Грудень 13, 2014 0 895 Переглядів

Американські військові капелани допоможуть українським церквам налагодити реабілітацію воїнів, які повернулися із зони АТО

    Уперше про навчання українських капеланів із залученням американських експертів зайшла мова у жовтні 2014р., коли старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко відвідував США. І ось уже протягом тижня, з 4 по 11 грудня, в Україні працювала делегація з метою ознайомлення з проблемою та напрацювання плану подальших спільних дій.

     Як зазначив на зустрічі із Правлінням ЦХВЄУ один з гостей – Скот Темпл, директор офісу по зв’язках з національними церквами Асамблей Божих США, найбільшого в Штатах п’ятидесятницького об’єднання – це перша ознайомча поїздка до України у рамках спільного проекту. Він передав вітання українським братам і сестрам від американських церков, та згадав, що вже вдруге знаходиться в Києві (вперше був на зорі християнського пробудження у травні 1991 року), а загалом у пострадянських країнах дев’ятий раз.

     Скот Темпл повідомив, що серця американців, у тому числі і голови Всесвітніх Асамблей Божих Джорджа Вуда, стурбовані подіями в нашій державі. Нещодавно в США  було знято документальні фільми про дві кризи, які сьогодні турбують світ: про поширення вірусу ебола в Африці, та конфлікт в Україну. Це відео разом із молитовним закликом було поширено у 30 000 церков Асамблей Божих по цілому світу.

     «Цей приїзд має закласти основу для наступних кроків у співпраці, – говорить  Скот Темпл. – Також, ми пропонуємо три види літератури, які тепер на стадії підготовки до друку. Це – невеликий буклет для солдатів «Бог дає надію», який можна роздавати в госпіталях. Брошура для тих, хто вже втратив надію, під робочою назвою «Я думав про самогубство», яка містить сім простих і практичних порад, як боротися із думками про суїцид. Написав її військовий капелан, який свого часу мав такі обставини, що спонукали до того, щоб покінчити з життям, але Бог дав йому сили знайти вихід. Третя книга – чотиритомник (в Україні вийде як двотомник) «Сила для битви на кожен день», що покриває приблизно півроку щоденних читань і роздумів для солдат».1008_5

     Планується, що автор чотиритомника приїде до України в травні 2015 року, і разом із командою інших фахівців буде проводити навчання українських капеланів в сфері реабілітації ветеранів. А цього разу разом із Скотом Темплом в Україну приїхав доктор Луїс Роза, військовий капелан із 24 річним досвідом капеланського служіння в армії США (інтерв’ю з ним читайте незабаром на нашому сайті). Капелан відвідав деякі християнські реабілітаційні центри для алко- і наркозалежних, що нині працюють при церквах, і разом зі Скотом взяв участь у низці зустрічей та послужив словом у кількох церквах.

     Михайло Паночко подякував гостям за молитви і бажання допомогти. «Україна переживає складні часи, у нас іде неоголошена війна, – говорить старший єпископ. – Наші церкви в окупованій зоні не мають можливості збиратися, сепаратисти забирають молитовні доми, нав’язують людям інші цінності. Деяких служителів закатували… Тому дякуємо вам  за підтримку і готовність плакати з тими, хто плаче». За словами старшого єпископа, сьогодні в Україні є тисячі поранених і психологічно травмованих солдат. Держава, нажаль,  не має достатньо центрів реабілітації для них (для неї це нові виклики), і тому роль церкви стати на допомогу постраждалим людям.

     Проект ЦХВЄУ із залученням американських військових капеланів, поки що ноу-хау для України. В планах побудувати спеціалізований реабілітаційний центр для ветеранів АТО.

Попередня Сестри волинянки - про сімейні теми
Наступна Звітна зустріч працівників Відділу освіти ЦХВЄУ

Вам також може сподобатися

Душеопікунство
Новини братерства

Церкви Тернопільщини направили шість вантажівок із допомогою мешканцям Харкова та одну для ЗСУ

Наприкінці грудня п’ятидесятницькі церкви Тернопільщини зібрали та відправили в деокуповані

Новини братерства

Українські Євангельські церкви моляться про Боже рішення щодо євроінтеграції

З 18 по 20 жовтня у багатьох християнських церквах України віруючі перебували в постах і молитві за долю нашої держави. Мета такого молитовного служіння  полягає в збереженні та поширенні Біблійних моральних цінностей щодо ставлення до життя, сім’ї та інших важливих складових, притаманних українському народу.