Жовтень 28, 2019 1 1997 Переглядів

Як рівняни захистили морально-етичні цінності, виступивши проти реклами хеловіну 

Слово «хеловін» серед українців почало вживатися зовсім недавно. Більшість не задумуються над його значенням та походженням, а тим більше – над наслідками цього «свята». Насправді, хеловін – це «свято», яке прославляє сатану, пропагує жорстокість, ідолопоклонство, розпусту, сатанинські ритуали та навіть людські жертвоприношення. Символом його є ліхтар з гарбуза у вигляді людської голови (ліхтар Джека). Попри те, що «святу» намагаються прищепити католицькі корені, насправді його історія походить із традицій древніх кельтів Ірландії й Шотландії, які були язичниками. Прихильники хеловіну (у перекладі День всіх святих) влаштовують вечірки у відлюдних і моторошних місцях, на кладовищах, переодягаються у нечисту силу, випивають і веселяться, проявляють жорстокість.

Для свідомого  християнина цілком зрозуміла небезпека впливу такого дійства, як на психіку, особливу дитячу, так і на духовний стан людини. У місті Рівному розгорнулася боротьба проти пропаганди насилля і кровопролиття під час підготовки до хеловіну. Публічно одним з перших проти цієї проблеми виступив ректор Рівненської Духовної Семінарії ХВЄ, громадський активіст Олександр Третяк. Він звернувся до суспільства з такими словами:

«В Україні і так достатньо насильства, достатньо пролитої крові та смертей за останні 5 років. Як відомо домашнє насильство, займає перше місце серед викликів на лінію 102, і тому доречним було б проведення заходів які б мінімізували це негативне явище. Натомість комерціалізація цього «свята» розкручує тренд на костюми смерті, вампірів, відьом та іншої демонічної нечисті. В нашу, ще не зовсім сформовану, українську ідентичність та культуру вриваються чужоземні традиції та обряди, слідування яким, розхристує (краще розхитує) психіку підлітків та молоді.

Закликаю всіх небайдужих, замість витрачання грошей на придбання костюмів смерті, та іншої демонічної нечистоти, допоможіть нашим солдатам, або тим дітям, батьки яких пролили кров у війні за Незалежність!».

Через декілька днів юрист Олександр Чубай розпочав флешмоб #Я_проти_геловіну. Одразу ініціативу підхопив Олександр Третяк, записавши на своїй сторінці відеозвернення до ТРЦ «Екватор» такого змісту: «Вимагаємо від ТРЦ Екватор зняти рекламу, що порушує всі норми моралі, етики, гуманності, більше того порушує Закон України «Про рекламу». Пропаганда суїциду та насильства, призвичаювання суспільства до крові, та жаху смерті, – так можна розцінювати посил, який несе собою дана реклама».

Суперечки дісталися й Рівненської міської ради, до якої звернулися з проханням взагалі заборонити це свято. Під час засідання, до трибуни вийшов Олександр Третяк і зачитав звернення, яке, з його слів, доручили озвучити голови всіх християнських конфесій міста. Причина – реклама хеловіну одним із торгових центрів.

«На рекламних площинах міста – зображення дівчини із порізаними венами на зап’ястях рук та закривавлене в крові обличчя. Вважаємо, що дана реклама порушує Закон України «Про рекламу». Зокрема статті 7, 8 та 20. Як представники різних церковних інституцій нашого міста, вважаємо, що така реклама наносить шкоду для мешканців нашого міста, зокрема дітей та молоді, адже це, по суті – пряма пропаганда суїциду та насилля. В українській культурі є чимало хороших свят, підтримка яких була би більш доречною», – сказав доповідач.

