Червень 9, 2020 0 3949 Переглядів

Церква з 90-річною історією у селі Обсіч на Рівненщині днями святкувала відкриття Дому молитви

8 червня в с. Обсіч Рокитнянського району на Рівненщині відбулось відкриття молитовного будинку.

На зібранні були присутні чимало гостей, зокрема, старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, ст. пресвітер Рівненщини Олександр Коток, ст. пресвітер району Володимир Богданець, пресвітери церков Старе село, Познань, Дубно, Остки.

Співом служив хор помісної церкви та співоча християнська група з с. Познань.

Пресвітер місцевої церкви Іван Помін привітав присутніх з історичною подією і звершив молитву благословіння.

Як свідчить історія, перші віруючі на території села Обсіч з’явились у 20-х роках минулого століття. Звістку Євангелія сюди принесли першопрохідці-місіонери з Білорусі та Польщі. На початку віруючі відвідували громаду с. Кам’яне, яке розташовувалось неподалік. А у 1989 році члени церкви почали збиратися у переобладнаному приміщенні одного з житлових будинків. 29 жовтня 1991 року церкву було зареєстровано.

З 1930-го року першим пресвітером був Михайло Левковець, згодом – Стах Рудницький (до 1960 р.). В період з 1970-1990 рр. пресвітерське служіння звершував Петро Савич, з 1990-2002 рр. – Павло Мініч, з 2002-2013 рр. – Юрій Денисовець, а з 2013 р. пастором служить Іван Помін. Дияконське служіння звершує Сергій Кулакевич.

У жовтні минулого року було розпочато будівництво молитовного будинку. Майже за пів року будівельні роботи були завершені і церква отримала змогу збиратися в затишному власному Домі молитви.

Враховуючи заходи карантину, урочисте зібрання проводилось на подвір’ї молитовного будинку.

Олександр Коток у своїй промові акцентував увагу на ролі Святого Духа в процесі будівництва і функціонування Церкви.

«У День П’ятидесятниці, коли Дух Святий зійшов на апостолів, зародилась Христова Церква. З того моменту Дух Святий продовжує її будівництво, спасаючи знедолені й приречені душі від погибелі. Той факт, що в даному селі існує чудова церква, є результатом спільної праці Божого Духа і вірних Божих служителів», – зазначив Олександр Адамович.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, поділився словом настанови на тему: «Наш погляд на Дім молитви». Нерідко віруючі люди плутають поняття «Дім молитви», «Церква» і «храм» – потрібно розрізняти ці речі.

«Слово «Церква» – від грец. Εκκλησία, Екклезія (світське слово) – означає народні збори, а точніше, зібрання вибраних, поважних людей. В Ізраїлі авторитетні, мудрі мужі сиділи при воротах міста і вирішувати справи громади. Вони приймали рішення, забезпечували порядок і витрачали власні кошти на різні важливі справи, таким чином дбали про благополуччя свого міста. Ісус казав про Церкву, як про вибраних людей, які приймають рішення, мають вплив на цей світ», – зауважив старший єпископ.

Водночас Дім молитви, за його словами, це – приміщення, призначене для зборів Церкви, воно не має певного духовного значення.

«Екклезія або по-нашому церква, складається з окремих осіб, кожен з яких є храмом Божим. Господь не захоплюється земними храмами, золотими банями чи гарним інтер’єром, Йому потрібен храм нашого серця! – підкреслив Михайло Паночко. – Апостол Павло двічі написав до коринтян: «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло — то храм Духа Святого, що живе Він у вас…» Людина, яка не впустила Ісуса Христа до свого серця, не є храмом Божим і не належить до Церкви, хоча й може відвідувати Дім молитви».

Старший єпископ звершив молитву за посвячення новозбудованого Дому молитви в с. Обсічі та поблагословив місцеву церкву в ім’я Ісуса Христа.

Олександр Геніш,
редактор газети «За віру Євангельську»

Попередня «Молодь, у більшості, не знає як правильно будувати сім’ю, її треба цьому навчити» - Михайло Паночко під час  телемарафону  «Україна за сім’ю»
Наступна Іван Білик: «Вірю, що MalynFestLive 2020, котрий пройде 9-12 липня, дасть відповіді на багато питань і допоможе молоді досягати нові території царства Божого»

Вам також може сподобатися

Новини регіонів

Вчителі недільних шкіл спілкувалися у Дніпродзержинську

У суботу, 5 листопада, близько 70 вчителів недільних шкіл відвідали конференцію, яку організував відділ дитячого служіння. Захід відбувся у приміщенні церкви “Суламіта” (м. Дніпродзержинськ).

Новини регіонів

На євангелізацію у Рівному прийшли понад сім тисяч чоловік (ФОТО)

Приводів вийти до центру міста на майдан Незалежності для жителів Рівного було кілька. У Пасхальний день 5 травня, тут відбулося масштабне міжконфесійне свято Слова Божого, організаторами якого стали 15 християнських громад ХВЄ та ЄХБ. Також у цей день стартував проект відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

Новини регіонів