Квітень 29, 2021 0 123 Переглядів

Федір Михайлович Вербіцький, патріарх п’ятидесятницького руху на Тернопільщині, відійшов до вічних осель

28  квітня на 97-му році життя був покликаний до вічних осель один із патріархів євангельського руху на Тернопільщині Федір Михайлович Вербіцький.

Сердечно співчуваємо родині та місцевій церковній громаді по вул. Квітовій, 19 міста Тернополя. Ми молимося про втіху згори для вас.

Нелегке, насичене подіями та Божими благословіннями життя Федора Михайловича є прикладом віри для всіх нас. Син пресвітера, він пережив особисту зустріч з Богом у 1941-му, а вже через рік разом з іншими молодими людьми був вивезений на примусові роботи в Німеччину. Після війни повернувся у рідне село Печірну. Федір почав працювати на землі та трудитися в церкві, був керівником євангельської громади в с. Кутиска. Незабаром одружився, разом з дружиною Анною вони виховали троє доньок, Галину, Ліду і Надію.

У п’ятдесятих роках разом з іншими сім’ями громади, подружжя виїздило в Горьківську область, де працювало, збираючи живицю з хвойних дерев. Після повернення, у 60-му Федір Михайлович купив фундамент у Тернополі й побудував будинок. Був проповідником та регентом у місцевій церкві, а в 1967 році його обрали пресвітером. Потім було навчання на Біблійних курсах при ВРЄХБ. Кількість членів церкви росла і незабаром назріло питання будівництва нового Дому молитви. Оббивання порогів кабінетів місцевих чиновників продовжувалися дванадцять років, поки у 86-му нарешті оформили технічну документацію. А відкриття нового Дому молитви  по вул. Квітова, 19, під дахом якого  запрацювала Тернопільська Біблійна Семінарія,  відбулося в 1991 році.

Починаючи з 1992 року Федір Михайлович стає почесним пресвітером Першої церкви ХВЄ м. Тернополя, а також залишається активним проповідником своєї громади. Вільний час він посвятив відвідуванню різних євангельських громад області, проповідуючи Слово Боже, цікавлячись їхнім життям та підбадьорюючи бути міцними у Слові та вірі. Він займався цим, поки мав сили, навіть, коли йому вже минуло 90 років.

У 2004-2006 роках Федір Михайлович був редактором журналу «Євангельський Голос».

Усі його діти та 11 онуків стали членами євангельських церков.

У лютому 2021 року Федір Михайлович Вербіцький відзначив свій 96-й день народження. Помер Федір у своєму домі в Тернополі 28 квітня 2021 року.

(За матеріалами з рукопису книги Рощенюк Ф., Репета І., Варениця В. Історія євангельського руху на Тернопільщині)

Попередня Закликаємо молитися про Індію!
Наступна Християнська благодійна акція «Великдень: з любов’ю до ближнього» стартувала по всій Україні – приєднуйтесь! 

Вам також може сподобатися

Новини братерства

«Лише у перший день акції, і лише у Сєвєродонецьку, ми роздали 8 тисяч Євангелій»

   Протягом трьох днів 14-16 жовтня 2015 р, у чотирьох містах Луганської області Сєвєродонецьку, Рубіжному, Кремінній та Лисичанську проходить масштабна євангелізаційна акція. Перша за час воєнних дій на Сході. Організатор цієї акції, яка проходить під назвою «Книга котра змінює життя» – Міжнародна християнська місія «Гедеон».

Новини братерства

Церкві “Євангеліст” у м.Апостолове 85 років

30 жовтня 2011 року у м. Апостолове відбулося урочисте богослужіння з нагоди святкування 85-річчя церкви «Євангелист».

Новини братерства

Дивіться трансляцію Всеукраїнського з’їзду християнської молоді на каналі медіаслужіння УЦХВЄ

21-й молодіжний з’їзд, відомий під назвою «МалинФест» розпочався 4 липня