Червень 21, 2013 0 969 Переглядів

Спадок наш найкращий

   

     Небо нині всміхається зорями,

     Та і як йому не радіти –

     Мабуть, мить оця в плані Божому

     Була ще до створення світу.

Сам Господь зібрав вас сьогодні,

Щоб до серця Свого пригорнути.

Ви – улюблені доньки Господні,

Дорогою ціною набуті.

          Таким віршованим привітанням на березі Азовського моря – у відпочинковому центрі «Азовський маяк» в селі Новокостянтинівка Мелітопольского району Запорізької області розпочалася чергова Всеукраїнська жіноча конференція ЦХВЄУ.  330 сестер з усієї України, а також гості з Узбекистану, Росії і США з 11 до 15 червня разом раділи, молилися, вчилися, спілкувалися, а ще святкували своєрідний ювілей – 20-річчя заснування жіночого відділу і, відповідно, розвитку жіночого служіння в Церкві ХВЄ України. А це така велика честь – служити Його донькам. Гаслом конференції були обрані слова з 15-го псалма: «Наділи випали мені в найкращих місцях, тож спадок мій найкращий» (Пс. 15:6, переклад Турконяка).

      Конференцію вітали старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко, його заступник єпископ Микола Синюк, старший пресвітер церков ХВЄ Запорізької області Василь Гедаревич, гості з-за кордону.

     І Сам Господь служив Своїм донькам під час цих привітань і проповідей. Багато сестер отримали фізичне зцілення, а ще більше – душевне і духовне.     Протягом трьох днів словом служив Віктор Куриленко. І не одна душа отримала відкриття щодо того, що треба змінити у своєму житті, щоб бути Богові до вподоби.

     У проповіді «Сила слова» Віктор Павлович наголосив, що гріхи, які не розіп’яті в нас, ми побачимо у своїх дітях. Діти погане всмоктують одразу. Ще він застеріг від схильності до критики, бо «критика – це домашні голуби, вони обов’язково повернуться». І підкреслив: «Треба змінити не силу молитви, а ставлення до Слова».

     Говорячи про душеопікунство, Віктор Куриленко пояснив різницю між тілесними і душевними людьми. І для багатьох присутніх була несподіваною думка, що, виявляється, духовні немовлята можуть пророкувати (див. Дії 19:6) і що справді духовна людина – та, в якої «віра чинна любов’ю». Душеопікунством можуть займатися духовно зрілі люди, які вміють зберігати таємниці і по-справжньому люблять людей, які розуміють, що основні причини виникнення проблем в житті людей – окультизм, нечисте сексуальне життя, непрощення.

     А проповідь Віктора Павловича про хрещення Духом Святим і про дар пророкування стала для конференції величезним благословенням, давши відповіді на багато практичних життєвих питань.

     Слово завідуючої відділом жіночого служіння Церкви ХВЄУ Віри Деркач про силу людської пам’яті торкнулося сердець багатьох сестер, які вийшли наперед, щоб звершити спеціальну молитву за емоційне зцілення.

     Програма конференції передбачала також роботу в секціях, зустрічі за напрямками служіння, спілкування між областями, ну і, безперечно, відпочинок на березі моря.

     На святковому служінні в передостанній день конференції старший єпископ Михайло Паночко привітав з ювілеєм тих, хто стояв біля джерел жіночого служіння. Подяки і подарунки від служителя отримали Віра Деркач, Алевтина Руденко, Олена Васильченко, Алла Богун, Ганна Собко, Ольга Трюхан, Лідія Іванченко, Катерина Мацик. А потім пам’ятні вазочки з гаслом конференції отримали всі учасниці. Старший служитель вручив також прекрасні букети Вірі Деркач і її незмінній і невтомній помічниці – координатору відділу жіночого служіння Людмилі Степанченко.

     Гостя з Америки Наталія Черниш, яка щороку відкладає всі свої справи, щоб разом із сестрами в Україні прославити Господа, презентувала всім свою книжку роздумів і свідчень «Ціна недосяжної скелі». А представниця «Біблійної ліги України» Олена Альохіна привезла для учасниць конференції євангелізаційні брошури і видання, які видає це товариство з ціллю поширення Євангелія в Україні.

     Ролик про гоніння віруючих в Радянському Союзі (до речі, у сюжеті про суд над християнами була знята юна тоді Алевтина Руденко) нагадав про ті не такі вже й далекі часи, коли треба було платити велику ціну, часто ціну свободи, за віру в Господа і служіння Йому. Сьогодні ми звиклися з тим, що маємо повну свободу звіщати Євангеліє, і сприймаємо це як належне, забуваючи, що в багатьох країнах світу за Біблію в домі можна поплатитися життям. Не забуваймо дякувати Богові за Його милості.

