4 Червня, 2015 0 1083 Переглядів

Церкви отримали право створювати школи і університети

     Відтепер релігійні організації зможуть засновувати навчальні заклади – дитсадки, технікуми, позашкільні заклади, школи й університети, які будуть ліцензуватись і надавати освіту державного стандарту.

     За це довгоочікуване історичне рішення у Верховній Раді 2 червня 2015 року проголосували 237 парламентарів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

     «Ухвалений Верховною Радою законопроект 1447 є важливим кроком у процесі десовєтізації української освіти і дуже принциповою подією у забезпеченні свободи совісті в Україні, – відзначив співавтор закону професор Віктор Єленський, заступник голови Комітету ВР з питань культури і духовності. – Право на створення загальноосвітніх навчальних закладів, яке надається релігійним організаціям, означає, що законодавець покінчив з унікальною для Європи ситуацією: адже в Європейському Союзі немає країн, котрі б забороняли Церквам відкривати публічні школи та вищі навчальні заклади. Ба, більше: якість освіти, яку пропонують, наприклад, католицькі університети є дуже високою».

     Політик також зауважив, що парламент дослухався до аргументів тих батьків, які мають право визначати, яку саме освіту вони б хотіли дати своїм дітям.

     «Це право релігійні організації виборювали понад два десятиліття. Їм, як і правозахисникам і експертам у галузі релігійної свободи, довелось доводити, що розуміння принципу відокремлення Церкви від держави як такого, що означає суцільне вигнання Церкви з публічної сфери, є розумінням ленінсько-сталінським. Що право релігійних організацій на заснування загальноосвітніх навчальних закладів зовсім не означає торпедування світського принципу освіту», – підкреслив Віктор Єленський.

1097     Депутат також зауважив, що засновані навчальні заклади проходитимуть звичайну процедуру акредитації і ліцензування, дотримуватимуться інших вимог Міносвіти.

     Голова Комітету з питань науки і духовності Лілія Гриневич, представляючи законопроект у парламенті, пояснила важливість та необхідність цих змін. «Сьогодні будь-яка організація чи приватна особа має право заснувати школу, а релігійна організація не має такого права. І це повністю суперечить Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», де закріплено право батьків виховувати своїх дітей відповідно до своїх переконань та ставлення до релігії”, – зауважила вона.

     Водночас, голова Комітету наголосила: «Щоб видавати документи про освіту, ці школи мають пройти ліцензування, виконувати державну програму і тільки як доповнення створювати свою виховну систему».

       Співавтор законопроекту Павло Унгурян додав: «Як відомо, досі держава визнавала лише дипломи релігійних вищих навчальних закладів. Але для нас найбільш важливим є те, щоб саме в дитячих садочках та школах, заснованих церквами, відбувалося духовне виховання та відповідне формування світогляду наших дітей».

     Парламентар додав, що поштовхом до цієї законотворчої ініціативи стали численні звернення християнських громад, які зустрічають багато перешкод в цьому питанні, до Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України».

      Як повідомляв ІРС, авторами законопроекту № 1447 виступили народні депутати Павло Унгурян, Лілія Гриневич та Віктор Єленський (фракція «Народний фронт»). Така ініціатива вже понад 20 років обговорювалася в парламенті кількох скликань, але лише зараз – після багатьох консультацій і нарад – знайшла розуміння та підтримку народних обранців.

     Слід зауважити, що в Європі та США засновані церквами школи мають вже кількасот річну історію, здебільшого користуються популярністю через високу якість освіти, а в деяких країнах – отримують пряме державне фінансування.

Попередня У КБІ відбувся випуск-2015
Наступна Брія Блессінг: «Ми не покликані, щоб бути глядачами...»

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Благовістя

Нотатки з “Господнього Ковчегу” – церква у місті Ржищеві святкувала День подяки й річницю відкриття Дому молитви

Осінь залила землю теплими бурштиновими кольорами, краєвиди обабіч траси вбирають

Новини братерства

Молодь Житомирщини, Чернігівщини та Київщини збагатилася Словом на міжобласній конференції

      31 жовтня в Коростені у приміщенні Семінарії Практичного Богослов’я відбулась молодіжна конференція церков ХВЄ центрального регіону. Учасниками конференції стали понад 150 молодих християн, які з’їхались для того, щоб провести цей день в спільності, поклонінні Богу та навчанні.

Новини братерства