Грудень 17, 2019 0 763 Переглядів

Комітет ВР повторно розгляне правки до законопроекту 0931

У вівторок парламент не буде розглядати резонансні зміни в сфері протидії дискримінації, які збурили релігійну спільноту.  

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець попросив Голову Верховної Ради зняти законопроект № 0931 з порядку денного найближчого засідання парламенту для повторного обговорення на Комітеті.

Про це він заявив у понеділок, 16 грудня, під час засідання Погоджувальної ради, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Дмитро Лубінець, голова КомітетуЯ прошу 0931 зняти з розгляду цього тижня, тому що після засідання Комітету до нас надійшли сотні звернень громадян, громадських організацій. Ми хочемо додатково обговорити це питання у себе в Комітеті і потім виносити на голосування.

Однак поки не відомо, чи буде Комітет створювати робочу групу за участі представників релігійних організацій, медіа та інших професіональних спільнот з метою врахування їхніх зауважень.

Саме на необхідності ґрунтовного доопрацювання законопроекту № 0931 наголошувала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій. Напередодні Комітет відхилив усі поправки, спрямовані на захист свободи совісті та свободи вираження поглядів, що обурило релігійну спільноту.

Також Громадська рада при Державному комітеті України з питань телебачення та радіомовлення звернулася до Верховної Ради з закликом направити на доопрацювання законопроект № 0931, “положення якого можуть загрожувати свободі вираження поглядів і переконань, а також об’єктивній журналістиці”.

Як стало відомо ІРС, незважаючи на тимчасове зняття законопроекту з розгляду, віруючі з різних регіонів України і представники низки медіа спільнот вирішили все одно провести мітинг біля стін Верховної Ради у вівторок, 17 грудня, о 9:00 з вимогою врахувати їхні зауваження.

Нагадаємо, що під час зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій Президент Володимир Зеленський пообіцяв розібратися з законопроектом № 0931, щоб він не став підґрунтям для обмеження конституційних прав громадян на свободу совісті та свободу слова.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Попередня Став відомий план заходів святкування 100-ліття п'ятидесятницького руху в Україні у 2020 році
Наступна Діаспора рівненчан у США зацікавлена в розвитку місіонерства в Україні

Вам також може сподобатися

400 церков за п’ять років

Оголошено новий набір студентів на курс «Заснування церков» на базі ЄТС

Спеціальна навчальна програма, що має наметі допомогти пасторам, місіонерам та євангелістам у відкритті нових церков, була започаткована із благословення старшого єпископа відділом освіти

Актуальне інтерв’ю