7 Червня, 2016 0 2604 Переглядів

Михайло Паночко: «Реалізувати проект «400 церков за п’ять років» ми зможемо, якщо ідею підтримає кожен член церкви»

     Офіційно старт «Проекту-400» було оголошено під час річної звітної конференції ЦХВЄУ у квітні 2016 р. Однак робота над ним розпочалася ще раніше. Група служителів вже півроку працює над стратегією та механізмами реалізації масштабних планів братерства. Більш детально розповісти про це ми попросили старшого єпископа ЦХВЄУ Михайла Паночка.

– Михайле Степановичу, які пріоритети ви бачите в реалізації Проекту на даному етапі?

– Їх три: забезпечення кадрами, інформаційно-мотиваційна частина і фінансове забезпечення служителів. Кадри, тобто місіонери, благовісники – це основне, без них нічого не буде.

– Таких служителів будуть готувати спеціально?

– Так. Відділ освіти вже працює над програмою. У нас є необхідна навчальна база для проведення місіонерських курсів. Наприклад, можна організувати навчання на базі місії «Добрий самарянин» у Рівному, у Києві на базі нашого Біблійного інституту та місіонерської школи при церкві «Ковчег», на Житомирщині при Коростенському біблійному коледжі… Із базою ми ще будемо визначатися.

– А щодо матеріальних ресурсів: як здійснюватиметься фінансування проекту?

– На засіданнях Правління і Комітету братерства ми погодили, що більшу частину фінансування (близько 60%) має взяти на себе помісна громада. Тобто материнська церква, яка буде задіяна у народженні нових церков. Центральний офіс, обласні об’єднання, долучатимуть ресурси у вигляді зовнішніх і внутрішніх інвестицій.

– Мова йде власне про фінансову підтримку місіонерів?

– Посилаючи людей по двох і більше у населені пункти, де ще немає євангельських церков, ми звичайно ж маємо забезпечити їх як фінансовою, так і духовною підтримкою. Тому ще одне першочергове завдання – задіяти молитовний ресурс.  Коли віруючі почнуть молитися про відкриття нових церков, де будуть їхні місіонери (це стане їх особистою потребою!), то, я упевнений, діло піде. За п’ять років ми зможемо відкрити більше церков, ніж запланували.

– А запланували немало…

– Проект буде реалізовуватись поетапно: у середньому 70-80 церков на рік, розподіліть цю цифру на усі регіони України і зрозумієте, що вона цілком прийнятна. Можливо, в одному році буде відкрито менше, в іншому більше, тут важко передбачити, але ми мусимо накреслити якісь орієнтири.

– Чому саме зараз виникла така ідея?

– Ми враховуємо важливість моменту. Сама атмосфера, і ситуація в Україні говорять про те, що багато людей знаходиться у пошуках Бога. Є велика потреба як в матеріальному плані, так і в духовному. Людям потрібен Бог, і наш народ, який сьогодні переживає кризу, потребує духовного відродження. Усяка криза в суспільстві – це нові можливості для духовного підйому. І саме це дає нам підставу узятися за такий проект. Віримо, що з Божою допомогою і при тісній співпраці церков України, втілимо його у життя.

– У різних регіонах різні можливості церков і різна атмосфера (наприклад на Сході нині багато людей кається). Чи будуть якісь пріоритети у підтримці місіонерів у певних регіонах?

– Започатковуючи «Проект-400», ми просили, щоби кожен керівник обласних об’єднань подав свій проект: як він бачить свою область у перспективі. Такі плани,  були сформовані за участю пасторів усіх церков областей, уже надішли до Головного офісу. На них і будемо опиратися у нашій праці.

А щодо пріоритетів, то будемо сприяти і допомагати найперше тим, хто уже працює, хто йде. Центральний офіс – не для того, щоби піднімати з мертвої точки, а для того щоб скоординувати зусилля. Бо народжувати церкву може тільки церква, яка благословляє своїх служителів, місіонерів і благовісників.

– Тобто плани на кожну область формуються, виходячи з реалій?

–  Так. Не буде якогось нав’язування «згори», а все згідно бачення на місцях. Наприклад, якщо Волинь подала проект на 20 церков, Донецький регіон на 10 церков, Житомирська область на 5, ми опираємося на їхню інформацію.

– Яка має бути кількість членів помісної громади, щоб її можна було зареєструвати?

– Від 10 чоловік. Люди, які прийняли водне хрещення і живуть на одній території.  Десяток-два членів – це вже база для реєстрації і для росту помісної громади. Ми реєструємо, допомагаємо стати на ноги, і йдемо далі. Але церкви, які будуть відкриті у рамках проекту, можуть розраховувати на нашу посильну допомогу протягом п’яти років.

– Що це буде за допомога, окрім фінансів?

– Якщо церква буде заснована, зареєстрована, і буде стабільно зростати, тоді вже йтиме мова про  наступний етап – будівництво молитовного дому.

– Це також частина проекту?

– У братерстві діє будівельна програма, яку ми зараз втілюємо для діючих церков, що потребують Домів молитви. Коли нові церви будуть стабільно розвиватися, з часом вони зможуть потрапити під цю програму. Звичайно, не всі, але певний відсоток можна буде забезпечити.

– Ви багато їздите по регіонах України і розповідаєте про цей п’ятирічний проект. А де іще можна ознайомитись з інформацією про нього?    

– Зараз відділ освіти готує спеціальні бюлетені. Будемо інформувати про хід проекту через пресу, сайти і знову-таки усно, під час поїздок по областях. Дуже важливо, щоб інформація (сама ідея проекту «400 церков за п’ять років») дійшла до серця кожної віруючої людини.

Попередня Координатор місіонерської школи Антон Кукса: «Треба навчитися відрізняти важливе і термінове, навчитися казати «ні», коли необхідно»
Наступна Координатор місіонерської школи Антон Кукса: «Треба навчитися відрізняти важливе і термінове, навчитися казати «ні», коли необхідно»

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Актуальне інтерв'ю

Розмова про головне або Три дні у волонтерській команді єпископа Володимира Брички

  Роботу п’ятидесятницьких церков на сході України курує єпископ Володимир Бричка, який сам здійснив уже близько сорока поїздок на прифронтові території. Цього року мені пощастило разом із Володимиром Дмитровичем відвідати Донеччину і Луганщину у команді волонтерів. .

Актуальне інтерв'ю