Листопад 30, 2016 0 705 Переглядів

Голова ВРУ Андрій Парубій привітав глав церков із двадцятиріччям ВРЦіРО та вислухав думки і поради священнослужителів

     24 листопада на запрошення Голови Верховної Ради Андрія Парубія у стінах Парламенту відбулося засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Зустріч, у якій взяли участь народні депутати, приурочили до двадцятиріччя діяльності ВРЦіРО.

     Андрій Парубій привітав Раду з ювілеєм і подякував церкви за активну підтримку знедолених людей, які постраждали внаслідок війни та підтримку Збройних сил. Глави українських церков за круглим столом обмінялися думками і  висловити свої пропозиції спікеру Парламенту. Зокрема зосередили увагу на питаннях духовності, релігійних свобод та моральних основ суспільства.

   Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко висловив жаль відносно поведінки деяких депутатів в Парламенті та закликав передати їм прохання від Церков керуватися принципами моралі у своїй повсякденній поведінці. Звертаючись до народних обранців він сказав: «Не треба повторювати помилок попередньої влади – не відривайтеся від людей, живіть потребами, болями нашого нужденного народу. Напруга у суспільстві зростає. Мудра влада, про яку ми всі молимось (бо немудра довела до війни) має залагоджувати помилки, які зробили попередня влада» – зазначив старший єпископ.

     Він також констатував той сумний факт, що вітчизняна банківська система в складному становищі, люди, тай сама влада, не довіряють банкам (тримають кошти готівкою). «Південна Корея свого часу була бідна країна, набагато бідніша за Україну, але люди зібралися і вирішили усі кошти вкласти у банки, так зробили усі чиновники від верху до низу, і утворили потужну банківську систему. Вийшли за рахунок довір’я. У нас же сьогодні великий дефіцит довір’я» – зауважив  Михайло Паночко

     Крім того він закликав  спікера Парламенту частіше радитись із народом та служителями церкви. «Бо навіть Ісус казав до учнів: «За кого мене вважають люди, Сина людського?» Вийдіть на перевірку до людей, хоча би раз в рік, і скажіть: «Люди, що ви думаєте про нас, як про владу?» Мудра влада прислуховується до людей» – зазначив Михайло Паночко.

  Патріарх Філарет (УПЦ КП) вкотре говорив про неприпустимість розхитування ситуації в середині країни задля вирішення власних політичних амбіцій та необхідність боротьби з корупцією. Муфтій Ахмед Тамім (ДУ мусульман України) запропонував більш тісно співпрацювати із парламентами мусульманських країн та висловив занепокоєння ліберальним законодавством України стосовно релігійно-орієнтованих організацій, які визнані терористичними міжнародною спільнотою.

     Отець Олекса Петрів (УГКЦ) зауважив, що законопроект, який пропонує зміни до другого розділу Конституції є неприйнятним з точки зору традиційності й самобутності української культури. Зокрема щоб було вилучено положення про одностатеві відносини та скасування принципу відділення школи від Церкви. Предстоятель УАПЦ Митрополит Макарій говорив про необхідність швидко прийняти Закон №5050, стосовно неприбуткового статусу релігійних організацій. А єпископ Валерій Антонюк (ВСЦ ЄХБ) звернувся з проханням запровадити в школах вивчення креаціоністської теорії. Оскільки еволюціонізм несуміжній з релігійним світоглядом.

Попередня Поїздка на Волинь – Голоби, Цміни
Наступна Всеукраїнська Рада Церков відзначила своє 20-річчя

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Єпископ Михайло Близнюк: «На Волині ростуть церкви та спостерігається сплеск патріотизму»

Наша розмова зі старшим пресвітером Волинської області Михайлом Близнюком торкнулася подіq на Сході, роботи переселенцями, які прагнуть переїхати до західної Європи та про допомогу нелегальним мігрантам…

Новини братерства

Україну включено до списку держав для молитви у Міжнародний день молитви за переслідувані церкви, що відбудеться 9 листопада

   Цього року Голова Світових Асамблей Божих доктор Джордж О. Вуд  у своєму листі до національних п’ятидесятницьких церков запропонував об’єднати молитовну потребу…

Новини братерства

Тарас Сень: «Церкви на Луганщині здебільшого приходять до тями тільки зараз, а деякі ще з осені працюють активно»

    Роздавати людям хліб, у всіх змістах слова,  для служителів церкви «Христос є відповідь» м. Свердловськ, що на Луганщині вже стало звичною роботою.