Березень 14, 2014 0 1409 Переглядів

ПРЕСА ПРО НАС Євангельські християни на Майдані: «Покаяння має початися від президента – до злочинця у тюрмі»

     У Києві 10 березня на Майдані Незалежності зі словом до українського народу звернулися Глави євангельських церков, члени яких вболівають за кращу долю України і співпереживають сім’ям загиблих.

     Євангельські християни на Молитовному віче молилися за звільнення України від ворожих сил, духу розділення та війни.

      «Ми шукаємо помочі від Сходу та Заходу, але поміч прийде з Неба, бо молитва – це велика сила і велика зброя», – наголосив Михайло Паночко, єпископ Церкви християни віри євангельської України (ЦХВЄУ),з ініціативи якого відбувся молитовний захід.

     Першочерговою зараз є потреба у покаянні та очищенні від власних пороків, в утвердженні віри в рятівну силу Господа Ісуса Христа, наголосив єпископ ЦХВЄ Михайло Паночко. «Ісус прийшов на землю, щоб звільнити нас від зовнішнього і внутрішнього рабства, і Він хоче, щоб у щирій, незавченій молитві ми говорили Йому про свої болі і переживання», – зауважив служитель. У своєму зверненні він закликав помолитися за сім’ї загиблих на Майдані.

     Анатолій Гаврилюк, голова об’єднання харизматичних церков України, говорив про силу духовного пробудження нашого краю. Які б не були часи покаяння є силою проти зла, зауважив служитель, процитувавши слова апостола Павла до афінян: «Незважаючи ж Бог на часи невідомості, ось тепер усім людям наказує, щоб скрізь каялися» (Дії 17:30). «Без покаяння не буває прощення, – відзначив Анатолій Гаврилюк. –  Нам необхідно всім зрозуміти, що кожен має покаятися у всіх гріхах, починаючи від президента, міністрів і депутатів і завершуючи тими, хто сидить в тюрмі».

      «Христос є наш мир», – наголосив Пилип Савочка, старший пастор церков «Спасіння». Він говорив про те, що мир є дорогоцінним і його нелегко зберегти як у родині, так і в країні. «За мир, за єдність треба давати високу ціну, – зазначав служитель. –  Саме миру і єдності, як великого благословення і дару треба вимолювати, випрошувати, у нашого небесного Отця, в Ім’я Ісуса Христа як для наших родин, так і для областей і всієї країни».

     Тему про взаємозв’язок миру в сім’ї та країні продовжив Сергій Дацко, голова Асоціації місіонерських церков України. Служитель родом з Харкова і на власні очі бачить, яке розділення переживає нині наша країна. У своєму зверненні він просив молитися за мир у сім’ях як основу миру всій країні, нагадавши слова Григорія Сковороди: «Де згода в сімействі, де мир і тишина, щасливі там люди, блаженна сторона. Їх Бог благословляє, добро їм посилає і з ними вік живе! І щастя їм дає…». «Зараз ми є свідками появи нової країни, – зауважив служитель. – Ми всі перебуваємо у породільному домі, де народжується нова Україна».

     Церква може молитвою руйнувати всякі ворожі плани та задуми щодо України, відзначив Валерій Решетинський, єпископ Української місіонерської церкви. «Христос казав дана мені всяка влада на Небі і на землі, і цю владу Він дає Церкві, яка має пророчий голос і може наступати на ворожу силу», – наголосив служитель. Розмірковуючи над подіями в Криму та на Сході України, він нагадав про біблійні прообрази із Старого Завіту, коли Бог дивним чином понижував зло. Небесна армія може зупинити розпалювання громадянської війни чи будь-яких зовнішніх нападів, говорив єпископ.  «Політтехнологи в Кремлі врахували, що після революції країна ослаблена і не має сформованого уряду, організованої системи, врахували, що армія роззброєна, – наголосив Валерій Решетинській. – Але в одному вони дуже сильно прорахувалися: Україна має великий патріотизм і могутню живу церкву, яка піднімає свій голос». Закликаючи до молитви і посту жителів Заходу та Сходу України, служитель висловив надію на те, що церкві вдасться загнуздати бойового коня і повернути його назад, звідки прийшов. «Святі, у вас є влада зв’язати дух війни і розділення, який прийшов на нашу землю», – додав він.

     «Всяка велика перемога обходиться великою ціною – ціною молитов, страждань та навіть крові», – казав Олег Абатуров, пастор  Собору незалежних євангельських церков України. Падіння пам’ятників Леніну – це падіння ідолів, це падіння духу комунізму, підкреслив служитель. «Ті, хто не вірить у те, що людина створена за образом і подобою Бога, можуть у неї стріляти, як в мавпу, – зауважив пастор. – Хтось задумав зло проти України, вже навіть записав дату, як колись записав її Аман для народу ізраїльського за жеребом, однак ми молимося, щоб Бог вступився і відвернув всяке зло».

     В’ячеслав Нестерук, єпископ Церкви євангельських християн-баптистів зауважив, що всяка боротьба чи війна має духовний вимір. «Поле боротьби – це душі людські, – сказав він. – І кожен сам вирішує, кого обирати Ісуса чи Вараву – правду чи беззаконня. А де ти сьогодні стоїш, на чиїй стороні?». Священнослужитель нагадав про безсилля радянської влади, яка колись намагалася викорінити церкву. Правда Божа вистояла, а ті, хто підхвалював зло, і нищив істину, зникли, відзначив єпископ. «Сьогодні не час воювати, сьогодні треба перекувати мечі на орала, – закликав він. – Станьмо на сторону Божу, на сторону добра і хай наша молитва підсилює добро. Пам’ятаймо, що незалежно від національності і країни на очах багатьох людей зараз сльози, а все від того, що є ті, які стоять на стороні зла».

     Молитовне віче закінчилося спільною молитвою на колінах. Усі, хто прийшов на Майдан, просили Бога, щоб в Україні запанувала істина, і кожен українець став на сторону добра.

     Ірина НАУМЕЦЬ, RISU

     За матеріалами прес-служби ЦХВЄУ

Попередня ЗАКЛИК Ради Євангельських Протестантських Церков України про духовні ініціативи щодо критичної ситуації, що склалася в Україні
Наступна Засідання Комітету ЦХВЄУ - у пріоритетах освіта і сім’я

Вам також може сподобатися

Преса про нас

Благодійник Віктор М’ялик став «Меценатом року» на національному конкурсі

На VII Національному конкурсі «Благодійна Україна-2019» виходець з Рівненщини, християнин-підприємець Віктор М’ялик отримав одну з найвищих нагород. Він отримав диплом за друге місце в номінації «Меценат року»

Преса про нас

Михайло Паночко про Євромайдан: «Це не протистояння між політиками, а сутичка правди з неправдою»

     Старший єпископ однієї з найбільших протестантських конфесій в Україні – Церкви християн віри євангельської (ЦХВЄУ) – Михайло ПАНОЧКО розповідає про позицію щодо подій, котрі відбуваються в Україні, про роль християн на Майдані, своє бачення майбутніх лідерів держави та про те, чи треба боятися вступу у Європейський Союз.

Преса про нас

ПРЕСА ПРО НАС «Потужний тил: як Церква ХВЄ Рівненщини допомагає захисникам і переселенцям»

Інтернет-газета «Провінційка» “Зараз як ніколи важливо зберігати єдність та братерство.