Лютий 26, 2015 0 815 Переглядів

Михайло Паночко зустрівся з релігієзнавцями: розмовляли про приклад Греції, євангельські цінності та геополітику

     24 лютого 2015 року на запрошення керівництва і викладацького складу Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди, старший єпископом ЦХВЄУ Михайлом Паночко провів зустріч із релігієзнавцями.

     Науковців цікавило, як реагує Церква християн віри євангельської України на виклики сьогодення. Яким чином поширення євангельських цінностей в українському суспільстві може вплинути на геополітику. Розвиток церков ХВЄ в історичному аспекті.   

     Як позитив було відзначено те, що ЦХВЄУ, на відміну від багатьох інших релігійних спільнот (наприклад, адвентистів, католиків та вірян православної церкви МП) має свій центр в Україні, а не за кордоном. Це дає  можливість Церкві самостійно визначали напрямки служіння.  Зокрема, Михайло Степанович розповів науковцям про значну соціальну роботу, яку сьогодні виконують громади ХВЄ, як із переселенцями із зони АТО, так і надаючи гуманітарну допомогу населенню Донецької і Луганської областей, про служіння військових капеланів, які несуть Слово Боже на передову.

     На переконання Михайла Паночка – пропагування у суспільстві духовних цінностей євангельських церков може поставити його на новий щабель розвитку. «Бог не раз простягав руку до України, даючи людям Біблію у руки. Не раз починалися пробудження, які, однак, придушувались ортодоксальними церквами, людям забороняли «зачитуватись Біблією». На жаль, євангельський рух завжди сприймався ворожо в Україні, і це пошкодило її духовному і економічному розвитку», – підкреслив старший єпископ.

     Аналогічний приклад  можна знайти і на теренах Західної Європи. Греція – православна країна, в якій, на відміну від багатьох європейських країн, не культивувалися цінності євангельських церков. І  сьогодні вона своєю поведінкою, ментальністю і культурою тягне на дно весь Євросоюз. Попри величезні фінансові вливання, ця країна, однак, не може нормально розвиватися. Власне, Україна та Росія борсаються у тій самій проблемі.

     «Щоб Україна піднялася, їй треба повернутися лицем до Бога,  – говорить Михайло Паночко. – Важливо, щоб, починаючи зі школи, дітям прищеплювалась повага до Божого Слова, треба навчати їх основ Євангелії».

     На запитання науковців, чи є у Церкви плани будувати християнські школи та інші учбові заклади, Михайло Паночко відповів ствердно. Зокрема він зазначив, що Церква має і бажання, і необхідні кадри для заснування шкіл і вузів, однак чекає відповідних змін законодавства у освітній сфері.

     Релігієзнавці торкнулися ще багатьох  актуальних питань, а на завершення висловили бажання продовжити діалог зі старшим єпископом ЦХВЄУ під час наступних зустрічей.

Попередня Відповідальні за інформаційну роботу у сестринському служінні церков навчалися основ журналістики
Наступна Сестри навчалися основ журналістики

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Щоденник старшого єпископа: листопад 2016

     Щотижня у діловому щоденнику Михайла Паночка – десятки зустрічей та по декілька служінь. Особливо насиченими бувають відрядження закордон та в регіони України. До вашої уваги розповідь про деякі з них.

Новини братерства

У вересні на Житомирщині відбудеться міжнародна міжконфесійна конференція по роботі з дітьми-аутистами (АНОНС)

  З 8 по 10 вересня 2017р. відбуватиметься міжнародна міжконфесійна конференція для батьків дітей з аутизмом та…

Новини братерства

Запрошуємо на всеукраїнську ходу на захист прав дітей і сім’ї

     У суботу, 3 червня 2017 року, в Києві відбудеться традиційна хода на захист прав дітей і сім’ї під гаслом: «Сім’я – мати та батько, чоловік та дружина – це майбутнє України!»