Лютий 5, 2020 1 132 Переглядів

«Трудова міграція – одна з причин відтоку людей з церков у Запорізькій області» – Андрій Лисенко

31 січня у м. Запоріжжі відбулася річна звітна конференція обласного об’єднання УЦХВЄ. Центральною темою стало життя і служіння євангельського пастора (диякона) у сучасних умовах.

Директор Департаменту освіти Віктор Вознюк поділився проповіддю на тему вигорання служителів. Як відомо, у рейтингу професій, схильних до емоційного вигорання, «пастор» займає одне із перших місць.

Анатолій Козачок, перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ, говорив  про спадковість поколінь. Він наголосив на необхідності закладати духовні підвалини у серцях молодого покоління, а також резюмував  звітну частину конференції. «Хороша робота була проведена обласним об’єднанням у співпраці з департаментами братерства, отже у церков на Запоріжжі є хороші перспективи на нинішній рік» –  підкреслив Анатолій Миколайович.

За словами Андрія Лисенка, старшого пресвітера Запорізького обласного об’єднання, протягом року у церковні громади краю прибуло 187 нових членів, з них близько сотні –  ті, хто прийняли водне хрещення.

«Загальний приріст церков за рік, на жаль, невеликий, оскільки понад сто членів наших громад виїхали закордон, здебільшого працювати у Польщу. Трудова міграція – одна з головних причин відтоку людей» – зазначив Андрій Лисенко.

На сьогодні кількість церков братерства у Запорізькій області становить 48, їх відвідує 3290 вірян. Минулого року було зареєстровану одну нову громаду, у цьому – планується зареєструвати ще три-чотири. Останнім часом відкрито один центр реабілітації у м. Бердянську, загалом в області діє чотири центри – три чоловічих та один жіночий.

Об’єднання веде активну міжконфесійну роботу: бере участь у міських пасторських зустрічах, міжконфесійних заходах на Великдень (святкова хода) та на Різдво (цієї зими святкові служіння на центральній площі Запоріжжя тривали з 19 грудня по 7 січня). Майже щонеділі віряни церкви приходять на молитовні зібрання «За мир в Україні», що відбуваються на центральній площі обласного центру.

У 2019-му при обласному об’єднанні відкрилося два відділи – сімейний, який очолив Олександр Шевчик та відділ реабілітації і адаптації під керівництвом Богдана Гаврилова. Проводиться чимало конференцій, ведеться соціальна робота.

Попередня Анатолій Козачок: «На Сумщині розпочали роботу два нових відділи обласного об’єднання церков – соціальний та сімейного служіння»
Наступна На Дніпропетровщині нині будуємо дев’ять Домів молитви, останнім часом заснували нову місіонерську точку» - Михайло Мокієнко

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Розпочала роботу Міжнародна місіонерська школа: один із пріоритетів – утвердитися в своєму покликанні

     Вже стало доброю традицією  у літні місяці на базі Київського біблійного інституту проводити Міжнародну місіонерську школу. Цього року…

Новини братерства

ЦХВЄУ побажала новому Президенту України мудрості і мужності

  Від імені Церкви християн віри євангельської України страший єпископ Михайло Паночко привітав Петра Порошенка із перемогою у виборах та обранням на посаду Президента України.

Новини братерства

Душпастирська рада Державної пенітенціарній служби України готує положення про капеланство в тюрмах

   Релігійні діячі та посадовці обговорили проект Положення про здійснення душпастирської опіки в установах Державної пенітенціарній служби України (ДПтС). Для його доопрацювання створена окрема робоча група.