Липень 27, 2022 0 469 Переглядів

Столітній ювілей відзначила церква с. Якимівці, що на Тернопільщині


У неділю 24 липня, попри  примхливу дощову погоду, невеличкий Дім молитви у селі Якимівці, що в Лановецькому районі  Тернопільської області, гостинно зустрів гостей.  Більше півтори сотні людей, охочих розділити з членами помісної церкви радість святкування столітнього ювілею.

Урочисте служіння розпочав старший пресвітер Лановецького району Іван Дмитришин. За основу свого вітального звернення він взяв текст із книги Повторення Закону 8:2 «І будеш пам’ятати всю ту дорогу, що Господь, Бог твій, вів тебе нею». Служитель побажав присутнім пам’ятати пройдену дорогу і, всупереч тривогам сьогодення, з вірою іти далі. «Церква була, є і буде, бо за Церквою стоїть Христос!», – зазначив Іван Дмитришин.

Пастор місцевої церкви Анатолій Головатюк стисло розповів столітню історію їхньої громади, яка на цей час нараховує 30 членів. Брат Анатолій несе служіння пастора вже 24 роки. Його син, Віктор Головатюк, звершує служіння диякона.

Розділити радість церкви ХВЄ с. Якимівці приїхали служителі із навколишніх сіл: Василь Нечипорук (с. Темногайці), Сергій Гудим (с. Передмірка), Олександр Стогній (с. Борсуки), Олександр Андрощук (с. Грибова), Володимир Семенчук (с. Люлинці), Валерій Флоров (служитель з Харківщини, який проживає зараз на Лановеччині як ВПО), Андрій Матевощук (с. Загірці). Служителі ділилися Словом Божим, бажали церкві зберігати віру в Бога за будь-яких обставин і залишатися вірною Йому аж до дня Його славного приходу на землю. Служителі з Темногаєць, Загорець ділилися спогадами про ті часи, коли віряни з цих сіл збиралися на служіння в Якимівцях, а вже згодом заснувалися общини християн віри євангельської у їхніх селах.

Служитель із Грибови Олександр Макарович Андрощук у своєму поважному похилому віці теж зміг прибути на ювілей церкви, в якій ніс служіння пастора тринадцять з половиною років. «Моє найбільше бажання, щоб Євангеліє навчило жити в мирі не тільки нас, християн, а усіх людей на планеті Земля», – зазначив старенький служитель.

Заключну проповідь виголосив перший заступник старшого пресвітера Тернопільщини Сергій Швед. У своєму зверненні він підкреслив наступне: «Світ стрімко іде до свого кінця, але Бог покликав нас до своєї Церкви, тому важливо бути вірними Йому до кінця. Бог обрав нас засвоїми критеріями, через любов і прощення. Тому, коли навіть все руйнується, Церква Ісуса стоятиме вічно».

Також зворушливою була промова старости села Антоніни Миколаївни Дмитренко.

Сестри Інна Лозян, Вікторія Головатюк та Оксана Гудзь служили віршами.

І хоч служіння було святковим, неодноразово в небо линули щирі молитви благання за мир, за наших захисників, за поранених та полонених. Це те, що зараз болить кожному і в будень, і у свято.

Особливо хочеться відзначити спів об’єднаного хору. Оскільки села Краснолука та Якимівці знаходяться поряд, церкви  утворили об’єднаний хор, під керівництвом диригента  Ігоря Наконечного із Шумська. І хоча брат уже пенсійного віку, проте щотижня приїжджає на репетиції та готує з хором репертуар як для святкових, так і для повсякденних служінь.

Закінчилася урочистість гостиною, яку церква приготувала для всіх учасників свята.

Отож відрізок довжиною у сторіччя пройдено!  Скільки ще відміряно попереду – знає один Бог. Проте можна стверджувати одне: «Аж доти допоміг нам Господь» ( І Сам. 7:12).

Оксана Гудзь

Попередня Зустрічайте – в мережі з’явився  багатофункціональний telegram-бот ІНФО УЦХВЄ
Наступна Як у період кризи не втратити християнське бачення, розмірковували пастори на Дніпропетровщині

Вам також може сподобатися

Новини братерства

В Острозькій академії встановили рекорд одночасного читання текстів Біблії

  Водночас 1475 осіб читали Острозьку Біблію під час урочистості, присвяченої Дню Європи (17 травня), що проходила у Національному університеті «Острозька академія».

Новини братерства

У Джанкої відбулася конференція Кримських служителів ЦХВЄУ

22 листопада 2014р. у м. Джанкої відбулася конференція служителів Кримських церков. Брати і сестри зібралися для молитви та спілкування, аби підкріпитися Словом Божим .

Новини братерства

Фільм «Послідовники вчення, що змінило їх світ» першими побачили учасники Малинського молодіжного з’їзду

      Асоціація «Поклик» підготувала спеціальний фільм до 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Це – світоглядна стрічка…