Жовтень 1, 2015 0 2137 Переглядів

Церква села Підріжжя відзначила 90-річний ювілей

   У Божій історії є періоди особливого Господнього благословення, яке іноді важко зрозуміти чи втиснути в рамки людської логіки. Звичайно, певні моменти історії мають свої причини та передумови, але часто їх недостатньо, щоб пояснити, чому сталося так чи інакше. Один із таких моментів — пробудження в Західній Україні на початку 20-х років ХХ століття. Воно виникло несподівано й могутньою хвилею прокотилося селами та містами Волині, Львівщини, Тернопільщини. І нинішні євангельські церкви в цих областях — наслідок того вогню, який Дух Святий проніс руками та служінням перших віруючих.

     Тому й не дивно, що нинішній та минулий 2014 рік стали ювілейними — багато церков відзначали своє 90-ліття. І серед них — відома далеко за межами свого регіону церква села Підріжжя Ковельського р-ну.

 27 вересня 2015 року в місцевому домі молитви церви ХВЄ зібралися численні гості, щоб згадати дорогу, яку громада пройшла за дев’ять десятиліть. Звичайно, зібралися далеко не всі, хто так чи інакше причетний до цієї церкви, — доля розкидала вихідців цього села по цілому світі. Але, як зазначалося на святковому богослужінні, саме вони стали сіячами Доброї Вістки не лише на своїй малій батьківщині, але й на нових місцях проживання. А ще зазначалося, що через служіння віруючих церкви села Підріжжя, і перш за все Лукаша Столярчука, який став знаковою фігурою довоєнного пробудження, по всьому Волинському Поліссі зародилися десятки нових церков. Тому село Підріжжя увійшло в історію євангельського руху в Західній Україні як один із центрів духовної праці.

     У святі взяли участь служителі навколишніх церков, вихідці з місцевої церкви, служителі обласного та українського об’єднання. Служіння вів виходець з Підріжжя, нинішній пастор луцької церкви «Віфанія» Микола Федорович Синюк. Вітаючи присутніх, він представив гостей: старшого єпископа Церкви ХВЄ України Михайла Паночка, єпископа Степана Веремчука, голову Волинського об’єднання церков ХВЄ єпископа Михайла Близнюка, пасторів Василя Мар’юка (колишнього пастора церкви села Підріжжя), Володимира Капітулу (Голоби), Євгена Мельничука (Луцьк), Федора Мушку (Цумань), Олександра Гоцика (Ковель), Петра Рибака (Луцьк), Володимира Смічика (Череваха). Вони вітали церкву з ювілеєм, ділилися спогадами, думками та побажаннями. А співочою окрасою свята став хор з ковельської церкви «Ковчег» та участь свідченням та співом відомого жителя села, професійного співака, нині жителя Луцька Михайла Сидорука. Місцевий пастор Михайло Мушка ознайомив присутніх з історією церкви.

     Заключну проповідь мав старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. «На події 90-річної давності, які сьогодні згадуємо, можна подивитися з різних сторін: з точки зору історії села, історії області. Коли ж дивитися з точки зору України, можна сказати, що Бог не раз простягав Свою руку нашому збідованому українському народові». Старший служитель згадав подію, яка відбулася нещодавно в Києві, коли на державному рівні відзначалася річниця смерті хрестителя України князя Володимира. Через нього Бог дав Україні унікальний шанс стати благословенним народом через віру в живого Бога. І хоча українці й дотепер називають себе християнами, насправді далеко не завжди це так. Єпископ зауважив, що всі проблеми та біди, як минулих віків, так і нинішні — це наслідок відходу наших земляків та очільників держави від Божих заповідей. Взявши в основу своєї проповіді Христову притчу про весілля, яке приготував один чоловік і запрошенням якого знехтували, Михайло Степанович закликав присутніх пильнувати за своїм життям, слухатися Бога та молитися за владу, щоб якомога більше людей могли відгукнутися на заклик Бога та потрапити на весілля, приготоване Богом для Христа та Церкви в Царстві небесному.

     Гостями свята були також і представники місцевої влади, зокрема голова місцевої сільської ради, директор школи. Вони привітали присутніх та висловили слова подяки за співпрацю та взаєморозуміння. Вітав та дякував рідній церкві також один з найвідоміших жителів села, державний та політичний діяч, депутат Верховної Ради України 5-го та 6-го скликань Петро Кравчук.

     Ювілейне дійство завершилося, як зазвичай, святковим обідом за спільним столом.

     Юрій Вавринюк

     Фото Віктора Мокійчука

{hwdvs-player}id=100|width=560|height=340{/hwdvs-player}

Ще фото та матеріали  знайдете  на сайті Волинского обласного обєднання церков ХВЄ

Попередня У Томаківці пройшов тиждень Євангелія
Наступна Пастора Тараса Сеня, якого у неділю затримали представники збройного угрупування «ЛНР», звільнено

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Звернення Правління УЦХВЄ щодо вакцинації від COVID-19

Звернення Правління УЦХВЄ щодо вакцинації від COVID-19 Священнослужителям Української Церкви

Новини братерства

Віктор Єленський: ” Християнин завжди відстоює справедливість і залишається таким не тільки в церкві “

наша розмова з Президентом «Української асоціації релігійної свободи, відомим соціологом і релігієзнавцем, доктором філософських наук Віктором Єленським…

Новини братерства

22 березня молодь з церков Києва та області вчилися на молодіжній конференції про свої місце та роль у Божому плані

    Пастор Василь Гуцало, керівник молодіжного служіння Київського обласного об’єднання ЦХВЄУ, вітаючи зібрання в близько 500 людей