Грудень 1, 2014 0 494 Переглядів

Представники церков заявили про посилення релігійних утисків на Донбасі

     Усі церкви, за виключенням УПЦ (Московського патріархату), зазнають утисків та не мають можливості вільного ведення релігійної діяльності на територіях Донбасу, які контролюються бойовиками.  Про це заявили релігійні діячі України під час прес-конференції в Укрінформі, повідомляє Інститут релігійної свободи.

     «У Донецькій області ми пережили трагічну подію, де було закатовано до смерті чотирьох молодих людей – двох дияконів церкви м. Слов’янська і двох молодих синів пастора Павенка, яких жорстоко замучили», – розповів про злочини сепаратистів Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко.

     За словами єпископа, наразі бойовики повністю заборонили проводити служіння в містах Горлівка та Докучаєвськ Донецької області. У Луганській області подібна ситуація – «відбирають Доми молитви, а буває відкривають та все забирають як у місті Лутугине».  Михайло Паночко підкреслив, що більше десятка служителів мусили виїхати з сім’ями у зв’язку з загрозами для їхнього життя на захоплених сепаратистами територіях Донбасу. Більше ніж 40 з 58 релігійних громад в Донецької області, а також 19 громад в Луганській області змушені збиратися по домах або повністю призупинити служіння через загрози для життя віруючих.

     Керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні Олекса Петрів повідомив про захоплення бойовиками «ДНР» резиденції греко-католицького єпископа та монастиря. За його словами, однозначно можна сказати, що відбулося явне погіршання свободи віросповідання для десятків тисяч віруючих на окупованих територіях Донбасу. Священик також зауважив, що спроби керівництва церкви сусідньої держави представити міждержавний конфлікт на Донбасі як релігійну ворожнечу проти Московського патріархату, тим самим безпідставно роздмухуючи релігійну війну, перекручуючи та підтасовуючи факти, є глибоко аморальною, безсовісною та безвідповідальною поведінкою.

     «Усі церкви на окупованій території Донбасу, окрім Московського патріархату, у тій чи іншій формі зазнають переслідувань, утисків і не мають можливості вільно сповідувати свою віру», – заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ Київського Патріархату Євстратій (Зоря). Речник УПЦ КП додав, що є очевидною різниця між територіями Донбасу, які є окупованими, і територіями, які знаходяться під контролем української державної влади.  «На окупованій території наші храми легально діяти не можуть. Це пов’язане з небезпекою для життя священнослужителів і віруючих. Тому частина священиків діє підпільно, таємно. В той же час,  інша частина була змушена виїхати», – сказав архієпископ. На його переконання, терористи та сепаратисти, які чинять злочини проти людяності в Криму і на Донбасі, мають бути засудженими не лише Божим судом, але й земним.

      «Ми рекомендуємо усім  збирати усі факти для міжнародного карного процесу щодо злочинів проти людяності, який обов’язково має відбутися. Так само як по злочинах нацистської Німеччини відбувся Нюрнберзький процес», – сказав архієпископ Євстратій.

     На думку заступника директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрія Юраша, важливою є позиція і ставлення до цих подій на Донбасі, протестантської громади цього регіону, яка в абсолютній своїй більшості є винятково патріотична та конструктивна. Євангельські віруючі відчувають перевагу у свободі віросповідання на території Української держави у порівнянні з релігійними утисками з боку сепаратистів та окупантів.

     «Треба реагувати не лише всередині держави, а й на дипломатичному рівні. Ми плануємо звертатися до Міністерства закордонних справ, щоб воно по своїх каналах ставило ці питання перед міжнародною спільнотою», – додав урядовець Мінкультури.

      Нагадаємо, що з березня 2014 року Церкви на сході України, їх священнослужителі та віруючі, є об’єктами цілеспрямованих переслідувань з боку проросійських сепаратистів з метою залякування та повного припинення їх релігійної та доброчинної діяльності. Ідеологія самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» виключає свободу віросповідання, проголошуючи єдиною можливою доктриною московську концепцію «Руського світу» на чолі з Російською православною церквою.

     Максим Васін ІРС

Попередня Служителі дитячого служіння провели звітну конференцію
Наступна Святкове служіння у смт. Малинську

Вам також може сподобатися

Відділ молодіжного служіння

Полтавську молодь навчали інтернет-благовістю

Як опанувати професію таргетолога (спеціаліст з налаштування аудиторії в соціальних

Новини братерства

На Рівненщині стало на один Дім Молитви більше

23 вересня 2012 року у с.Федорівка Гощанського району Рівненської області відкрито Дім Молитви християн віри єванегльської.

Новини братерства

Відповідальні за інформаційну роботу у сестринському служінні церков навчалися основ журналістики

  «Якби Ісус Христос жив у наш час, то Він користувався би комп’ютером та сучасними засобами  комунікації!», –  сказав…