Лютий 3, 2016 2 494 Переглядів

Всеукраїнський круглий стіл: формування особистості

     22 грудня 2015 року у Верховній Раді України за ініціативою народних депутатів та Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України відбувся Всеукраїнський круглий стіл.

     Близько 100 вчених різних наукових галузей знань з усіх регіонів України приїхали у столицю з метою презентації своїх наукових досліджень з питань: впливу християнства на розвиток України та інших країн світу, оцінки християнських цінностей, як фактора впливу на розвиток науки і освіти у світі та формування цінностей у громадян України.  Про це повідомляє сайт відділу освіти ЦХВЄУ з посиланням на imzo.gov.ua.

     Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич зазначила, що основною складовою при здобутті освіти є формування системи цінностей. Знання є значно швидкоплинніші ніж система цінностей, яка дозволяє дитині робити правильний вибір, приймати рішення, спрямувати свою життєву дорогу. Новий закон «Про освіту» повинен дати відповідь на питання, що лежить в основі цінностей українців, які себе ідентифікують як християнську державу, що себе вважає частиною європейського культурного простору. «Принцип невтручання у справи не означає, що церква і освіта не можуть взаємодіяти. Виховання людини є найкращим полем такої взаємодії», – підкреслила народний депутат.

1206_       Член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки Ольга Романенко зазначила, що все частіше науковці проводять дослідження і виявляють тісний зв’язок впливу світогляду людей на економічне, а також суспільне життя країн. Ігнорування духовних чинників у наукових дослідженнях і міф про те, що «релігія і наука є не сумісні», досі мають негативний вплив на формування спеціалістів в університетах країни. Особливий інтерес викликала статистика Світового банку щодо оцінки впливу християнства на соціально-економічний розвиток країн, у якій наводилася вражаюча статистика стосовно економічного рівня країн залежно від їх віросповідання та світогляду громадян.

     Народні депутати та науковці з позиції християнських цінностей обговорили шляхи вирішення нагальних проблем у науці та освіті: лобіювання законопроектів, які б захищали християнські цінності, зокрема, родинні; широке впровадження у вищих освітніх закладах предмету християнської етики, християнської культури. У ВНЗ – запровадження курсів християнської філософії, економіки, політології, родинознавства та утворити факультети богослов’я, які є в більшості Університетах Європи.

     Учасники круглого столу вирішили створити асоціацію вчених-християн, проводити щорічний форум, на якому презентувати дослідження і проекти щодо поглиблення науки і освіти на основі християнських цінностей, розширити взаємодію із міжнародними науковими і освітніми закладами, що поділяють християнський світогляд.

Попередня Церкви західних областей готові прийняти близько 100 дітей з Луганщини на літні канікули
Наступна Комітет обласних керівників молоді погодив плани на рік

Вам також може сподобатися

Відділ освіти

Делегація РДС взяла участь в місіонерській конференції в Чехії

Нещодавно, а саме з 13 по 19 жовтня 2012 року делегація Рівненської Духовної Семінарії  мала чудову нагоду взяти участь в місіонерській конференції Місії Drop Inn Ministries (Північна Ірландія), яка щорічно проводиться у Чеській Республіці.

Відділ дитячого служіння

«Жертовне та христоцентричне життя у майбутньому принесе багато плодів» – Сергій Манелюк випускникам КБІ

29 березня 2019 року в Київському Біблійному інституті відбувся випуск групи методистів дитячого та підліткового служіння.

Відділ освіти

Випуск місіонерської школи «Ковчег Спасіння»

   28 червня 2015 року в Церкві «Ковчег» відбулося святкове служіння. Церква благословляла благовісників – місіонерів, які будуть трудитися в Україні та за її межами (18 в Україні, 2 в Європі)