Травень 20, 2020 0 725 Переглядів

Кабмін затвердив порядок відвідування храмів у разі послаблення карантину

Уряд більш детально сформулював обмеження масових релігійних заходів під час адаптивного карантину, а також передбачив можливість їх послаблення у разі згасання епідемії коронавірусу COVID-19.

Оновлені карантинні обмеження Кабінет Міністрів України затвердив у середу, 20 травня 2020 року. Однак зміни набудуть чинності після офіційного оприлюднення постанови, що планується у четвер, 21 травня, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Тепер в урядовій постанові прямо зазначено, що забороняються лише ті масові заходи, в яких кількість учасників більше 10 осіб. Тобто немає жодних обмежень для проведення релігійних заходів, в яких беруть участь не більше 10 осіб. Водночас залишається вимога одягати респіратор або захисну маску (у тому числі виготовлену самостійно) в будівлях і громадському транспорті.

Фактично такі вимоги до проведення публічних релігійних заходів існували майже від початку карантину – згідно домовленості Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій із керівництвом Національної поліції про порядок застосування попередньої редакції урядової постанови. При цьому зараз Уряд дозволив місцевій влади приймати рішення про послаблення обмежувальних заходів у разі покращення епідеміологічної ситуації.

Згідно постанови Кабміну, послаблення протиепідемічних заходів в окремих регіонах застосовується та припиняється на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тобто місцева влада отримала більше можливостей для послаблення карантину в залежності від ситуації в регіоні.

В регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів дозволяється з 22 травня … проведення релігійних заходів, за умови участі не більше однієї особи на 10 метрів квадратних площі, де проводиться релігійний захід.

Однак таке формулювання урядової постанови викликає низку зауважень у експертів Інституту релігійної свободи:

  • Чи не стане обмеження щодо участі у релігійних заходах не більше однієї особи на 10 м. кв. ще більш суворим, ніж допустима нині присутність до 10 осіб у місцях проведення релігійних заходів (особливо для малих храмів)?
  • Чи відповідає принципу пропорційності та доцільності збереження такого суворого обмеження релігійних заходів у той час, коли цією ж постановою Кабмін дозволяє відновити роботу громадського транспорту і метро з 25 травня, де скупчення людей буде набагато більшим, ніж у храмах?

    Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає, що достатнім заходом для запобігання скупченню людей буде присутність у приміщенні не більше 1 особи на 5 м. кв. площі місця проведення богослужіння чи обряду. Два тижні тому ВРЦіРО передала Прем’єр-міністру України свої пропозиції щодо застосування адаптивного карантину для релігійних організацій.

В коментарі для ІРС, старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської пояснив позицію ВРЦіРО і очікування віруючих щодо дій влади:

Михайло Паночко
Ми були і залишаємося відкритими до чесної комунікації і на національному рівні, усвідомлюючи, що жодна влада не працювала в подібних умовах. Сподіваємося, що позитивний досвід інших країн в ставленні до церков та релігійних організацій може бути застосований і в Україні.

Також Рада Церков пропонувала Уряду не забороняти богослужіння та релігійні обряди за межами культових споруд на відкритому повітрі, а також приватного характеру (вінчання, хрещення, похорон тощо), за умови вжиття заходів із запобігання скупченню людей.

Крім цього, ВРЦіРО вважає недоцільним поширювати вимогу обов’язкової самоізоляції для осіб, які досягли 60-річного віку, на священнослужителів та осіб, задіяних в організації богослужінь, а також на інших працюючих осіб пенсійного віку. Така вимога досі зберігається в постанові Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року, незважаючи на послаблення карантину.

Інститут релігійної свободи

Попередня Коротко про серйозне - ДВЕРІ...
Наступна У Чернівцях церква вдруге передала лікарні кисневий концентратор для допомоги хворим на COVID-19

Вам також може сподобатися

Новини

Керівника Інститут релігійної свободи Олександра Зайця призначено радником Прем’єр-міністра України

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман призначив своїм позаштатним радником з релігійних питань Голову правління громадської організації «Інститут релігійної свободи» Олександра Зайця.

Новини

Благальне (До дня посту та молитви за Україну, 25 березня 2020 р.)

До дня посту та молитви за Україну, 25 березня 2020

Новини

Звернення ВРЦіРО щодо безпеки під час вшанування релігійних свят

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо безпеки під