Листопад 27, 2015 0 1169 Переглядів

Інструменти, необхідні для заснування нових церков, разом шукали служителі центрального регіону

   20-21 листопада 2015 р. священнослужителі церков ХВЄ м. Києва, Київської, Вінницької, Сумської, Чернігівської та Черкаської областей провели консультацію щодо заснування нових церковних громад.

     Старші пресвітери та пастори розповіли про стан справ і обговорили тенденції розвитку громад у згаданих областях. Так, за словами старшого пресвітера Київщини Олександра Озеруги сьогодні в області функціонує 38 церков, переважна більшість яких вже має  свої приміщення або землю, на якій планують будуватись. Зокрема, повідомив, що днями розпочали роботи з підготовки ділянки до  закладення фундаменту під новий Дім молитви на новозбудованому масиві у передмісті Києва – ЖК «Львівський маєток». А також зазначив, що  останнім часом у обласному об’єднанні йдуть активні консультації щодо відкриття нових церков.

     Старший пресвітер Сумщини Віктор Клець розповів, що багато праці у справу євангелізації області доклала місія «Голос Надії». Хоча роботи тут ще багато: у області 1434 села, але тільки 27 церков, навіть не у кожному районному центрі є церква.

1174_1     Заступник єпископа Чернігівського обласного об’єднання Сергій Будько зауважив, що  на  1 млн. населення області є трохи більше півтисячі віруючих, 26 церков, з яких 12 місіонерські. Це –  крапля в морі, тому у області є особлива потреба у молитвах про відкриття нових церков. Ще складніша ситуація на Черкащині, де з 19 райцентрів п’ятидесяницькі церкви є тільки у трьох. Про це  повідомив старший пресвітер області Віталій Малишевський.

Читайте також: Комітет МАХВЄ вирішив провести Світовий конгрес християн віри євангельської у 2016 року в Україні

      «Чому люди бояться приходити в наші церкви? Мабуть, ще зберігся  вплив радянських стереотипів про сектантів. Наше завдання розбити цей стереотип, – наголосив у своєму виступі старший пресвітер м. Києва Анатолій Козачок. – Ми можемо впливати і змінювати менталітет оточуючих з допомогою освітніх програм».  Зокрема він зауважив,що треба попрацювати над створенням груп для євангелізації міст, де ще немає церков і задіяти до цього випускників КБІ. А також запропонував на базі церкви «Філадельфія» провести двотижневе навчання таких місіонерських груп уже в лютому 2016 року.  «Потрібно подумати і про тих, хто вже трудиться, але втомився, бо не має підтримки» –  зауважив  Анатолій Козачок.

1174_2

     До учасників консультації приєднався засновник Міжнародної місії «Неємія» (Німеччина), виходець з Волині Вальдемар Сардачук. Він поділився досвідом праці в інших країнах, наприклад, протягом 3-місячного навчання у Біблійній школі в Танзанії, кожен студент мав привести хоча б одну людини до Бога, як результат – 30 студентів протягом року заснували 90 церков. «Коли у Китаї до влади прийшли комуністи, вони вигнали всіх іноземних місіонерів, але церкви продовжували зростати. Вважаю, що свого часу фокус місіонерів був правильний: не стільки на євангелізацію, скільки на відкриття нових церков», – зазначив Вальдемар Сардачук, який навів ще чимало подібних вражаючих прикладів. Він запропонував спільно служити для добра рідного народу в Україні.

     «Чому наші люди в церквах мають чути про другий прихід Христа знову і знову, в той час, як мільйони людей ще навіть про Його перший прихід нічого не чули?» – так окреслив проблематику консультацій перший заступник старшого єпископа ЦХВЄУ Микола Синюк. Висновки відомі: навчати нових місіонерів  і євангелізувати Україну!

Читайте також: Нотатки Східноєвропейського лідерського форуму

Попередня Співчуття
Наступна Щоденник старшого єпископа: жовтень-листопад 2015

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Команда українських богословів взяла учаcть у науковій конференції у Вільнюсі

   «Реформація: історія та сучасність» – під такою назвою 24–25 квітня 2015 року в м. Вільнюс (Литва) пройшла Міжнародна науково-практична конференція.

Новини регіонів

У місті Оріхові, що регулярно потерпає від обстрілів, служителі із Запоріжжя продовжують церковне служіння

20 січня старший пресвітер Запорізького обласного  об’єднання УЦХВЄ Андрій Лисенко разом

Новини братерства

У Львові відбулося урочисте відкриття Дому Молитви Церкви “Голгофа”

У неділю 21-го жовтня, у м. Львові відбулася довгоочікувана та знаменна подія – урочисте відкриття Дому Молитви Церкви Християн Віри Євангельської « Голгофа», що у Сихівському районі.