Жовтень 21, 2020 0 719 Переглядів

«У розмові з Президентом ми підняли питання про захист моралі та протидію гендерній ідеології» – Михайло Паночко про зустріч на Банковій

19 жовтня Президент України Володимир Зеленський запросив до себе представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Темою  обговорення стало запобігання поширенню COVID-19, безробіття, сімейна політика, захист суспільної моралі та руйнівний вплив гендерної ідеології. Детальніше розповісти про зустріч ми попросили старшого єпископа УЦХВЄ Михайла Паночка.

 У першу чергу Володимир Зеленський попросив представників Ради допомогти у протидії поширенню COVID-19 та спонукати вірян дотримуватись карантинних заходів. Зокрема, уникати великих скупчень людей та дотримуватися дистанції в зібраннях, практикувати богослужіння в онлайн-режимі. На що отримав цілковиту підтримку.

– Як відомо, ВРЦіРО постійно ініціює контакти з владою, з якими питаннями ви прийшли до ОП цього разу?

– Ми підняли низку суспільно-політичних проблем. Зокрема, глава УГКЦ Святослав у своєму виступі говорив, що наслідки карантину в зв’язку з епідемією коронавірусу негативно позначилися на соціальному житті людей. Він навів статистичні дані, згідно з якими чверть населення України перебуває за межею бідності, 80 % це пенсіонери. Крім того, зростає кількість безробітних – сьогодні їх в Україні вже близько двох мільйонів. І ці питання мають бути у центрі уваги влади.

Голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк звернув увагу Президента на питання легалізації канабісу (марихуани) у медичних цілях. Церкви, як і суспільство, сьогодні турбує, що піклування про хворих може перетворитися у банальне поширення так званих легких наркотиків. Це є значною небезпекою, особливо для молоді.

Крім цього, учасники зустрічі порушили питання  щодо державної сімейної політики. Сьогодні необхідно створити або ж реорганізувати відповідне міністерство, запровадити державну програму підтримки сім’ї, яка буде забезпечуватись реальними коштами з бюджету.

– Михайле Степановичу, Ви говорили про загрози які несе занепад моралі та гендерна ідеологія. Які кроки до розв’язання цих проблем Ви бачите?

– Аморальність руйнує суспільство зсередини. Римська імперія розвалилась не через війни, а через  втрату орієнтирів та загальний моральний занепад – це уроки історії. Я в свою чергу говорив про необхідність створення в Україні спеціального органу із захисту суспільної моралі. До лютого 2016 року функцію такого «морального фільтра» в нашій країні виконувала Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі. Однак  НЕК ліквідували.

Я прямо запитав Володимира Зеленського: чи забезпечують  наші поліція, суди та  прокуратура (на котрих покладене це завдання) якісне виконання Закону «Про захист суспільної моралі» на належному рівні? У відповідь отримав лише промовисту посмішку.  Очевидно, що не забезпечують.

– Попри багаторазові звернення ВРЦіРО припинити поширення в Україні гендерної ідеології, цей процес продовжується…

– На жаль так. І ми це теж констатували в розмові з Президентом. Гендерна ідеологія просочується в законодавство у сферах відповідальності МОН, Мінсоцполітики та інших міністерств. Це відбувається під «солодким» соусом забезпечення рівності прав жінок і чоловік, протидії домашньому насильству, європейської інтеграції, участі України в міжнародному Партнерстві Біарріц тощо.

Отже, я висловив позицію ВРЦіРО, і вчергове закликав  Главу держави не допускати впровадження терміну «гендер», як неправового, в українське законодавче поле.

«Під час інавгурації Ви клали руку на Пересопницьке Євангеліє, – сказав я. – прошу Вас, частіше читайте цю Книгу». Зокрема, порекомендував 24 розділ Євангелія від Матвія, де йдеться про події останнього часу: війни, голод, намножиться розбрат та розпуста. Нехай ці євангельські тексти будуть для всіх нас пересторогою.

Як приклад, привів історію Ізраїлю: коли вони відступали від Бога, то тяжко потерпали, коли ж слідували Його святій волі, то мали успіх. Цей простий принцип описано у книзі «Глибоке коріння» Джеффа Фонтейна, яку я подарував  Президенту. Вона розповідає про цінності та засади, завдяки яким Європа стала заможною та стабільною. Залишаєтьсябезперечною істиною, що моральне здоров’я нації є основою нашого успіху.

 

Попередня Євангельський Теологічний Університет вручив дипломи докторів та магістрів богослов’я випускникам 2020
Наступна ПОЛТАВЩИНА: пастори відвідали місіонерські сім’ї

Вам також може сподобатися

Новини

Олександр Третяк переміг на виборах міського голови Рівного

24 листопада Рівненська міська територіальна виборча комісія офіційно оголосила результати

Новини

Протестантські церкви закликали уряд скасувати дискримінаційні обмеження карантину вихідного дня

Про це йшлося на зустрічі керівників протестантських церков, яка відбулася