Листопад 22, 2016 2 428 Переглядів

«У розмові з Президентом ми торкнулися питань міжнародної співпраці та підтримки телепрограми «Вічне» – Михайло Паночко

    Підчас зустрічі 18 листопада представників Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій із Президентом Петром Порошенком, Глава держави подякував церквам за молитву та дії, спрямовані на об’єднання українського народу.

     Він, зокрема, зазначив: «Ваше слово та дії, які дозволяють пастві тримати єдність України в ці непрості часи, дуже цінні». У свою чергу глави церков повідомили, що роблять усе можливе для підтримки нашої держави.

     Церква молиться за справедливий мир для України перед якою постали як зовнішні загрози, так і внутрішні, зокрема корупція, що є більш небезпечним для держави та суспільства, ніж навіть російська агресія – зауважив предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет.

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко зосередив увагу учасників зустрічі на  окремих питаннях співпраці. Зокрема зауважив, що на виборах у США нового президента Дональда Трампа активно підтримала церква. А це означає, що питання співробітництва у релігійній сфері між двома країнами мають покращитись, і багато що буде залежати саме від позиції української держави.

     Старший єпископ також закликав Главу держави посприяти в тому, що б не було скорочено фінансування телепрограми «Вічне» на Першому Національному – чи не єдиної загальноукраїнської міжконфесійної програми на телебаченні. Звернув увагу Президента України та Прем’єр-міністра України на проблеми з розмитненням гуманітарної допомоги, яка надсилається для допомоги постраждалим від військових дій, мешканцям зони АТО та переселенцям.

     «Від імені євангельських церков я висловив вдячність Президентові за підписання Указу про святкування 500-ліття Реформації на державному рівні. А також наголосив, що необхідно передбачити в Держбюджеті на 2017 рік кошти на розвиток духовності, – розповідає Михайло Паночко. – Сьогодні не дають коштів на друк шкільних підручників «Основи християнської етики» (частково фінансує церква, однак цього недостатньо), тому потрібна більш пильна увага держави до цього питання. І приємно, що Президент цілком підтримав мої пропозиції».

     З нагоди цієї зустрічі Президент України оголосив про підписання законопроекту № 5050, спрямованого на поліпшення умов діяльності неприбуткових організацій та продовження строку перереєстрації релігійних організацій до 1 січня 2018 року.

          Нагадаємо, що попередня робоча зустріч Глави держави з ВРЦіРО відбулася у квітні цього року. Тоді глави церков передали Петру Порошенку звернення з актуальними питаннями державно-конфесійних відносин, більшість з яких досі потребує свого розв’язання.   

  

{hwdvs-player}id=115|width=560|height=340{/hwdvs-player}

Попередня Михайло Паночко звернувся до Глави УПЦ Онуфрія з проханням щодо звільнення заручників
Наступна У Рівному в рамках проекту R-500 провели християнський концерт та акцію «Назустріч Реформації»

Вам також може сподобатися

Новини братерства

У Хмельницькому рукопокладено єпископа

   Звітно-виборна конференція обласного об’єднання  ЦХВЄУ відбулася 15  лютого у м.  Хмельницькому.  Ще на чотири роки старшим пресвітером області одноголосно було обрано Ростислава Мураха.

Новини братерства

Старший єпископ ЦХВЄУ взяв участь в урочистостях з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі

27 липня у столичному палаці «Україна» відбулася урочиста академія  з нагоди 1025-ї річниці хрещення Київської Русі, участь у якій взяв старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, глави інших українських церков, гості з закордону.

Новини братерства

Шведські п’ятидесятницькі церкви готові до подальшої співпраці з українськими партнерами

В суботу, 17 жовтня в п’ятидесятницькій церкві міста Карслборг (Швеція) відбулася чергова щорічна консультація церков, що співпрацюють з Україною. До церкви з’їхалися члени місійних рад п’ятидесятницьких церков з цілої країни…