Листопад 22, 2016 2 308 Переглядів

«У розмові з Президентом ми торкнулися питань міжнародної співпраці та підтримки телепрограми «Вічне» – Михайло Паночко

    Підчас зустрічі 18 листопада представників Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій із Президентом Петром Порошенком, Глава держави подякував церквам за молитву та дії, спрямовані на об’єднання українського народу.

     Він, зокрема, зазначив: «Ваше слово та дії, які дозволяють пастві тримати єдність України в ці непрості часи, дуже цінні». У свою чергу глави церков повідомили, що роблять усе можливе для підтримки нашої держави.

     Церква молиться за справедливий мир для України перед якою постали як зовнішні загрози, так і внутрішні, зокрема корупція, що є більш небезпечним для держави та суспільства, ніж навіть російська агресія – зауважив предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет.

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко зосередив увагу учасників зустрічі на  окремих питаннях співпраці. Зокрема зауважив, що на виборах у США нового президента Дональда Трампа активно підтримала церква. А це означає, що питання співробітництва у релігійній сфері між двома країнами мають покращитись, і багато що буде залежати саме від позиції української держави.

     Старший єпископ також закликав Главу держави посприяти в тому, що б не було скорочено фінансування телепрограми «Вічне» на Першому Національному – чи не єдиної загальноукраїнської міжконфесійної програми на телебаченні. Звернув увагу Президента України та Прем’єр-міністра України на проблеми з розмитненням гуманітарної допомоги, яка надсилається для допомоги постраждалим від військових дій, мешканцям зони АТО та переселенцям.

     «Від імені євангельських церков я висловив вдячність Президентові за підписання Указу про святкування 500-ліття Реформації на державному рівні. А також наголосив, що необхідно передбачити в Держбюджеті на 2017 рік кошти на розвиток духовності, – розповідає Михайло Паночко. – Сьогодні не дають коштів на друк шкільних підручників «Основи християнської етики» (частково фінансує церква, однак цього недостатньо), тому потрібна більш пильна увага держави до цього питання. І приємно, що Президент цілком підтримав мої пропозиції».

     З нагоди цієї зустрічі Президент України оголосив про підписання законопроекту № 5050, спрямованого на поліпшення умов діяльності неприбуткових організацій та продовження строку перереєстрації релігійних організацій до 1 січня 2018 року.

          Нагадаємо, що попередня робоча зустріч Глави держави з ВРЦіРО відбулася у квітні цього року. Тоді глави церков передали Петру Порошенку звернення з актуальними питаннями державно-конфесійних відносин, більшість з яких досі потребує свого розв’язання.   

  

{hwdvs-player}id=115|width=560|height=340{/hwdvs-player}

Попередня Михайло Паночко звернувся до Глави УПЦ Онуфрія з проханням щодо звільнення заручників
Наступна У Рівному в рамках проекту R-500 провели християнський концерт та акцію «Назустріч Реформації»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Життя без проклять та уроки Ковчегу

На річній пасторській конференції Київського міського об’єднання церков ХВЄ підсумовували результати роботи та слухали вагоме слово наставляння. Одна із тем – руйнування родових проклять. Як розповів сайту chve.org.ua старший пресвітер Києва…

Новини братерства

На Рівненщині більше 30 тисяч християн віри євангельської

За рік кількість новонавернених зросла майже на 1500 людей. Про це повідомив єпископ ЦХВЄ Рівненщини Віктор Боришкевич на річній пасторській конференції, яка відбулася 26 січня 2013 року.

Новини братерства

«Нагодувати, одягнути… визволити з полону», – список потреб, якими опікуються служителі церков ХВЄ на сході України, розширюється

Єпископ Володимир Бричка –  один із тих служителів, хто сьогодні найбільш активно опікується допомогою віруючим та усім постраждалим у Донецькій та Луганській областях.