Лютий 1, 2013 0 1730 Переглядів

На Рівненщині більше 30 тисяч християн віри євангельської

За рік кількість новонавернених зросла майже на 1500 людей. Про це повідомив єпископ ЦХВЄ Рівненщини Віктор Боришкевич на річній пасторській конференції, яка відбулася 26 січня 2013 року.
У приміщенні рівненської церкви «Святої Трійці» зібралися пастори із різних районів області, щоб звітувати про духовну працю у помісних громадах та обмінятися досвідом ведення священницької діяльності. У загальному звіті про церковне життя області Віктор Боришкевич озвучив таку статистику на 1 січня 2013 року:
Кількість вірян –   30460
Водне хрещення у 2012р.  прийняли  –  1051
Кількість молитовних будинків –     245
Кількість молитовних будинків, які в проекті будівництва –    28
Кількість християнських музичних гуртів    15
Духових оркестрів –    4
Біблійних закладів –   2
Кількість місій –   5
Кількість реабцентрів  –  9
Кількість християнських газет  –  4
Кількість християнських радіопередач  –  5  

Як зауважив Микола Синюк, заступник єпископа від ЦХВЄУ, Рівненщина є колискою духовності, а в підтвердження наводить порівняння з Житомирщиною, на звітних конференціях якої збирається втричі менше пасторів, ніж у Рівному. У наставницькому зверненні до служителів Микола Петрович говорив про небезпеку вивищення власного авторитету над Божим. «Послані не більше того, Хто послав, – зауважив він. – На жаль, є люди, які закохують у себе, а не в Господа, шукаючи власної слави, жертвуючи істиною заради збереження власного авторитету». Пасторам Рівненщини служитель побажав бути уважними до голосу Божого, щоб Господь зміг їх використати для Своєї справи на всякому місці і в будь-який час.
Про важливі питання сучасного служителя у навчальній проповіді розповів Віктор Вознюк, відповідальний за відділ освіти ЦХВЄУ. Слижитель виокремив 5 найбільш поширених тем, пов’язаних із пасторським служінням: азбука спілкування з Богом, діалог на зміну монологу, розрізнення голосів, долина випробувань, лінь як гальмівна риса характеру. Азбукою спілкування з Богом служитель називає власне усвідомлення Божої присутності. «Після молитви не спішіть вставати з колін, а затримайтеся, щоб почути, що скаже Бог», – радить проповідник. У розрізненні духовного від псевдодуховного допоможе лише Слово Боже, каже Віктор Вознюк, тому кожному слижетелю треба його достеменно знати. Проблемою, яку лектор зрівнює із бичем, що замахується на кожного, хто трудиться, є лінь. «Зазвичай ми оцінюємо лінь як небажання виконувати якусь фізичну працю, але насправді її прояви можна віднайти і в інших формах поведінки», – зауважив служитель у проповіді, закликаючи викорінювати будь-які ознаки ліні. З його слів, першим різновидом ліні є невірна оцінка дійсності, або розмова про безрезультативність справи. «Лінивий говорить: «На вулиці лев, – серед майдану я буду забитий!», – нагадав лектор слова із Притч Соломона. – Такі люди навіть не взявшись за справу, передчасно із безнадією махають на все рукою». Другою формою ліні, зі спостережень Віктора Вознюка є компетенція не на ділі, а на слові. За такою формою ліні служитель поділяє людей на дві протилежні категорії – трудолюбивих, але не здібних та здібних, але не трудолюбивих. Нагальність справи підштовхує обирати тих, хто менш талановитий, але прагне вчитися і трудитися, додав на завершення проповідник.
Звітно-виборна пасторська конференція проводиться щорічно по завершенню року і є пасторських зїздом служителів, на якому розглядаються питання як теологічного, так і церковно-організаційного характеру. Традиційно саме на конференції оголошуються прізвища новопризначених служителів різних рівнів та сфер церковного життя. 

Попередня Львівська богословська семінарія відкрила новий філіал
Наступна «Я вірю, що в України є майбутнє, бо Україну любить Бог!» - Старший єпископ Михайло Паночко на Саміті на захист сиріт.

Вам також може сподобатися

Новини братерства

На Рівненщині громада п’ятидесятників відсвяткувала 95-річчя у новому Домі  молитви

21 березня 2021 року в селі Велихів Володимирецького району відбулося

Новини братерства

Михайло Паночко привітав Патріарха Філарета із 85-річчям

23 січня 2014 року старший єпископ ЦХВЄУ відвідав резиденцію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату. Він прибув  привітати патріарха з днем народження, адже йому в цей день виповнилося 85 років.

Новини братерства

Старший єпископ надіслав відкритого листа членам Міжнародної Асамблеї ХВЄ про ситуацію на Сході України

     «Ніхто з нас ще півроку тому не міг навіть подумати, що в двох областях на сході України спалахне страшне полум’я війни, – йдеться листі. –  Саме євангельські церкви опинилися в епіцентрі конфлікту…