Листопад 22, 2016 2 519 Переглядів

«У розмові з Президентом ми торкнулися питань міжнародної співпраці та підтримки телепрограми «Вічне» – Михайло Паночко

    Підчас зустрічі 18 листопада представників Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій із Президентом Петром Порошенком, Глава держави подякував церквам за молитву та дії, спрямовані на об’єднання українського народу.

     Він, зокрема, зазначив: «Ваше слово та дії, які дозволяють пастві тримати єдність України в ці непрості часи, дуже цінні». У свою чергу глави церков повідомили, що роблять усе можливе для підтримки нашої держави.

     Церква молиться за справедливий мир для України перед якою постали як зовнішні загрози, так і внутрішні, зокрема корупція, що є більш небезпечним для держави та суспільства, ніж навіть російська агресія – зауважив предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет.

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко зосередив увагу учасників зустрічі на  окремих питаннях співпраці. Зокрема зауважив, що на виборах у США нового президента Дональда Трампа активно підтримала церква. А це означає, що питання співробітництва у релігійній сфері між двома країнами мають покращитись, і багато що буде залежати саме від позиції української держави.

     Старший єпископ також закликав Главу держави посприяти в тому, що б не було скорочено фінансування телепрограми «Вічне» на Першому Національному – чи не єдиної загальноукраїнської міжконфесійної програми на телебаченні. Звернув увагу Президента України та Прем’єр-міністра України на проблеми з розмитненням гуманітарної допомоги, яка надсилається для допомоги постраждалим від військових дій, мешканцям зони АТО та переселенцям.

     «Від імені євангельських церков я висловив вдячність Президентові за підписання Указу про святкування 500-ліття Реформації на державному рівні. А також наголосив, що необхідно передбачити в Держбюджеті на 2017 рік кошти на розвиток духовності, – розповідає Михайло Паночко. – Сьогодні не дають коштів на друк шкільних підручників «Основи християнської етики» (частково фінансує церква, однак цього недостатньо), тому потрібна більш пильна увага держави до цього питання. І приємно, що Президент цілком підтримав мої пропозиції».

     З нагоди цієї зустрічі Президент України оголосив про підписання законопроекту № 5050, спрямованого на поліпшення умов діяльності неприбуткових організацій та продовження строку перереєстрації релігійних організацій до 1 січня 2018 року.

          Нагадаємо, що попередня робоча зустріч Глави держави з ВРЦіРО відбулася у квітні цього року. Тоді глави церков передали Петру Порошенку звернення з актуальними питаннями державно-конфесійних відносин, більшість з яких досі потребує свого розв’язання.   

  

{hwdvs-player}id=115|width=560|height=340{/hwdvs-player}

Попередня Михайло Паночко звернувся до Глави УПЦ Онуфрія з проханням щодо звільнення заручників
Наступна У Рівному в рамках проекту R-500 провели християнський концерт та акцію «Назустріч Реформації»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Віктора Боришкевича переобрано головою обласного об’єднання Рівненщини

На звітно-виборну конференцію, що відбулася 25 січня у молитовному будинку церкви «Святої Трійці» (м. Рівне), прибуло понад 400 служителів області.

Новини братерства

Плід, що виростав 20 років – привітати з ювілеєм церкву ХВЄ у Тарасівці прийшла влада і сільська інтелігенція

   Недільний день 18 жовтня 2015 р. видався погожим, як для середини осені. Біля молитовного дому церкви «Надія», ще з ранку було людно… 

Новини братерства

В областях тривають звітно-виборні конференції ЦХВЄУ

     Перед Новим роком у низці обласних об’єднань ЦХВЄУ відбулися звітно-виборні конференції. Під час них було озвучено підсумки роботи церков області за рік, а також шляхом голосування затверджено старших служителів області на наступні чотири роки.