«Реформи не підуть, поки не буде змінено людське серце» – Михайло Паночко під час зустрічі членів ВРЦіРО з послами країн G7
Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко у складі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій взяв участь у зустрічі із повноважними послами країн «Великої сімки» (G7), метою якої було налагодити взаємодію та постійний діалог.
Зустріч відбулася 6 лютого у Національному заповіднику «Софія Київська» за участі 17 членів ВРЦіРО, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Під час свого виступу старший єпископ найперше подякував послам за те, що вони виявили бажання мати діалог із главами церков та за підтримку реформ в Україні.
Оскільки розмова розгорнулася навколо такого болючого питання як корупція і більшість із виступаючих зробили акцент на необхідності боротьби із нею, Михайло Степанович запропонував подивитися у корінь проблеми.
«У нас, як у церковних діячів, немає важелів впливу на хід реформ, наприклад, у судовій, чи банківській системі, ми не можемо підігнати армію до стандартів НАТО – це все питання до політиків і державних діячів. Тому ми маємо зосередитись на морально-духовної складовій. Я переконаний, що реформи не підуть, поки не буде змінено людське серце. А корінь усіх проблем є гріх, який міцно сидить в серці. Ісус прийшов не міняти духовний устрій, Ісус прийшов змінити серце. Там де люди змінилися через віру, там прийшов успіх і прийшло процвітання народу» – підкреслив Михайло Паночко. За його словами якщо при владі будуть люди, які люблять правду, вони виведуть країну з будь-якої кризи.
«Поки наші чиновники – це вчорашні комсомольці і комуністи, у яких менталітет не християнський, при усіх їхніх стараннях, мало що змінить. І не може корумпована влада боротися з корупціє. Мають бути інші… Тому Церкві треба докладати зусиль, щоб виховати нове покоління, яке би мало інші цінності, тоді зміниться і вся система» – підкреслив старший єпископ.
Серед високоповажних очільників іноземних дипломатичних місій були присутні посол Канади Роман Ващук, посол Японії Сумі Шігекі, посол Великобританії Джудіт Гоф, посол США Марі Йованович, посол Європейського Союзу Хюґ Мінґареллі, посол Німеччини Ернст Райхель, посол Італії Давіде Ла Чечіліа та заступник глави дипломатичної місії Франції Крістоф Ле Ріголер.
Головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх відзначив, що у Священних Писаннях різних конфесій Бог найбільше ненавидить корупцію, і особливо в судочинстві: «Створення антикорупційного суду не повинно зупиняти процес очищення всього суддівського корпусу» – зауважив Ребе.
Цю позицію підтримав і голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім, який згадав про негативні наслідки радянської освіти та підтримав необхідність просвітницької діяльності церков.
Глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав Шевчук, у свою чергу зауважив: «Роль церкви у суспільстві можна порівняти з турботливою матір’ю, яка вмовляє дитину із зубним болем все ж таки піти до лікаря. Це суспільна відповідальність церков – сприяти життєво необхідним змінам в Україні».
У свою чергу іноземні дипломати акцентували увагу на пріоритетних напрямках роботи G7 групи з підтримки України. Серед них: верховенство права та боротьба з корупцією, економічне зростання, ефективне управління, розвиток людського капіталу, безпека та оборона.
«Україна зробить інвестицію в своє майбутнє, якщо зробить зусилля для проведення реформ. І боротьба з корупцією лежить у серцевині цих змін», – сказав посол Німеччини Ернст Райхель.
Повноважні посли країн «Великої сімки» відзначили важливу роль церков і релігійних організацій, яку вони відіграють у становлення громадянського суспільства в Україні, утвердженні правди і справедливості, несприйнятті корупції та беззаконня, формування ефективних і підзвітних громадськості владних інституцій.
«Церкви є найбільшими представниками громадянського суспільства, з якими нам треба співпрацювати та краще їх розуміти», – підкреслив посол Канади Роман Ващук.
Посол Великобританії Джудіт Гоф порушила питання про те, яким чином можна змінити загальну культуру в українському суспільстві, щоб утвердити несприйняття корупції, в тому числі на побутовому рівні. Водночас посол США Марі Йованович запросила глав Церков і релігійних організацій поділитися своїм баченням суспільних змін і тих конкретних заходів, які громадянське суспільство України за підтримки міжнародної спільноти може вжити задля звершення найважливіших реформ.
«Роль ВРЦіРО є важливою у забезпеченні соціальної єдності в Україні, в тому числі для протидії російській агресії. Важлива роль Церков і релігійних організацій також у справі реінтеграції окупованих територій. Ми сповнені рішучості у співпраці з вами в тих сферах, які є надзвичайно необхідні для реформування в Україні», – сказав посол ЄС Хюґ Мінґареллі українським релігійним діячам.
Сторони домовилися продовжувати започаткований діалог і взаємодіяти з різних актуальних аспектів суспільно-політичного життя України та глобального світу з метою утвердження гідності кожної людини, її прав і свобод, подальшого поступу українського суспільства на шляху демократичних змін та реформ.
Максим Васін (irs.in.ua)
Вам також може сподобатися
Більше сотні людей відгукнулись на заклик Нікі Круза до покаяння під час конференції «Час вірити» у Чернівцях
26 травня у місті Чернівці відбулася конференція «Час вірити». На стадіоні «Буковина» зібрались сотні слухачів.
У МОН обговорили затримку видачі грифа на програму «Основи християнської етики»
2 червня перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок взяв
Розпочав навчання перший курс Християнської відкритої академії
3 листопада на вступній сесії ХВА були присутні християни різних