Січень 4, 2023 0 367 Переглядів

У Варшаві відзначили 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди (ВІДЕО)

З нагоди трьохсотої річниці з дня народження великого мандрівного філософа Григорія Сковороди в Україні планували провести низку масштабних конференцій  та інших науково-практичних  заходів. Війна внесла свої корективи. У травні російська ракета влучила у приміщення музею в селі Сковородинівці, де український світоч знайшов останній притулок.

Утім, в Україні, і не тільки, ювілей великого філософа таки відзначили. Так, у грудні 300-річчя з нагоди дня народження Григорія Сковороди провели захід у м. Варшаві, в Польщі. На  конференцію зібралися релігійні діячі, науковці, дипломати, громадські діячі.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко нагадав: «Сковорода порівнював Біблію з діамантом. Це не релігійна книга – її не треба цілувати чи  бити перед нею поклони. Її треба відкрити й читати, вірити та жити так, як написано.  І щастя буде розпитати груди. Сковорода це вкусив, Біблія його  просвітила. Бо Слово Боже живе і діяльне, воно впливає», –  підкреслив  старший єпископ.

Про вплив  Слова Божого на життя і творчість Сковороди говорив також старший пастор українських церков у Польщі Олександр Дем’яненко. Виступ на конференції мав також  український письменник, голова «Центру досліджень політичних цінностей» Олександр Доній, голова ГО «Центр трансформації України» Михайло Харій. А також радник Посольства України в Польщі Віталій Білий та ін.

Детальніше – у відео сюжеті Церква ХВЄ Слово Віри | Kosciol Slowo Wiary w Warszawie

Попередня У Місіонерській школі «Ковчег спасіння»  чергова ротація: одна група студентів закінчила практику, інша – розпочала  
Наступна Нове життя – з Нового року: на Кіровоградщині провели водне хрещення 31 грудня (ФОТО)

Вам також може сподобатися

Новини

Набули чинності законодавчі зміни, спрямовані на протидію домашньому насильству

Набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року № 2229-VIII.

Новини

Парламент прийняв закон: військові капелани матимуть офіцерське звання

Верховна Рада прийняла Закон України «Про Службу військового капеланства», яким