Жовтень 6, 2015 2 735 Переглядів

В’ячеслав Когут: «Служимо ув’язненим і персоналу колоній»

Виїзні засідання правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» вже стали традиційними. Вони проводяться, у  обласних центрах, на базі установ з виконання покарань (так би мовити безпосередньо на місцях служіння), за участю представників управління Державної пенітенціарної служби України (ДПтС).

Як розповів виконавчий директор Місії, відповідальний за тюремне служіння у структурі соціального служіння ЦХВЄУ В’ячеслав Когут, чергове засідання відбулося на Одещині 29-30 вересня. Представники правління Місії та ДПтС розглядали основні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України», а також відвідали Чорноморську (№ 74) та Одеську (№ 14) виправні колонії.

«У своєму виступі на правлінні я звернув увагу слухачів на книгу Екклезіаста 4:12, де говориться про те, що нитка, скручена втричі, не скоро порветься. Та наголосив, що завдяки тій єдності, яка є між служителями різних конфесій у вирішенні питань служіння у в’язницях, ця нитка скручена вже у дванадцять разів (членами Місії є 12 конфесій) і розірвати її буде дуже важко» – розповідає В’ячеслав Когут.

За його словами гості ознайомились з умовами відбування покарання засуджених колонії: відвідали житлові приміщення, класи, бібліотеку, соціально-виховне відділення та церкву. Крім того, побачили у яких умовах харчуються засуджені, ознайомилися з меню, поспілкувалися з кухарями. Заключним етапом стало відвідування дитячого будинку, який діє при установі.

IMG_3209Коментуючи виїзне засідання, В’ячеслав Когут розповів: «Вже після повернення до Києва мені телефонували наші представники в Одесі і говорили, наскільки важливим цей захід був для них. Завдяки таким міжконфесійним служінням ми показуємо засудженим, адміністрації тай усьому суспільству, що можемо проводити одну духовну роботу, не поділяючись на конфесії. Бо у нас є головне, те, що об’єднує –  заповідь Христа: «Був у темниці і відвідали Мене». І для того, щоб зробити це служіння більш плідним, ми маємо шукати порозуміння та йти на зближення. Також під час поїздки йшлося про навчання наших капеланів. І ми зробили акцент на тому моменті, що жодне училище не може зробити людину капеланом, на це служіння може уповноважити тільки церква».

Ще один момент, який служитель вважає дуже важливим, це те, що сьогодні душпастирство є пріоритетним не тільки для ув’язнених, але й для персоналу: «Ми, як служителі Божі, не повинні про це забувати – служимо ув’язненим, не забуваємо служити персоналу, працюємо з сім’ями засуджених, піклуємося і про сім’ї персоналу. Ми розуміємо, як важливо, щоб службовці пенітенціарних установ мали хороші умови для життя і як багато від цього залежить. І тому, на своєму рівні, будемо готувати листи-клопотання, листи від місії, щоб матеріальний добробут службовців змінився – покращився соц-пакет, виросла зарплатня» – зазначив В’ячеслав Когут. На його думку  плюсом виїзних засідань Місії є і те, що адміністрація колоній на місцях бачать, що служителі церков мають підтримку в Пенітенціарній службі, а це сприяє зростанню подальшої плідної співпраці.

 

Попередня День подяки Богові святкували у центрі Івано-Франківська
Наступна Мешканці Софіївської Борщагівки долучилися до святкувань Дня Подяки разом із церквою «Благодать» (ВІДЕО)

Вам також може сподобатися

Відділ соціального служіння

Київські капелани доставили допомогу до Авдіївки

   У зв’язку із загостренням ситуації в районі міста Авдіївка Донецької області військові капелани та брати-підприємці, члени київської церкви «Скинія»…

Відділ соціального служіння

Футбол як спосіб євангелізації?

     Прилуцька виховна колонія для неповнолітніх – один з 18 закладів пенітенціарної системи, які регулярно відвідують служителі Київської церви ХВЄ «Скинія». Багато підлітків, які відбувають тут термін покарання, з нетерпінням чекають приїзду християн. А члени церкви, в свою чергу, намагаються стати добрими друзями для вихованців колонії, і використовують для цього будь-яку можливість.

Новини регіонів

Тижнева Школа капеланів пройшла  у жовтні на Дніпропетровщині

На базі помісної церкви «Суламіта» у м. Кам’янському Дніпропетровської області