Вересень 12, 2014 0 503 Переглядів

Вже півроку центральна площа Дніпропетровська служить місцем молитви і доброчинності

Напевне важко знайти в Україні місцевість чи помісну общину, де не виголошувалися б останнім часом молитви за долю рідної землі. Не стала винятком й Дніпропетровщина.

Тут на центральній площі обласного центру  з початку березня й дотепер щонеділі триває багатолюдна міжконфесійна молитва. Символічно, що ще до кінця лютого на площі стояв величезний пам’ятник радянському вождю й вона називалася його іменем, а нині й назва змінилася (пл. Героїв Майдану) й подібний пам’ятник знайти складно у всій області.

Молитву координує Рада християнських церков Дніпропетровської області, до складу якої входять церкви 9 деномінацій. Останнім часом головує в Раді Обласне об’єднання ХВЄ на чолі з єпископом Михайлом Мокієнко. Крім гарячих молитовних служінь, Рада церков проводить активну соціальну роботу:   міжконфесійна молитва перетворилася у своєрідний майданчик допомоги жертвам протистояння на Сході. Тут збираються пожертвування, зносяться продукти, координується діяльність капеланів, волонтерів, психологів і т.д. Дніпропетровщина перетворилася у своєрідну прифронтову зону, тому тут наслідки війни відчутно дуже сильно: маса переселенців з Луганської та Донецької області, в лікарнях чимало поранених.

Зусилля церков знаходять схвалення в державних структурах й в суспільстві загалом. Так, 4 вересня у обласній державній адміністрації відбувся форум «Вектор солідарності» ініційований Радою християнських церков, в якому взяли участь служителі церков, волонтери, представники військових структур, капелани і психологи. Учасники заходу говорили про те, як об’єднати зусилля і можливості для покращення роботи в допомозі біженцям,  як акумулювати свої ресурси для більш ефективної допомоги тим, хто знаходиться в зоні АТО. Під час форуму також обговорювались питання стосовно проблем, які мають капелани, що працюють з солдатами, і як церкви можуть краще надавати душпастирську опіку для військових.

Молитва на тлі буремних подій, що їх переживає Україна переросла у фактор міжконфесійного порозуміння та співпраці, дієвої християнської допомоги, повернула християнські спільноти обличчям до суспільства та його проблем. 

Попередня Брати з Мотовилівки доставили допомогу на Донбас
Наступна «Вогонь надії» на Миколаївщині

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Християни Польщі проведуть на Волині служіння примирення

Ідея організувати масштабне міжконфесійне свято примирення на Волинській землі прозвучала під час пасторської конференції церков ХВЄ Польщі, що відбулася 6-8 червня у мальовничій місцевості Замость неподалік від Варшави. Спеціальним гостем конференції був старший єпископ ЦХВЄУ Михайло  Паночко.

Новини братерства

Всеукраїнський піст і молитва відбудуться 12 і 13 квітня 2012 року

Церква християн віри євангельської України оголосила всеукраїнський піст і молитву, що відбудеться  12 і 13 квітня 2012 року. Така ініціатива була запропонована старшим єпископом Михайлом Паночком під час щорічної звітної конференції ЦХВЄУ, що проходила 28-29 березня поблизу Києва.  Присутні на конференції близько 400 делегатів одноголосно підтримали цю ініціативу.

Новини братерства

Подорожуючи місіонерськими станціями Рівненщини

«Велике доручення – це не пропозиція, яку ви можете розглянути,