Листопад 25, 2020 0 1170 Переглядів

«Результатом зустрічі з урядовцями стала домовленість про взаємодію у боротьбі з COVID-19, ВРЦіРО також  підняла проблеми у благодійній, освітній та інших сферах» – Анатолій Козачок 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій на зустрічі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та іншими урядовцями обговорила напрямки взаємодії з протидії поширенню коронавірусної інфекції та низки інших актуальних питань.

Зустріч відбулася 20 листопада в Київській православній богословській академії. До спілкування долучилися також міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та  міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

«Зараз ми наближаємося до важливих зимових релігійних свят: Різдва Христового, Хануки, дня святого Миколая тощо,  – підкреслив  Денис Шмигаль. – У період святкування можуть виникати великі скупчення людей. Тому нам потрібно вжити спільних заходів, щоб мінімізувати кількість захворювань».

Водночас Прем’єр-міністр зазначив, що  Уряд та Всеукраїнська Рада Церков показали ефективну взаємодію навесні. «Впевнений, що такий підхід буде продовжено і він дасть результат у майбутньому», – зазначив Денис Шмигаль.

Учасники заходу обговорили широке коло інших питань. Зокрема, перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок, підняв проблему обмеження нецільової благодійної допомоги. За його словами потрібно або ліквідувати обмеження або доопрацювати законодавство.

Наступна актуальна тема – це повернення в освітні заклади предметів духовно-морального виховання, зокрема християнської етики. На  попередній зустрічі глав церков з Прем’єр-міністром  2 червня, представникам МОН було надано доручення провести зустріч із ВРЦіРО для узгодження позицій. Оскільки таке спілкування досі не відбулося, Анатолій Козачок висловив прохання про нове доручення, аби глави церков отримали можливість продовжили діалог з Міносвіти щодо цього питання. Аналогічна ситуація  і з  дорученням для Мінсоцполітики щодо обговорення актуальності гендерної експертизи нормативних актів.

На часі – питання  пошуку приміщення або відділення при лікарні для лікування безхатченків. Анатолій Козачок вкотре порушив проблематику щодо гуманітарної допомоги з-за кордону. А також розповів про досвід життя помісної церкви під час пандемії: дотримання соціальної дистанції 1.5м, маски, оброблення рук антисептиками та інші заходи профілактики дають показові результати (досі немає свідчень про те, що хтось захворів на коронавірус  саме у церкві).

«Кардіологи стверджують, що понад 70% набутих хвороб серця виникають від стресу. Сьогодні, як мінімум, третина людей знаходяться в стресі через коронавірус та карантинні обмеження. Якщо церкви не будуть працювати, стресу стане ще більше і проблем буде більше», –  підкреслив Анатолій Миколайович.

Врахувати досвід церкви та переглянути карантинні обмеження запропонував також міністр культури Олександр Ткаченко.

Головуючий у ВРЦіРО Митрополит Епіфаній подякував представникам Уряду за співпрацю. Він також закликав служителів продовжувати молитися до Бога про всіх, хто потребує уздоровлення, за лікарів, які безстрашно і жертовно піклуються про хворих.

Учасники заходу обговорили також проблеми біженців та питання медичного і військового капеланства, висловилися за створення робочих груп у цих напрямках. При цьому митрополит Епіфаній наголосив на неприйнятності законопроєкту № 4148 щодо військового капеланства, в якому наразі проігноровано думку релігійних спільнот України.

Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд прагне бути партнером для всіх релігійних спільнот. Денис Шмигаль підкреслив, що подібну практику регулярних зустрічей слід продовжити і в майбутньому, повідомляє  irs.in.ua.

Попередня У Києві церква та будівельні компанії зібрали подарунки для онкохворих дітей
Наступна Олександр Третяк переміг на виборах міського голови Рівного

Вам також може сподобатися

Новини

Делегації з Аргентини та Парагваю приїдуть в Україну на святкування 100-річчя п’ятидесятницького руху

Південноамериканські країни Аргентина та Парагвай мають впливову українську діаспору. Перша

Новини

ІРС пояснює наслідки воєнного стану для свободи віросповідання в Україні     

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану не може

Зовнішні та міжнародні зв’язки

Нам треба більше свідоцтв від сучасних героїв віри, щоб надихнути Церкву до ревного заступництва – інтерв’ю з приводу

Наближається 1 листопада – Міжнародний день молитви за переслідувану Церкву. Про проблемні зони, нові виклики та вплив карантину на свободу віросповідання говрить Юрій Кулакевич, член П’ятидесятницької комісії по релігійній свободі від Східної Європи.