Олександр закликав депутатів зобов’язати суб’єктів господарювання, які розповсюджують таку рекламу, вжити заходів для приведення її у відповідність до законодавства. Крім того – заборонити відзначення цього свята в системі закладів освіти Рівного, а також створити комісію для контролю за дотримання норм законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

Зрештою, після певних дискусій, мер запропонував створити редакційну комісію, аби узгодити текст звернення. У підсумку питання розглянули передостаннім на засіданні та прийняли це рішення, де до слова «заборонити» додали «рекомендувати», оскільки прямої заборони вжити не можуть. «За» проголосувало 26, не голосувало двоє обранців. Це рішення найближчим часом мають направити суб’єктам господарювання, до яких є претензії.

Того ж дня, рішення депутатів міської ради активно висвітлювалось у Всеукраїнських та місцевих ЗМІ, а також активно обговорювалось в соцмережах.  А тим часом, ТРЦ «Екватор» приніс офіційне вибаченняГанебні борди, розклеєні з порушенням закону про рекламу, на рекламних площинах Рівного були замінені.

Доволі цікава та змістовна розмова навколо цієї події лунала в ефірі місцевого телеканалу «Рівне 1» у програмі «Без цензури», головним приводом якої стало запитання: «Бути чи не бути святу Halloween у Рівному?». За підсумками голосування, 61% глядачів відповіли, що не будуть відзначати даного «свята».

Таким чином, завдяки активності християн Рівненщини, їхньої громадської та просвітницької роботи, вдалось досягти значних успіхів у справі протидії поширенню та популяризації гріховних та шкідливих для суспільства обрядів. Немала заслуга у цьому в розумінні важливості та суті питання депутатами міської ради.

«Я хочу подякувати депутатам Рівненської міської ради, адже відголос про їхню участь в цьому голосуванні, про те, що вони проголосували аби наше місто було дійсно форпостом захисту  морально-етичних цінностей, став взірцем для інших міських рад. До речі, Інститут релігійної свободи в Києві досить схвально відреагував на таке рішення, зокрема, вони сподіваються, що подібного роду рішення будуть прийматися і в інших містах України», – зауважив Олександр.

Старший пресвітер Української Церкви Християн Рівненської області Олександр Коток з цього приводу заявляє наступне: «Знаючи походження цього «свята» та можливі наслідки від його популяризації та поширення, ми однозначно стверджуємо, що участь в даних ритуалах несе за собою небезпеку для людської душі, а також для життя людини загалом. Я переконаний, що християни, які пізнали волю Божу, повинні бути світлом та сіллю для світу; ні в якому разі не брати участі в нечистих ритуалах, не переодягати своїх дітей у різноманітних демонічних істот і т.д. Наше завдання називати речі своїми іменами, попереджувати людей про гріх, і показувати їм дорогу до спасіння. Пам’ятаймо слова зі Священної книги Біблії: «ви куплені дорогою ціною. Отже, прославляйте Бога в тілі своєму і в дусі своєму, бо вони Божі» (1Кор.6:19,20)».

Сподіваємось, що приклад активної християнської позиції, приклад тверезих та мудрих рішень, приклад боротьби та співпраці, стане важливим уроком для інших християн, священників, депутатів та громадян нашої країни, надихаючи їх на подальші мудрі кроки та правильні рішення.

Олександр Геніш,

магістр релігієзнавства, редактор газети «За віру Євангельську»

Попередня Мешканка села Коленці на Київщині понад чверть століття молилася про церкву (ВІДЕО)
Наступна «Дякуємо Богу за 30 років співпраці» – у ході поїздки до США Михайло Паночко привітав слов’янські церкви з річницею еміграції та взяв участь у засіданнях МАХВЄ

Вам також може сподобатися

Новини

Тисячі християн позбавлені життя за останні роки у Нігерії: УЦХВЄ спрямувала звернення до президента Бухарі

«Ми вимагаємо від влади Федеративної Республіки Нігерії вжити всіх необхідних

Новини

У Луцьку пройшла 32 конференція Волинського об’єднання церков Української Церкви ХВЄ

26 грудня 2020 р. у новозбудованому приміщені луцької церкви «Спасіння»