     Ще один ролик підсумував 20-річну працю жіночого відділу в церквах ХВЄ України і заохотив присутніх до ревнішої молитви і ще більшого завзяття у служінні, щоб встигнути виконати все, що запланував для нас Господь, адже Він ось-ось гряде.

     А ролик про факультет жіночого служіння в Київському біблійному інституті, який підготувала координатор очно-заочного навчання КБІ Оксана Маліщук, підтвердив, що навчання сестер – це задум Божий для того, щоб у ці останні перед Його поверненням дні доньки Божі зростали в пізнанні Його благодаті і могли ділитися цим зі своїми ближніми. «Якщо ви відчуваєте у своєму серці поклик до служіння, КБІ допоможе вам підготуватися до того, щоб служити мудро й ефективно».

     Благодійну місію «Агапе», яка різноманітними методами і способами поширює Євангеліє серед дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської любові та опіки, презентувала на конференції її працівниця Надія Штефан.

     У заключній проповіді на закритті конференції старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко нагадав, що все, що ми втратили в Адамі, ми знаходимо в Христі. І закликав ніколи не сходити з рейок Писання, сповнюватися благодаттю Божою, бо «людина, сповнена благодаттю, працює не на себе, а на Ісуса. А Україна потребує таких людей».

     Благочестивим людям властиві скромність, простота, доступність, жаль до людей, чуття міри, що робить їх схожими на Ісуса. А «віра, Слово Боже і Дух Святий – це стержень, який допоможе віруючій людині не зламатися і, все виконавши, вистояти». 

    На завершення конференції була звершена молитва з оливопомазанням – окрім Михайла Паночка, сестрам служили пастори з Дніпропетровської і Донецької областей. І важко було стримати сльози від усвідомлення того, скількох людей у Тілі Христа пов’язали фізичні хвороби. Особливо ревно конференція молилася за дітей, а їх було немало. Віримо, що відповідь з небес не забариться, бо Господь завжди стоїть за Своїм Словом.

     І ось останні оголошення, останні слова подяки Господу, а також людям, через яких Він служив сестрам, зокрема адміністрації «Азовського маяка». І час повертатися додому. В очах багатьох сестер можна було побачити в той момент дивне поєднання радості і смутку: вже заскучили за домашніми, але так не хочеться розлучатися з сестрами. Майбутню річну розлуку дещо скрасили фото, які нагадуватимуть про благословенні миті, пережиті на конференції.

     Усі бажаючі могли залишити свої відгуки у спеціальному зошиті. І можна вже зробити висновок – конференція своєї цілі досягла. Вона стала джерелом доброї духовної поживи і натхнення до зростання у вірі і пізнанні нашого Спасителя. Процитуємо лише один із багатьох відгуків: «Я дуже вдячна Богові за те, що Він привів мене сюди. Я вперше на такому великому, благословенному зібранні. У мене була велика потреба, і я молилася до Господа, прохаючи дати мені те, що Він хоче дати. І після ранкової молитви Бог Духом Святим дав мені свободу від тягаря, який гнітив мене кілька десятків років, і звільнив від духа сирітства, духа образи і відкинення. Наш Бог живий! Слава Йому! Хай би було більше таких жіночих конференцій, за які вся слава Всевишньому».

      Так, слава Йому за все! Господь подбав навіть про погоду – всупереч прогнозам синоптиків було тепло  і сонячно, тільки в суботу по обіді – у час, коли делегати конференції розїжджалися по домівках, небо затягнуло хмарами і впав дощ. Мабуть, жартував дехто, щоб не так жаль було від’їжджати.

     Тож до зустрічі, любі сестри. Молімося про наступну конференцію, втішаючись думкою, що колись настане час, коли нікому нікуди не треба буде їхати, коли зникне саме поняття розлуки і ми у всій повноті пізнаємо велич і милість нашого Творця.

     Людмила Бендус


Попередня В КБС «Благодать і істина» вперше вручили дипломи фельдшерам-місіонерам
Наступна ВІН ПРОСЛАВИТЬ МЕНЕ!

Вам також може сподобатися

Жіноче служіння

День спочинку

   29 травня у селі Підвербцях Тлумацького району Івано-Франківщини відбулося особливе богослужіння. Тамтешню церкву навідали сестри з відділу жіночого служіння Івано-Франківської церкви ХВЄ.

Жіноче служіння