Листопад 4, 2013 0 236 Переглядів

Звернення до Президента України з приводу загрозливої ситуації, що складається у Львові

     Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко направив звернення до Президента України Віктора Януковича з проханням втрутитись у ситуацію та запобігти діям, які можуть спровокувати міжконфесійну напругу не тільки у місті Львові, але по всій Україні та за кордоном.

     Мова йде про ситуацію, спричинену Розпорядження Кабінету Міністрів від 17 жовтня 2013 року № 811-р «Про передачу майнового комплексу військового містечка №212 по вул. Пекарській 57-59 у м. Львові у власність Львівської Єпархії УПЦ (МП)». Нині частину цього комплексу займає Церква ХВЄ «Воскресіння» та Українська Християнська Місія відродження і милосердя «Добрий Самарянин», якій це приміщення було передано у 1992 р.

     Іншими словами, відбувається безпідставне відчуження приміщення (а саме Храму Христа Спасителя) від однієї релігійної організації на користь іншої.

     Як ідеться у зверненні, раніше Місія неодноразово зверталася до Міністерства Оборони України про передачу решти незадіяних кімнат комплексу для благодійної, просвітницької та релігійної діяльності місії та церкви. Однак ці звернення залишалися без відповіді.

     «Для нас дуже несподіваним виявилося розпорядження Кабінету міністрів України про передачу приміщень УПЦ (МП). А що робити більше ніж 500 прихожанам Церкви християн віри євангельської, молоді та дітям? Більше того, такі дії можуть спровокувати міжконфесійну напругу і викликати збурення багатьох людей не тільки у м. Львові, але в усій Україні та закордоном», – зазначив Михайло Паночко у зверненні до Президента України.

     Щоб уникнути непотрібного протистояння, Церква ХВЄ України пропонує передачу приміщень комплексу (окрім храму) філіалу Острозької академії.

                                Президенту України

                                                                                                                 ЯНУКОВИЧУ В.Ф.

Копія: Міністру культури України

Новохатько Л.М.

Голові Львівської ОДА

Шемчуку В.В.

Голові СБУ Якименку О.Г.

                                  Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

     Висловлюю Вам свою повагу та шкодую, що звернутись до Вас змусили обставини, спричинені Розпорядженням Кабінету Міністрів від 17 жовтня 2013року № 811-р «Про передачу майнового комплексу військового містечка №212 по вул. Пекарській 57-59 у м. Львові у власність Львівської Єпархії УПЦ (МП)». Це розпорядження викликало тривогу серед вірних Церкви ХВЄ «Воскресіння», яка є у складі Української Християнської Місії відродження і милосердя «Добрий Самарянин», якій було передано у 1992р. частину згаданого комплексу, а саме Храм Христа Спасителя.

     Неодноразові звернення до Міністерства Оборони України про передачу решти незадіяних приміщень комплексу для благодійної, просвітницької та релігійної діяльності місії та церкви залишалися без відповіді. Для нас дуже несподіваним виявилося розпорядження КМУ про передачу приміщень УПЦ(МП). А що робити більше як 500 прихожанам церкви християн віри євангельської, молоді та дітям? Більше того, такі дії можуть спровокувати міжконфесійну напругу і викликати збурення багатьох людей не тільки у м. Львові, але по всій Україні та за кордоном.

     Щоб уникнути непотрібного протистояння, ми просимо про передачу приміщень комплексу (крім храму) філіалу Острозької академії.

     Шановний Пане Президенте, дуже просимо Вас, як гаранта Конституції, не допустити міжконфесійного конфлікту у місті Львові напередодні Вільнюського саміту, як історично важливого моменту у житті Українського народу.

     Хай Боже благословення спочиває на Вас!

     Додаток: 6 арк.

     З повагою та молитвами

     Президент ВСЦХВЄП                                   ст. єпископ Михайло Паночко

Попередня Футбол як спосіб євангелізації?
Наступна У першу неділю листопада в церквах молилися за переслідуваних християн

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Розмова про головне або Три дні у волонтерській команді єпископа Володимира Брички

У нашому братерстві волонтерський напрямок курує єпископ Володимир Бричка, який сам здійснив уже близько сорока поїздок на прифронтові території. Цього року мені пощастило разом із Володимиром Дмитровичем відвідати Донеччину і Луганщину у комвнді волонтерів.

Новини братерства

Рада Церков підтримала Урядового уповноваженого з питань сім’ї

     Запровадження посади Урядового уповноваженого з питань сім’ї є важливим і актуальним рішенням Кабінету Міністрів, з огляду на те, що «сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою» відповідно до статті 51 Конституції України.

Новини братерства

На Волині пройшов телемарафон «Бог багатий милосердям»

16 січня 2012року Волинське об’єднання церков ХВЄ взяло участь у телемарафоні «Бог багатий милосердям», який уже всьоме пройшов у Луцьку.