Лютий 3, 2016 2 283 Переглядів

Всеукраїнський круглий стіл: формування особистості

     22 грудня 2015 року у Верховній Раді України за ініціативою народних депутатів та Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України відбувся Всеукраїнський круглий стіл.

     Близько 100 вчених різних наукових галузей знань з усіх регіонів України приїхали у столицю з метою презентації своїх наукових досліджень з питань: впливу християнства на розвиток України та інших країн світу, оцінки християнських цінностей, як фактора впливу на розвиток науки і освіти у світі та формування цінностей у громадян України.  Про це повідомляє сайт відділу освіти ЦХВЄУ з посиланням на imzo.gov.ua.

     Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич зазначила, що основною складовою при здобутті освіти є формування системи цінностей. Знання є значно швидкоплинніші ніж система цінностей, яка дозволяє дитині робити правильний вибір, приймати рішення, спрямувати свою життєву дорогу. Новий закон «Про освіту» повинен дати відповідь на питання, що лежить в основі цінностей українців, які себе ідентифікують як християнську державу, що себе вважає частиною європейського культурного простору. «Принцип невтручання у справи не означає, що церква і освіта не можуть взаємодіяти. Виховання людини є найкращим полем такої взаємодії», – підкреслила народний депутат.

1206_       Член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки Ольга Романенко зазначила, що все частіше науковці проводять дослідження і виявляють тісний зв’язок впливу світогляду людей на економічне, а також суспільне життя країн. Ігнорування духовних чинників у наукових дослідженнях і міф про те, що «релігія і наука є не сумісні», досі мають негативний вплив на формування спеціалістів в університетах країни. Особливий інтерес викликала статистика Світового банку щодо оцінки впливу християнства на соціально-економічний розвиток країн, у якій наводилася вражаюча статистика стосовно економічного рівня країн залежно від їх віросповідання та світогляду громадян.

     Народні депутати та науковці з позиції християнських цінностей обговорили шляхи вирішення нагальних проблем у науці та освіті: лобіювання законопроектів, які б захищали християнські цінності, зокрема, родинні; широке впровадження у вищих освітніх закладах предмету християнської етики, християнської культури. У ВНЗ – запровадження курсів християнської філософії, економіки, політології, родинознавства та утворити факультети богослов’я, які є в більшості Університетах Європи.

     Учасники круглого столу вирішили створити асоціацію вчених-християн, проводити щорічний форум, на якому презентувати дослідження і проекти щодо поглиблення науки і освіти на основі християнських цінностей, розширити взаємодію із міжнародними науковими і освітніми закладами, що поділяють християнський світогляд.

Попередня Церкви західних областей готові прийняти близько 100 дітей з Луганщини на літні канікули
Наступна Комітет обласних керівників молоді погодив плани на рік

Вам також може сподобатися

Відділ освіти

Набір студентів на програму «Насадження нових церков»

    На базі Євангельської теологічної семінарії, у партнерстві з Місіонерської школою «Ковчег спасіння», в період з 13 лютого по 18 червня 2017 р стартує навчання за програмою «Насадження нових церков».

Відділ освіти

У місіонерській школі «Ковчег Спасіння» вручили дипломи випускникам та оголосили новий набір на навчання

У київській церкві «Ковчег», на базі якої функціонує місіонерська школа «Ковчег Спасіння», 23 грудня 2017 року святкували випуск. Дві групи студентів та члени церкви зібралися на особливе Богослужіння

Відділ освіти

Робочий візит до Південної Кореї


До складу делегації увійшли керівники відділу освіти ЦХВЄУ  Віктор Вознюк та євангелізму Олександр Попчук, ректор Коростенської семінарії практичної теології Віталій Лисюк і пастор церкви ХВЄ «Світло Євангелії»…