25 Лютого, 2016 1 1920 Переглядів

Громадська рада при МЗС засудила кремлівську пропаганду стосовно релігійної ситуації в Україні

     23 лютого 2016 р. відбулося  п’яте засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями при Міністерстві закордонних справ України за участю членів ВРЦіРО. Церкву християн віри євангельської представляли старший єпископ Михайло Паночко та представник Церкви у Громадській Раді  Юрій Кулакевич.

     Глави конфесій та посадовці МЗС обговорили шляхи протидії антиукраїнській пропаганді, яка ведеться Російською Федерацією в ході «гібридної» війни проти нашої держави. Розпочинаючи засідання, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін поінформував присутніх про заходи, які проводить міністерство з метою протидії російській агресії на сході України та в Криму. Він наголосив на об’єднувальній ролі церковних лідерів та закликав їх доводити до кожного вірянина правду про ситуацію в Україні.

     Після обговорення, члени Громадської ради ухвалили спільну Заяву. У ній звернулася до міжнародної спільноти з проханням вживати дієвих заходів для захисту фундаментальних прав і свобод віруючих громадян на тимчасово окупованій території України, а також протидіяти використанню релігії для роздмухування ворожнечі, повідомляє сайт МЗС.

     «Суть цієї Заяви – засвідчити світові, що у нас немає релігійної ворожнечі. Оскільки деякі сили зараз прагнуть показати Україну в такому світлі, що тут не тільки війна, а ще й релігійна ворожнеча.  Представники УПЦ МП запропонували внести до тексту Заяви поправки, які би свідчили про факти передачі храмів від однієї конфесії до іншої, однак Громадська рада їх відхилила», – зауважив старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. Під час засідання він  наголосив на тому, що не треба  переводити  внутрішні справи місцевих церковних громад у площину міжнародних стосунків чи міжрелігійних конфліктів.

     «Були факти переслідування, захоплення та вбивства на релігійному ґрунті на території так званої ДНР, де наших братів захопили у полон і розстріляли, але нині йдеться про решту території України, де церкви мирно співіснують. Випадки ж переходу вірян та передання окремих храмів на Західній Україні від одного патріархату до іншого є внутрішньою справою місцевих церков», – наголосив старший єпископ.  Він також підкреслив,  що  представники влади мають контролювати та фіксувати випадки порушення священнослужителями закону, зокрема випадків, які спостерігалися на Сході Україну, коли з вуст священників звучали заяви відверто сепаратистського характеру. До вашої уваги пропонуємо текст Заяви.

     ЗАЯВА

     Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями при МЗС України
     щодо пропагандистської кампанії стосовно релігійної ситуації в Україні

     Громадська рада з питань співпраці з релігійними організаціями при Міністерстві закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння спробами певних зовнішніх та внутрішніх сил дестабілізувати українське суспільство, використовуючи релігійний фактор.

     Згідно з висновками моніторингу міжнародних організацій та українських експертних груп, з часу проголошення незалежності в Україні не було загальнодержавної політики, спрямованої на утиски тих чи інших конфесій чи порушення прав громадян за релігійною ознакою. У державі вже майже чверть століття діє сформоване за міжнародними стандартами законодавство про свободу совісті і релігійні організації. Принципи рівності релігійних організацій перед законом та взаємного відокремлення держави і релігійних організацій є запорукою релігійної свободи в Україні. Відтак, проблеми, що виникають у міжрелігійній і міжконфесійній сферах, вирішуються у правовій площині.

     На місцевому рівні іноді виникають конфлікти через юрисдикційну приналежність громад або право на користування майном. Окрім цього, на місцях відзначаються факти такого втручання окремих представників держави чи місцевого самоврядування в діяльність релігійних громад, яке оцінюється громадами як неправомірне. Але все це не є наслідком спланованої державної політики, у чому намагаються звинувачувати Україну.

