Березень 14, 2016 0 334 Переглядів

Рада Церков підтримала Урядового уповноваженого з питань сім’ї

     Запровадження посади Урядового уповноваженого з питань сім’ї є важливим і актуальним рішенням Кабінету Міністрів, з огляду на те, що «сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою» відповідно до статті 51 Конституції України.

     Про це заявила Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у своєму зверненні до Прем’єр-міністра України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

     «Очевидно, що сьогоднішніх зусиль Уряду щодо формування та реалізації державної політики у сфері сім’ї є недостатньо, підтвердженням чого є кількість сиріт, дітей без батьківської опіки, одиноких матерів та статистика розлучень», – наголошують релігійні діячі.

     На їх думку, якщо до грудня 2010 року в Україні діяло окреме Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, то до теперішнього часу сімейна політика залишалася поза пріоритетними напрямками Уряду. Після численних реорганізацій ця проблематика загубилася серед інших напрямків діяльності Мінсоцполітики.

     Відтак, ВРЦіРО вважає цілком доцільним покладення на Урядового уповноваженого з питань сім’ї завдань щодо забезпечення комплексного і скоординованого підходу до формування ефективної державної сімейної політики. 

     Водночас Рада Церков висловила занепокоєння з приводу інформаційної кампанії з дискредитації та шельмування призначеного на цю посаду пана Адріана Буковинського.

     У листі до глави Уряду ВРЦіРО наголосила:

     «Така реакція є не лише проявом зневаги до фундаментального права людини на свободу думки та вираження поглядів, але й проявом дискримінації, коли людині відмовляють у праві на роботу лише через її традиційні для українського суспільства погляди на шлюб та статеві відносини, які відповідають природі людини та конституційним засадам сімейної політики в Україні».

     Релігійні діячі зауважили, що сам факт заперечення можливості для людини, в тому числі для державного службовця, мати традиційні погляди на шлюб і сім’ю є тривожним сигналом, коли ярлик «гомофоба» стає виявом тої дискримінації та зазіхання на свободу вираження поглядів, проти чого і виступають європейські партнери України.

     «Вважаємо неприпустимою такого роду політику подвійних стандартів, яка всупереч статтям 34 і 35 Конституції України надає перевагу одному світогляду (зокрема, гендерному) шляхом заперечення будь-яких інших поглядів, у тому числі релігійних, на шлюб, сім’ю та статеві відносини», – заявила Рада Церков.

     На переконання ВРЦіРО, у разі прийняття Урядом рішення про відставку пана Андріана Буковинського лише через звинувачення його у так званій «гомофобії», це можна вважати тією самою дискримінацією та порушенням рівності трудових прав громадян України (стаття 21 КЗпП), проти чого виступали сьогоднішні опоненти Урядового уповноваженого з питань сім’ї під час наполегливого лобіювання законопроекту № 3442 у листопаді 2015 року.

     Як повідомляв ІРС, після багаторазових голосувань за цей законопроект голова Верховної Ради Володимир Гройсман повідомив, що говорив із Прем’єр-міністром про можливу появу в уряді уповноваженого з питань сім’ї і сімейних цінностей.

     Варто нагадати, що напередодні парламентських виборів у листі до керівників церков від 17.10.2014 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив: «Принциповою є моя позиція щодо сімейних цінностей. Лібералом можна бути в сфері економіки, регуляторної політики, а не у тому, що стосується подружнього життя».

     Таку саму позицію він підтвердив 16 вересня 2015 року на зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, публічно висловивши готовність захищати традиційні моральні цінності українського народу.  Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила сподівання, що позиція Арсенія Яценюка на захист традиційної сім’ї залишилася без змін.

Попередня Михайло Паночко привітав главу шведської п'ятидесятницької церкви Пеле Хорнмарка із обранням президентом П’ятидесятницької Європейської Спільноти (PEF)
Наступна В Івано-Франківську сімейні пари говорили про відвертість у подружжі

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На зустрічі з Президентом глави конфесій закликали ветувати зміни до Закону про свободу совісті

Відповідний лист був переданий особисто Віктору Януковичу під час його зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), що відбулась 17 жовтня 2012 року у приміщенні Адміністрації Президента України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Новини братерства

Релігійні діячі запевнили Держсекретаря США у відсутності міжрелігійних конфліктів в Україні

    Державний секретар США Джон Керрі відзначив важливість активної громадської позиції Церков та закликів релігійних діячів до миру, єдності та збереження цілісності України.

Новини братерства

Поблизу Луцька відбувся третій з’їзд волинської молоді ХВЄ

З 8 по 10 серпня село Рованці, що поблизу м. Луцька, приймало близько 1500 молодих людей з усієї Волині. Це вже третій подібний з’їзд під егідою обласного об’єднання ХВЄ. Цьогоріч він пройшов під гаслом «Отож, сину мій, зміцняйся в благодаті, що в Христі Ісусі вона!» (2Тим.2:1).