Квітень 27, 2017 0 872 Переглядів

«Ми знаходимося напередодні великого улову для Божого царства» – Михайло Паночко, нотатки річної звітної конференції ЦХВЄУ

25-26 квітня 2017 р. на Київщині відбулася річна звітна конференція ЦХВЄУ на яку приїхали близько 270 пасторів і єпископів з усіх регіонів України.

Проходила вона у новому затишному Домі молитви церкви «Соборна», що у с. Софіївська Борщагівка (житловий комплекс «Львівський маєток»).

     У рік святкування 500-річчя Реформації основне гасло форуму обрали відповідне: «Від реформації серця, до реформації країни». Усі виступи  спікерів так чи інакше торкалися теми оновлення та повернення церкви до євангельських першооснов. А найперше – як краще використати ті можливості, які Господь послав нам у цей час.

     Більш як 4 тисячі охрещених

     Після відкриття і вступного слова розпочалася інформаційно-звітна частина. Старший єпископ Михайло Паночко презентував звіт про роботу братерства за рік. Він зазначив, що станом на 1 січня ц.р. братерство налічує 1633 церковні громади: це на 28 церков більше, ніж минулого року. Кількість членів у цервах братерства 113733, із них 4332 – прийняли водне хрещення протягом останнього року.

     У своєму звіті завідувач місіонерського відділу Микола Синюк зазначив, що активізувалася робота з підготовки нових кадрів для місій. «Найкраще у Східний Європі приймають наших українських місіонерів у Хорватії» – поділився він.

     Завідувач відділу благовістя Олександр Попчук зауважив, що служіння благовісників сьогодні теж досить затребуване: «По неділях мені доводиться проводити по чотири служіння в день, і часто це семінари про благовістя, – ділиться Олександр Іванович. – А це про щось та говорить».

     У свою чергу завідувач відділу роботи з глухими Павло Смаль розповів про служіння людям з вадами слуху (конференції, табори і т.д.) А також презентував унікальний проект відділу – переклад Євангеліє жестовою мовою для глухих людей.

     Про роботу соціального відділу розповів В’ячеслав Когут, який зазначив, що на сьогодні у відділі трудиться більше ніж 1000 підготовлених служителів, у тому числі 90 військових і 280 тюремних капеланів. Служителі церков ХВЄ регулярно відвідують та ведуть душпастирське служіння у 121 із 148 колоній і тюрем, що діють в Україні.

     Про роботу з дітьми та підлітками прозвітувала завідувачка відділу дитячого служіння Лариса Мурах. А Віктор Вознюк розповів про роботу аж двох відділів братерства, які очолює – підприємців та освітнього. У всіх цих сферах також проводиться багато роботи і є свої здобутки.

     Завершив звітну частину інформацією про фінанси Союзу скарбник братерства Петро Карпов та голова ревізійної комісії Анатолій Козачок. За підсумками фінансових звітів, у 2016 році бюджет братерства було виконано на 97,57%.

     Гості з України США та Росії

     На вечірньому засіданні, ведучим якого був єпископ Михайло Мокієнко, презентували міжнародне служіння IHOP («Дім молитви для всіх народів»). Джон  Чишлом розповів про проекти служіння та досвід цілодобової молитви і поклоніння.

     Як на перший, так і на другий день привітати учасників конференції прийшло багато гостей.  Зокрема вітальне слово сказав Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш, а також гості зі США пастор з м. Кент Олександр Кальчик та єпископ Адам Бондарук. Із Росії, з міста Тамбова, приїхав служитель Павло Назарчук, який передав вітання від братів і сестер із РФ.

_111_konf

     Чисте серце і оновлений розум

     Ранкове засідання 26 квітня розпочав єпископ Михайло Близнюк, який проповідував на тему: «Чисте серце служителя». Після чого пастор-учитель, доктор богослов’я Анатолій Кліновський провів семінар «Євангельське оновлення розуму». «Якщо обновлення розуму не відбулося, увірування не міняє нас особливо, бо нас міняє саме переміна розуму! Вчені кажуть, аби краще жити, треба щоб змінилась ментальність українського народу, це і є розум. Від розуму залежить стиль нашого життя. Розум – це такий фільтр, який не пропустить у душу нічого, що він не так розуміє. Тому нам треба поміняти цей фільтр, бо наш природний розум пошкоджений гріхом» – пояснив промовець. Після семінару не менш цікавим було його обговорення, що пройшло у форматі питання-відповіді.

     Під час денного робочого служіння адміністратор відділу освіти братерства Василь Попудник провів для учасників конференції семінар на тему: «Чи потрібна Реформація нам?» Він звернув увагу на відсоток номінальних християн у церквах. За деякими даними загалом у християнстві – це 90%. У євангельських церквах відсоток тих, хто служить дещо більший – близько 20%. «А якби у наших церквах служили 50 відсотків, а то й усі 100? – ставить риторичне запитання проповідник. – Брати, нам потрібна Реформація, щоб відповідати новозавітній моделі Церкви!»

     Як ростуть церкви?

     На заключному засіданні конференції служив старший єпископ Михайло Паночко, який саме цього дня, 26 квітня, сорок один рік тому був рукопокладений на служіння пресвітера у рідній церкві на Львівщині. Під час семінару він розповів, що у Слові Божому означає іти за Христом: «Ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей».

     Старший єпископ зробив детальний аналіз статистики щодо росту церков братерства за останні два роки і зауважив, що на сьогодні «улов душ для Царства Божого» далеко не такий, яким міг би бути. Якщо відняти від кількості охрещених  кількість відлучених та тих, хто емігрував або відійшов у вічність, то зріст в середньому вийде трохи більше ніж два члени на одну церковну громаду. Тому спікер закликав пасторів використовувати усі можливості для євангелізації.

     «Я вірю що святкування 500-річчя Реформації – справа, яка прийшла від Господа. Оскільки ніколи ще за історію України влада не давала таку свободу євангельській церкві для проповіді. Те, що неможливо для людей, можливо для Господа! Ми сьогодні напередодні великого улову», – зауважив Михайло Степанович.

     Після обговорення семінару та питань у вільному режимі, присутні здійснили молитву за колектив канцелярії братерства, служителів церкви «Соборна» та за потреби, поблагословивши один одного на подальше служіння і збудування Церкви Господньої.

     На черзі – звітно-виборна конференція ЦХВЄУ, планується, що вона відбудеться у травні 2018 р.

Попередня Міжнародна місіонерська школа відзначила своє п’ятиріччя (Репортаж)
Наступна Визначився переможець Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна, ним став Олексій Декань з Харкова

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Головний офіс ЦХВЄУ відвідав представник церкви із Боснії

    Боснія і Герцеговина –  невелика європейська країна (всього 3,8 млн. населення), що утворилася на уламках колишньої Югославії. Сьогодні вся Церква в країні налічує близько 700 членів. Звичайно, усі вони віруючі у першому поколінні.

Новини братерства

Віктор ВОЗНЮК: «Щотижневик та планувальник на 2014 рік можуть стати хорошими помічниками у служінні пасторів»

   Під редакцією відділу освіти ЦХВЄУ вийшов у світ «Щотижневик 2014» та настінний «Планувальник 2014». Мета цих видань – не лише полегшити планування…

Новини братерства

Віктор Вознюк: «Питання християнської моралі у концепції нової школи не має бути винесеним на маргінеc»

     Завідувач відділу освіти 14 грудня 2016р. взяв участь у засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами при Міністерстві освіти і науки України.