнародної акції «16 днів проти насильства» та заявила про підтримку міжконфесійного проєкту Зупини насильство! Повідомляє irs.in.ua.

ЗВЕРНЕННЯ
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
про необхідність протидії домашньому насильству в Україні

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій із сумом констатує, що в Україні існує проблема домашнього насильства, яка стосується також і релігійних спільнот та віруючих родин. Під насильством мається на увазі навмисне застосування фізичної сили або влади, фактичне або у вигляді погрози, спрямоване проти себе, проти іншої особи, групи осіб або громади, результатом якого є тілесні ушкодження, смерть, психологічна травма, відхилення в розвитку або різного роду збиток [1].

Окремим різновидом є домашнє насильство, яке є особливо небезпечним, адже скоюється по відношенню до найближчих людей та рідних. Церкви і релігійні організації однодушні щодо необхідності протидії домашньому насильству для всіх громадян, а особливо щодо жінок і дітей, хоча і чоловіки теж часто страждають від нього.

Важливим є визнання наявності цієї проблеми та наміру комплексної профілактики та протидії. Саме тому ми пропонуємо звернути увагу на пріоритетні наступні кроки для подолання цієї проблеми, а саме:

теологічне та практичне осмислення причин поширення домашнього насильства;
публічне обговорення шляхів профілактики та протидії;
акцентування цієї проблематики в рамках релігійного служіння та соціальних практик;
психологічна та духовна підтримка як жертв насильства, так і тих, хто його коїть;
продовження практичної роботи через інформування, створення мапи шелтерів, обміну досвідом;
сприяння розвитку національного законодавства.

Релігійні лідери різних конфесій розуміють, що сьогодні існує потреба розвивати нормативно-правову базу України задля спільної безпеки та розвитку культури ненасильницького співжиття, особливо в родинах. Від імені релігійних спільнот, які ми представляємо, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заохочує парламент та уряд розвивати національне законодавство на засадах загальної безпеки, моралі та доцільності, для чого готові надати практичні рекомендації та делегувати фахових представників до міжвідомчої робочої групи у разі її створення.

Позиції церков і релігійних організацій України мають спільний фундамент, а саме розуміння, що кожна людина створена на образ і подобу Божу та має право на життя від моменту свого зачаття до моменту природної смерті. А тому життя та гідність людської особи є непорушною цінністю, яка має бути захищена на найвищому законодавчому рівні.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій визнає, що здоров’я є дорогоцінним Божим даром для кожної людини, і ми усі маємо відповідально дбати про його збереження. Свою роль у протидії домашньому насильству ми бачимо в просвітництві людей, профілактиці, вихованні дітей і молоді, наданні турботливої опіки потребуючим [2]. Саме тому пропонуємо як представникам держави, так і просто небайдужим громадянам долучатись до нашої ініціативи Зупини насильство! (family.org.ua), щоб разом допомагати долати нову епідемію насильства.

1 Визначено Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

2 Резолюція «Мобілізація громади проти домашнього насильства та насильства за ознакою статі» від 29 березня 2019 року

Попередня У Підгайцях поблизу Луцька відкрили Дім молитви церкви  «Спасіння»
Наступна У Шостці за 44 дні звели Дім молитви, до будівництва долучилася команда молоді з Волині

Вам також може сподобатися

Відділ дитячого служіння
Новини

Побачила світ третя поетична збірка Володимира Сада

Побачила світ третя книга відомого волинського поета, члена Волинського осередку