     Українська держава надає можливість міжнародним організаціям, зокрема ОБСЄ, РЄ та ООН, а також посольствам іноземних держав безперешкодно отримувати інформацію, яка стосується релігійного життя та державно-конфесійних відносин в Україні, проводити моніторинг дотримання права на свободу совісті та віросповідання, вивчати різні точки зору щодо виникаючих конфліктів.

      Системним виключенням з цієї загальної картини є територія тимчасово окупованої АР Крим та м.Севастополь і окремих районів Донецької та Луганської областей, які тимчасово непідконтрольні Україні через військову агресію Росії.

     Гострою проблемою є масові порушення прав віруючих і перешкоджання  діяльності релігійних організацій в Автономній Республіці Крим після її окупації російськими військами. Можна констатувати регулярні утиски представників Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, протестантських церков, мусульманської спільноти (передусім кримських татар), викликані як прийнятим на цій території дискримінаційним законодавством, так і політикою окупаційної влади. 

     Є багато доказів і свідчень про численні злочини на ґрунті ненависті та з мотивів упередженого ставлення за релігійною ознакою у так званих ДНР та ЛНР, де вони фіксуються у значних масштабах. Мають місце, зокрема, систематичні погрози, побиття, взяття в полон, катування, вбивства представників релігійних організацій, захоплення культових споруд та інше. Під загрозою опинилося саме існування більшості релігійних організацій цього регіону (особливою мішенню стали громади Київського патріархату, греко- і римо-католики, євангельські християни, п’ятидесятники, баптисти, адвентисти, харизмати та інші, змушені були евакуюватися багато юдейських громад). Все це є наслідком прийнятих на цих територіях «законів» та системної політики влади де-факто.

     Окупаційна влада в АР Крим і терористичні групи, які де-факто контролюють окремі райони Донецької та Луганської областей, не допускають на підконтрольних їм територіях незалежного міжнародного моніторингу дотримання права на свободу совісті, всіляко перешкоджають збиранню та розповсюдженню об’єктивної інформації у цій сфері.

     На жаль, замість пошуку шляхів для захисту фундаментальних прав віруючих на цих територіях, в інформаційному просторі, особливо в російських медіа, і надалі є чимало маніпуляцій та пропаганди, які стали інструментами гібридної війни і подальшого розпалювання ворожнечі. У такий спосіб провокуються нові лінії напруги всередині України, дестабілізується тривалий мирний і стабільний розвиток релігійного середовища, фальсифікується інформація в ЗМІ, чиняться спроби змінити світову громадську думку на користь країни-агресора.

     Враховуючи все це, Громадська рада з питань співпраці з релігійними організаціями при МЗС України просить міжнародну спільноту вживати дієвих заходів для захисту фундаментальних прав і свобод віруючих громадян на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь  та в окремих районах Донецької та Луганської областей, непідконтрольних українській владі, а також протидіяти використанню релігії для роздмухування ворожнечі та ескалації конфлікту.

Фото: mfa.gov.ua


Попередня Мер Дніпропетровська зустрівся зі служителями християнських церков
Наступна У селі Хомутець, де на базі церкви ХВЄ працює проект «Школа життя», заняття відвідує більшість сільських школярів

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/chve/chve.org.ua/www/wp-content/themes/trendyblog-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7

Вам також може сподобатися

Новини братерства

Михайло Паночко: «Маємо зважати на дві сторони євроінтеграції»

Нещодавній візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Брюсселю у черговий раз показав – на шляху євроінтеграції ще є перешкоди (насамперед у площині права та моралі), які належить подолати.

Новини братерства
Новини братерства

Три семінари на 2500 чоловік або Що спільного у церкви “Святої Трійці” та ноєвого ковчегу?

Делегації з Волинської, Рівненської, Хмельницької та Тернопільської області взяли участь у міжобласній молодіжній конференції Західного регіону, яка відбулася 8.12.2012 у приміщенні церкви “Святої Трійці” (м. Рівне).