Лютий 18, 2020 1 1843 Переглядів

Місіонерське поле: про населені пункти Київщини, де є підготовлена база для відкриття нових церков, розповіли регіональні пастори

Розвиток місіонерства, його стан та ресурси на Київщині, були предметом обговорення на пасторській зустрічі 16 лютого у с. Скригалівка Фастівського району. Під час заходу, що пройшов за участю студентів і викладачів місіонерської школи «Глобальне партнерство», пастори та майбутні місіонери мали можливість ближче познайомитись, накреслити певні орієнтири подальшого служіння.

Це вже друга така зустріч, покликана активізувати місіонерську роботу на Київщині. Минулого року вона носила більш ознайомчий характер – презентували можливості місіонерської школи, – а цьогоріч зосередили увагу на ниві Божій. Звітували пастори, які координують роботу місій у п’яти регіонах області.

Як зазначив на початку зустрічі ведучий заходу Євген Савочка, картина служіння радує не скрізь: «У таких містах як Бровари, Бориспіль, Макарів ми досі не маємо жодної церкви. А крім того, є чимало започаткованих церков, котрі мають велику потребу у місіонерах», – зазначив служитель.

Відтак, пастор південного регіону Київщини Василь Хижняк зауважив, що на шість церков, що діють у цій частині області (найбільша в м. Біла Церква) започатковано п’ять груп у різних населених пунктах, які зможуть реалізувати свій потенціал за умови, якщо в них прийдуть духовно освічені служителі.

Схожа картина й у першому східному регіоні про який звітував пастор-місіонер із м. Ржищева Олександр Невинниця: тут чинні церкви є у чотирьох населених пунктах і ще у кількох місцях є тільки реєстрація. Мова йде  про церкви, які були у свій час зареєстровані місіонерською командою, але, оскільки на місцях не вдалося створити посвяченої команди служителів (тоді на Київщині ще не було місіонерських шкіл), ці громади з часом розпались. Хтось поїхав далі на місію, а хтось почав відвідувати служіння в інших населених пунктах, отже для місіонерів є чудове підґрунтя для діяльності.

Регіональний пастор другого східного регіону (лівобережна частина області) Іван Коханевич повідомив, що за винятком Баришівки у жодному з районних центрів регіону, а їх шість, поки що немає церкви нашого братерства. Натомість є чотири церкви у селах, найбільша з яких – 150 членів, у с. Тарасівка.

«Ми маємо одну місіонерську станцію, яку ближчим часом плануємо зареєструвати як церкву – це в селі Семиполки, працюємо ще у одному сусідньому селі. А стратегічне бачення, це насадження церков у кожному райцентрі регіону», – розповідає Іван Коханевич.

Старший пресвітер Київського обласного об’єднання УЦХВЄ  Олександр Озеруга описав ситуацію щодо місіонерства у північному регіоні області.  Якщо робота  молодої команди у с. Коленці Іванківського району насправді радує, то в Катюжанці сусіднього Вишгородського району  картина інша – це одне з тих місць, де є реєстрація і приміщення, але фактично немає церкви (готове поле для місіонерів). Щодо, власне Вишгорода, то місцева п’ятидесятницька громада є найпотужнішою у регіоні, яка чудово використовує власний дошкільний заклад  як  майданчик для благовістя. На даний час церква готує команду для підтримки громади у райцентрі Димер. Поки що немає достатньо потужної команди в Обухові – було б чудово підсилити її молодими підготовленими місіонерами.  А от Ірпінська громада навпаки має чудову команду служителів, але, на жаль, ще не має власного приміщення, так само і деякі інші церкви.

Про становище у західному регіоні області розповів пастор фастівської церкви Петро Савочка. Один із давніх намірів – відкрити церкву у селі Скригалівка, на території  якого знаходиться чудова християнська база «Територія змін» та місіонерська школа «Глобальне партнерство», де й проходила зустріч, однак це ще справа майбутнього. Активно  розвиваються і рухаються у благовісті церкви у с. Мотовилівка, м. Фастові та в с. Велика Снітинка.  Є складнощі різного характеру, у тому числі не достаток молодих ініціативних служителів, у сільських церквах регіону.

Петро Савочка згадав і чудові приклади роботи місіонерів у регіоні: це родина пастора Ігоря Туровського із с. Велика Вільшанка та пастора Ігоря Хайнацького із с. Клехівки.

Завершив презентаційну частину регіональний пастор центрального регіону Василь Гуцало. За його  словами вісім церков, які працюють у цьому регіоні, можна умовно розділити на дві категорії: є старіші й більш консервативні – у м. Василькові, с. Нові Петрівці, с. Тарасівці та смт Клавдієво – і є церкви новіші, які не так давно почали свою діяльність, – це «Соборна», «Благодать», церква на ЖК «Євромісто» та в с. Плесецьке.

«Так складається, що такі важливі речі як місія, стратегія і бачення більше популяризуються у новіших церквах, – зазначає пастор Василь. – Адже самі обставини, природна потреба наповнити церкву віруючими, підштовхують їх рухатися у напрямку розвитку». Як приклад, він назвав церкву «Соборна», котра багато  працює  над відкриттям нової громади в с. Білогородка.

Підсумовуючи сказане, старший пресвітер області Олександр Озеруга зазначив: «Нам потрібен баланс між практикою і духовною складовою місіонерського служіння. Фінанси – не причина, щоб не розвивати братерство. Головне починається з людини, яка вірить. І ми сьогодні вивчаємо ситуацію в області куди можна послати команди підготовлених місіонерів, саме тому з надією дивимось на місіонерські школи та благословляємо молодь на навчання».

Ірина Боровкова

Попередня «У ревності не лінуйтеся» - під таким гаслом пройшла звітна конференція на Полтавщині
Наступна  «Ми молилися про Азію, і коли місія запропонувала поїздку на Філіппіни, зрозуміли – це від Бога» -  випускники місіонерської школи «Глобальне партнерство»

Вам також може сподобатися

Новини братерства
Новини братерства

Михайло Паночко: «Закликаємо владу до діалогу з суспільством та мирних переговорів»

Старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко звернувся від імені братерства до представників влади із оцінкою подій, що сталися в українській столиці 30 листопада та 1 грудня.

Новини братерства

«Пічки-ракети» для ЗСУ та населення постраждалих районів виготовляє пастор з Київщини Ігор Туровський

Пастор-місіонер із села Велика Вільшанка, що на Київщині, Ігор Туровський